انیمیشن/ آشنایی با نقاط آلوده به ویروس کرونا کلیپ/ من قالیچه سلیمانم! تولید و واردات ۳۱میلیون ماسک و توزیع ۱۳میلیون لیتر الکل تاکنون/ ۴میلیون تن کالای اساسی منتظر ترخیص از گمرک با مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان کدام خودرو را می‌توان خرید؟ کفِ حقوق بازنشستگان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد 8 چالش پیش روی اقتصاد ایران در سال 99 هر دستی که برای تجزبه عراق به قبضه شمشیر برود توسط جوانان عراقی قطع خواهد شد دستورالعمل پرداخت بیمه بیکاری به علت کرونا آلمان از اولین تراکنش مالی اروپا با ایران در چارچوب اینستکس خبر داد دیلی میل: تعداد واقعی تلفات کرونا در انگلیس بیشتر از آمار رسمی است
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۲
کد خبر: 65892
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد؛

استاندار مرکزی: کاندیداهای مجلس با وعده های بی اساس به درد مردم اضافه نکنند/ اظهار نظر سجادی خارج از عرف بوده و در صورت تکرار عزل خواهد شد

استاندار مرکزی گفت: اظهار نظر سجادی در خصوص نام نویسی مجدد یکی از نمایندگان فعلی مجلس کاری خارج از عرف بود و در صورت تکرار با او برخورد شده و عزل خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ ظهر امروز سید علی آقازاده استاندار مرکزی در نشستی که با اصحاب رسانه و در مورد انتخابات مجلس برگزار کرد به سوالان خبرنگاران پاسخ داد.

وی با بیان اینکه کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی نباید وعده هایی بدهند که در حیطه وظایفشان نیست، تصریح کرد: نامزد های کرسی مجلس یازدهم باید مراقب باشند تا با تبلیغات غلط و وعده های بی اساس مانند کاهش قیمت بنزین به درد و غم مردم اضافه نکنند و در جهت امیدواری مردم گام برداند. ولی اگر وعده های اشتباهی داده شود قطعا با آنان برخورد خواهد شد.

اظهار نظر سجادی خارج از عرف بوده و در صورت تکرار عزل خواهد شد

آقازاده در خصوص صحبت شائبه داری که سجادی معاون امور اجتماعی استاندار مرکزی در خصوص نام نویسی مجدد یکی از نمایندگان فعلی مردم اراک انجام داده بود، گفت: کار او خارج از عرف بوده و علاوه بر تذکر شفاهی تذکر کتبی هم گرفته است و در صورت تکرار عملی مشابه قطعا با او برخورد شده و عزل خواهد شد. البته سجادی اظهار نظری شخصی کرده بود که با توجه به جایگاهی که دارد نباید این کار انجام می شد و کاری خارج از عرف بود.

همه چیز نمی تواند در قالب قانون باشد، ما باید به قانون رنگ و لعاب بدهیم

وی ادامه داد: تلاش داریم تا همه چیز بر اساس قانون پیش برود، البته قانون چارچوب دارد ولی ما انسان ها انعطاف هایی داریم به این معنی که همه چیز نمی تواند در قالب قانون باشد، در واقع ما باید قانون را رنگ و لعاب بدهیم و سعی کنیم آن را اجرا کنیم. با این حال پیش می آید که مسئولی حرف دلش را می زند اما در آن لحظه یا عامدانه یا ناآگاهانه صحبتی می کند که باید دقیق بررسی شود چرا که تبلیغات مجلس موضوع دقیق و حساسی است و عدم حمایت مسئولین ذی ربط له یا علیه کاندیداهای مجلس حتما باید رعایت شود.

استاندار مرکزی در پاسخ به سوال یکی از دیگر از خبرنگاران که از ورود پول های کثیف در روند تبلیغات انتخاباتی صورت می گیرد، گفت: هیئت نظارت و هیئت اجرایی در خصوص شائبه های مالی که در فعالیت کاندیداها صورت می گیرد و دیگر شائبه ها نظارت خود را انجام می دهند. قانون صراحتا اعلام کرده که نامزدهای انتخاباتی باید صورت های مالی خود در دوره انتخابات را شفاف کند. البته راه های بسیاری وجود دارد که پول هایی را از مسیرهای متفاوت وارد این مسیر کنند که در صورت مشخص شدن، قطعا با آن برخورد خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای در جهت حضور بیشتر مردم در پای صندوق های رای وجود دارد، گفت: باید همه دستگاه ها تلاش کنند تا بنابر فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی مجلس جایگاه اصلی خود را پیدا کند. البته مواردی مطرح می شود که به علت تشکیل شورای هماهنگی سران قوا مجلس کارایی لازم را ندارد ولی همانطور که رئیس مجلس هم تاکید کرد این شورا به علت قرار گیری کشور در شرایط اضطراری شکل گرفته که در صورت رفع این شرایط قطعا مجلس جایگاه سابق خود را پیدا خواهد کرد.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری مرکزی:

با فعالیت سیاسی سمن ها برخورد خواهد شد

در ادامه اکرمی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار مرکزی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد (NGO ها) نباید هیچگونه فعالیت سیاسی داشته باشند، تاکید کرد: هر گونه فعالیت انتخاباتی سمن ها خلاف قانون بوده و چنانچه این عمل صورت بگیرد بلافاصله با آن برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha