معاون دانشجویی دانشگاه اراک؛

16آذر نماد استکبار ستیزی است

معاون دانشجویی دانشگاه اراک حساس بودن نسبت به سرنوشت خود را یکی از ویژگی های دانشجویان دانست و گفت: همین ویژگی بود که باعث شد تا دانشجویان وقت دانشگاه تهران نسبت به حضور معاون رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه و پشتیبانی استکبار از کودتای 28 مرداد اعتراض کردند و در نهایت باعث شد تا 3 نفر از آنان در این راه شهید شوند. به همین علت این روز به نوعی نماد استکبارستیزی است.
کد خبر: ۶۵۸۳۱ تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶

بهرامی معاون دانشجویی دانشگاه اراک در گفتگو با دیار آفتاب، با توجه به فرا رسیدن سالروز 16آذر و روز دانشجو، گفت: یکی از ویژگی های دانشجویان این است که نسبت به سرنوشت خود حساس هستند. همین ویژگی بود که باعث شد تا دانشجویان وقت دانشگاه تهران نسبت به حضور نیکسون، معاون رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه و پشتیبانی استکبار از کودتای 28 مرداد اعتراض کردند و در نهایت باعث شد تا 3 نفر از آنان در این راه شهید شوند. به همین علت این روز به نوعی نماد استکبارستیزی است.

شهادت دانشجویان در این روز در نهایت منجر به پیروزی انقلاب شد

وی با بیان اینکه خون ریخته شده دانشجویان در مقابله با استکبار باعث شد تا مسیر انقلاب مهیا شود، افزود: این مسیر در نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن سال 1357 شد.

بهرامی با تبریک این روز به دانشجویان، اضافه کرد: امیدواریم دانشگاه ها شرایط لازم را جهت آموزش موثر و هدفمند به دانشجویان در دستور کار خود قرار دهند تا بتوان خودکفایی و استقلال را برای کشور به ارمغان آورد.

معاون دانشجویی دانشگاه اراک گفت: امیدواریم دانشجویان همواره با زنده نگه داشتن روحیه ضد استکباری و با افکار و اندیشه های خود باعث پیشرفت و خودکفایی کشور شوند که در حال حاضر هم گام های بسیار خوبی توسط این قشر فرهیخته در راستای آبادانی ایران اسلامی برداشته شده است.

انتهای پیام/