اگر آقای رئیس‌جمهور بلد نیست، کار را به مردم واگذار کند/ سیاست خارجی مبتنی بر افزایش واردات برای کشور آسیب‌زا است/ دولت کارنامه موفقی در حوزه اقتصاد ندارد کشف 5 تن پارچه قاچاق در ساوه حوادث رانندگي در استان مرکزی دو كشته و دو مصدوم برجا گذاشت قانون جامع هوای پاک در دستور کار قرار گیرد/ نقش آلودگی هوا بر بروز بسیاری از بیماری‌ها غیر قابل انکار است تيراندازي به سمت همسر در اراک به دليل اختلافات خانوادگي/ضارب در كمتر از 2 ساعت دستگير شد مضرات نوشیدن چای کهنه دم واکنش موسوی به اقدام توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه افشای عامل اصلی مهاجرت کیمیا علیزاده؛ از زنی مرموز با رشوه‌های انتخاباتی تا فشارهای روحی از سوی یک مرد امیرعلی و فاطمه فراوان‌ترین نام انتخابی متولدین 1398 رمزگشایی از تهدید رییس‌جمهور علیه کشورهای اروپایی
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
کد خبر: 65951
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد

طرح مدیریت سوخت تغییر نمی‌کند/ لزوم کنترل قیمت‌ها

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مورد امکان تغییر در اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت گفت: هر گونه تغییر در اجرای این طرح در شرایط کنونی منتفی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد بیگدلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: طرح نظارت بر بازار پس از اجرای طرح مدیریت مصرف نگارش شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمعی از نمایندگان این طرح را امضا کردند، گفت: ما سعی داشتیم دو فوریت این طرح رأی بیاورد، اما یک فوریت آن رأی آورده و برای بررسی به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شده و پس از بررسی در این کمیسیون به صحن ارجاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه درست است که کنترل بازار به دلایل مختلف از جمله گستردگی کار سختی است و عده‌ای از شرایط موجود سوءاستفاده خواهند کرد، بیان کرد: با این وجود وظیفه ما تلاش در راستای کنترل بازار است.

بیگدلی تاکید کرد: نباید در انتظار شرایط بمانیم و بگوییم چون سخت است و نمی‌شود پس کاری انجام ندهیم.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید کالاها و خدماتی که تحت تاثیر قیمت بنزین بوده مشخص و تاثیر افزایش قیمت بر آنها اعلام شود، گفت: با این اعلام قیمت، زمینه برخورد با افزایش دهندگان غیرقانونی قیمت کالاها برخورد لازم فراهم می‌شود و باید برای کسانی که قیمت کالاهای غیر مرتبط را افزایش می‌دهند پنج برابر جریمه تعیین کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید مقدار درآمد و مصارف حاصل از مدیریت سوخت در کشور مشخص شود، ادامه داد: دولت باید اعلام کند از محل اجرای این طرح چقدر درآمد داشته و چقدر آن به مردم واریز شده است.

بیگدلی با بیان اینکه پیشنهاد شده سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت ماهانه درآمد حاصل از طرح مدیریت سوخت را به نمایندگان گزارش دهد، افزود: وزارت تعاون نیز باید هر ماه اعلام کند چه میزان به حساب مردم واریز کرده است و تاکید داریم ۱۰۰ درصد این درآمدها به حساب مردم بازگردد و در محل دیگری هزینه نشود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید با مسؤولان خاطی در این بخش برخورد شود‌، گفت: همچنین باید بنزین سفر نوروزی و تابستانی برای مردم در نظر گرفته شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد امکان تغییر در اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت اظهار کرد: هر گونه تغییر در اجرای این طرح در شرایط کنونی منتفی است.

بیگدلی در پاسخ به سؤالی در مورد استیضاح وزیر نفت بیان کرد: این استیضاح در شرایط بین‌المللی و داخلی کشور به نظر درست نمی‌آید.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدامات وزیر نفت را بی نقص نمی‌داند، تصریح کرد: با استیضاح یک شخص کارها درست نمی‌شود و با توجه به اینکه در شرایط حساس قرارداریم، این جا‌به‌جایی‌ها کار درستی نیست.

بیگدلی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد ثبت اطلاعات اموال خود در سامانه سناد گفت: بنده اموال خود را در این سامانه ثبت کرده‌ام.

انتهای پیام/

captcha