حمایت از تولیدات برتر دومین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسيج پرونده لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسته شد فرمانده بسیج دارخوین شادگان به شهادت رسید توصیه‌های شهید سلیمانی به سلیمانی‌ها؛ سه پیام اخلاقی به جوانان  ادارات اراک روز پنج شنبه تعطیل شد  بشقابتان را سالم کنید طرح شهید رهنمون در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) اراک سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی منصوب شد رصد و شناسایی ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در فضای مجازی شکست هیمنه رسانه ای دشمنان مهمترین رسالت جوانان و نوجوانان انقلابی است
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
کد خبر: 66031
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
گزارش دانا از شایعه رفع فیلتر تلگرام؛

سوپرایز وزیر شوآف بازهم حاشیه ساز شد

در حالی خبر سوپرایز آذری جهرمی، وزیر ارتباطات از هفته گذشته با تمسخر کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شد که از امروز صبح این سوپرایز با شایعه رفع فیلتر تلگرام دوباره داغ شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز پنجشنبه هفته گذشته در افتتاحیه کنفرانس تهران هوشمند به حضار اعلام کرد که وزارت ارتباطات برای روز پنجشنبه هفته جاری یک سورپرایز بزرگ برای مردم خواهد داشت.

بعد از انتشار این خبر کاربران شبکه‌های اجتماعی با زبان طنز و با هشتگ‌های #سورپرایز و #وزیر  به این وعده آقای وزیر واکنش نشان دادند.

برخی از کاربران این خبر را به آغاز اینترنت ملی و خداحافظی با شبکه جهانی اینترنت ارتباط دادند.

از امروز صبح هم شایعه مبنی بر رفع فیلتر تلگرام در شبکه های اجتماعی و پیامرسان ها دست به دست شد که به سوپرایز آذری جهرمی ربط دادند.

شایعه این بود: «با توجه به دستگیری و بازداشت قاضی صادرکننده حکم فیلتر تلگرام و همچنین آثار مخرب فیلترشکن‌ها و کاربردی نبودن سایر شبکه‌های اجتماعی و خالی شدن تلگرام از فیک‌نیوزها با دستگیری روح الله زم، دلیلی برای ادامه فیلترینگ تلگرام باقی نمی‌ماند و خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی رفع فیلتر تلگرام بوده است.»

با داغ شدن این شایعه و پیگیری رسانه ها، روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی این خبر را تکذیب کرد و گفت: با توجه به انتشار خبری در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر رفع فیلتر تلگرام با عنوان (خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی رفع فیلتر تلگرام بوده است) به اطلاع می‌رساند، جلسه کارشناسی شورای عالی فضای مجازی کشور درخصوص رفع فیلتر تلگرام برگزار نشده بنابراین تصمیم‌گیری در این خصوص در شورای عالی فضای مجازی کشور صحت نداشته و صراحتا تکذیب می‌شود.

البته باید گفت که آقای وزیر جوان که خیلی علاقه به فعالیت در شبکه های اجتماعی دارد و بین فعالان این عرصه به وزیر شوآف معروف شده، کم از این خبرسازی ها نداشته که منجر به حاشیه هایی برای او شود.

نمونه اش موضوع وس(خدمات ارزش افزوده) که جوری آذری جهرمی خبر از مبارزه با شبکه اختاپوسی وس در میان شرکت های ارزش افزوده داد که با گاف های فراوانی همراه شد.

تا جاییکه مجبور شد برای توضیح پاره ای از مسائل به گفتگوی زنده اینستاگرامی با فالورهایش بپردازد که بازهم برایش حاشیه ساز شد.

البته سئوالاتی در موضوع قطع اینترنت سراسری در اغتشاشات اخیر مبنی بر تاخیر در اجرای دستور شاک(وزارت امنیت کشور) مطرح شده که حاشیه های تازه ای را برای وی ایجاد کرده است.

انتهای پیام/

captcha