باید قصورها در دوره‌های مختلف پی‌گیری شود/ تعقیب قاتلان شهید سلیمانی در دستور کار دادستان تهران و معاون بین‌الملل قوه قضائیه امضای سند همکاری با چین چقدر منافع ایران را تامین می‌کند؟ ماله کشی به سبک مدیر رسانه‌ای اصلاح طلب/ «امضای کری تضمین بود» با « به عقل جن هم نمی رسید» توجیه شد! قلب، طعمه جدیدترین نسخه ویروس کرونا «اصلاح ساختار بودجه»؛ نکته مغفول این روزهای کشور/ دولت و مجلس تمایلی برای تحول بودجه‌ریزی ندارند؟ قابل توجه داوطلبان؛ کارت کنکور دکتری ۹۹ پس از نهایی شدن زمان جدید برگزاری توزیع می‌شود یمن|حملات پهپادی و موشکی گسترده به پایگاه‌های نظامی و تأسیسات راهبردی عربستان در جیزان، نجران و عسیر محرومیت سهم مردم ازمعادن طلای خاورمیانه/اینجا فقرحرف آخر رامی‌زند مجلس به دنبال آزادسازی دارایی‌های ایران از کره جنوبی است/ وزارت امور خارجه در مقابل گستاخی کره دست از تساهل و تسامح بردارد كلاهبرداري 58 ميلياردي با فروش غيرقانوني واحدهاي مسكوني در اراك
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
کد خبر: 65891
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
استاندار مرکزی خبر داد:

373 نامزد انتخاباتی در استان ثبتنام خود را قطعی کرده اند/ افزایش 12.8 درصدی ثبتنام و کاهش درصد ثبتنام بانوان نسبت به دوره قبل/ هر کرسی نمایندگی مجلس در استان، 55 نفر خواهان دارد

استاندار مرکزی گفت: تا آخر وقت روز شنبه ۱۶ آذر ماه جمعا ۳۷۳ نفر ثبت نام خود را قطعی کرده اند که این میزان نسبت به دوره قبل افزایش حدود 12.8 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه که یک روز پس از ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس انجام شد، گفت: گام اول انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی با موفقیت به پایان رسید.

373 نفر از استان مرکزی ثبتنام خود را قطعی کرده اند

وی افزود: تا آخر وقت روز شنبه ۱۶ آذر ماه جمعا ۳۷۳ نفر ثبت نام خود را قطعی کرده اند. همچنین حدود ۱۵ نفر به علت وجود نواقصی در مدارک خود به وزارت کشور مراجعه کرده اند که احتمالا امروز ثبت نام خود را تکمیل خواهند کرد و به آمار کاندیداهای استان مرکزی در انتخابات مجلس اضافه خواهند شد.

آقازاده تعداد نفرات ثبت نام کرده در دوره قبلی را ۳۴۴ نفر دانست و تصریح کرد: بر این اساس، در این دوره شاهد افزایش ۱۲.۸ درصدی تعداد نفرات ثبتنامی هستیم و امیدواریم افزایش ثبتنام نفرات باعث افزایش مشارکت مردم در انتخابات هم بشود.

کاهش درصد ثبت نام بانوان نسبت به دوره قبل

وی افزود: از این تعداد ۸۸.۱ درصد را آقایان و ۱۱.۹ درصد را بانوان تشکیل می دهند که در مقایسه با دوره قبل شاهد کاهش حدودا 8 درصدی ثبتنام بانوان هستیم.

استاندار مرکزی خبر داد: جوانترین و مسن‌ترین کاندیدای نمایندگی مجلس این دوره از استان به ترتیب ۳۰ و ۶۸ سال سن دارند. همچنین ۴۶ نفر با مدرک دکتری و بالاتر، ۲۹۲ نفر با مدرک کارشناسی ارشد، ۳۴ نفر با مدرک کارشناسی و ۱۴ نفر با مدرک حوزوی ثبتنام کرده اند.

هر کرسی نمایندگی مجلس در استان، 55 نفر خواهان دارد

وی نسبت کاندیداهای استان مرکزی به کرسی های مجلس را ۵۵.۴ نفر به ازای هر صندلی دانست و تشریح کرد: این نسبت در حوزه انتخابیه اراک خنداب و کمیجان به ازای هر صندلی ۷۴ نفر است که از این تعداد ۲۱.۶ درصد را زنان و ۷۸.۴ درصد را مردان تشکیل می دهند که جمعا به ۱۴۸ نفر میرسد. در حوزه های انتخابیه تفرش آشتیان و فراهان به ازای هر صندلی ۶۷ نفر، ساوه و زرندیه ۶۶ نفر، شازند ۴۹ نفر، محلات و دلیجان ۲۷ نفر و حوزه انتخابیه خمین ۳۱ نفر به ازای هر صندلی مجلس ثبتنام کرده اند.

مرکزی اولین استان در تشکیل هیئت اجرایی انتخابات

آقازاده با بیان اینکه قدم اول یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان محکم برداشته شد، گفت: مرکزی در اولین گام انتخابات مجلس جزو استان های بدون حاشیه در کشور بود. همچنین بنابر اعلام ستاد انتخابات کشور، مرکزی اولین استان در تشکیل هیئت اجرایی انتخابات بود که قبل از موعد مقرر این کار را انجام داد.

انتهای پیام/

captcha