انتقاد قوه قضائیه از معرفی قطره چکانی متخلفان ارزی/ ۴۴۵ متخلف ارزی بازداشت شدند فردا؛ آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های دولتی در مرداد/ جذب ۴۰ هزار نفر نخستین دوره سواد رسانه ویژه دختران برگزار می شود افزایش قیمت نان در استان مرکزی از هفته آتی شیفت ایثار کارگری در کارخانه فولاد هیربرد زرندیه برگزار شد معاون شهردار تفرش متهم به دریافت رشوه است/ پرونده وی در مراحل تحقیق مقدماتی قرار دارد مجمع نمایندگان مرکزی پیگیر مشکلات «هپکو» از وزیر کار و تأمین اجتماعی باشند وقتی نظارت بر قیمت ها بین اصناف و صمت پاسکاری می شود/ گرانی یا گرانفروشی؟ کمک مؤمنانه یاری گر اقشار آسیب‌پذیر جامعه است /همدلی ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
کد خبر: 65969
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
استاندار مرکزی خبر داد؛

احداث 8هزار واحد مسکونی در استان مرکزی/ تلاش برای اضافه کردن 20 دستگاه اتوبوس به حمل و نقل عمومی اراک تا پایان سال

استاندار مرکزی گفت: در گام اول اقدام ملی مسکن، در سطح استان 8هزار واحد مسکونی احداث می شود که از این تعداد 4 هزار واحد مسکونی در اراک، 3هزار در ساوه و هزار واحد دیگر در سایر نقاط استان ساخته خواهد شد.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اجرای طرح ملی مسکن در استان مرکزی گفت: این برنامه که از سال گذشته در حال پیگیری است، امسال به صورت جدی تری وارد مرحله اجرا شده و قرار است در گام اول این طرح، در سطح استان 8هزار واحد مسکونی احداث شود که از این تعداد 4 هزار واحد مسکونی در اراک، 3هزار در ساوه و هزار واحد دیگر در سایر نقاط استان ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) ساخت هزار و پانصد واحد را متقبل شده است، افزود: برای ساخت ما بقی واحد ها از پتانسیل پیمانکاران واجد شرایط، بنگاه های ساختمانی و شرکت های انبوه ساز استفاده خواهد شد.

افراد نیازمند مسکن از یک ماه دیگر ثبت نام کنند

آقازاده ادامه داد: در شهر اراک تقضای مسکن بالاست ولی عرضه ای صورت نمی گیرد؛ به همین دلیل در سال 98 شاهد افزایش سریع و غیرقابل توجیه قیمت مسکن در این کلانشهر بودیم که امیدواریم ساخت این تعداد واحد مسکونی به کاهش قیمت کمک کند. افراد واجد شرایطی که نیاز به مسکن دارند از حدود یک ماه دیگر می توانند با مراجعه به سایتی که اعلام می شود نسبت به ثبتنام در این طرح ملی اقدام کنند.

تلاش برای اضافه کردن 20 دستگاه اتوبوس به حمل و نقل عمومی اراک تا پایان سال

وی در پاسخ به این سوال که چرا تعدادی از اتوبوس های شهری وارد شده توسط شهرداری اراک همچنان در پارکینگ مانده اند و استفاده ای از آنان نمی شود، گفت: سال گذشته 50 دستگاه اتوبوس جدید توسط شهرداری اراک وارد شد که با پیگیری های انجام شده 30 دستگاه به سیستم حمل و نقل عمومی اضافه شد، ولی برای 20 دستگاه دیگر به علت شرایطی که شهرداری اراک گذاشته نبود پیمانکاری پیدا نشد.

استاندار مرکزی گفت: اخیرا تصمیم بر این شد تا خود شهرداری وارد عمل شود و این تعداد اتوبوس را وارد حمل و نقل عمومی کند. در حال حاضر این موضوع در شورای شهر اراک مطرح است و تلاش داریم تا پایان سال این مهم عملیاتی شود.

انتهای پیام/

captcha