مراسم زیارت اربعین از منازل در سراسر کشور برگزار می‌شود ارزش اقتصادی هفت کیلوگرم گل خشک، معادل یک بشکه نفت است/ چگونه محلات به هلند ایران تبدیل شد آماده میزبانی از وزیران خارجه آذربایجان و ارمنستان هستیم گروسی: سال گذشته بیش از ۴۰۰ بازرسی در ایران داشتیم مجیدی به نیمکت استقلال نزدیک شد/ خوشبختی یحیی با دبل عیسی/ مستر پیتر! هرگز یک ایرانی را تحقیر نکن نسل کشی غیررسمی در آمریکا/ پیشتازی تورم مسکن از تسهیلات ۴۰۰ میلیونی/ ورود مقامات قضائی به ماجرای مصادره‌ها امیر جدید کویت کیست؟/ تداوم نقش میانجی‌گرایانه در دوره «شیخ نواف» قیمت روز گوشی موبایل در ۱۰ مهر دشمن در جنگ نظامی هماورد ایران نیست/ نبرد فعلی، فرهنگی و اقتصادی است خضریان از خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا پایان آبان ماه خبر داد
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
کد خبر: 657
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛

تاکید امام جمعه شازند بر لزوم هوشیاری مردم در انتخابات

امام جمعه شازند گفت: امروز دشمن بر روی انتخابات آتی برنامه ریزی کرده و دنبال فرستان افرادی به مجلس است که اهداف آنان را به نتیجه برساند بنابراین مردم ما باید هوشیار و بصیر باشند و علاوه بر حضور حداکثری در انتخابات، در انتخاب فرد اصلح نیز منویات و بیانات رهبر معظم انقلاب را مدنظر قرار دهند.
به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از پایگاه خبری شازند ما، حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته به موضوع حسد اشاره کرد و گفت: حسادت امری بسیار زشت و مذمت شده است که تاثیر منفی بسزایی در جامعه دارد.

وی با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق(ع) افزود: به فرموده امام صادق(ع) مبغوض ترین مردم در نزد ما، متکبرین، سخن چینان و حاسدان هستند.

امام جمعه شازند با بیان اینکه حسد، گناهی بزرگ است اظهار کرد: فرد مومن به تفضل خداوند ایمان دارد و حسادت را در دل خود راه نمی دهد اما فرد منافق به برادر دینی خود حسادت می ورزد.

موسوی ادامه داد: در مذمت حسادت امام جعفر صادق در جایی دیگر می فرمایند: اگر زمین دنیا را پر از طلا کرده و در راه خدا انفاق کنی اما به برادر دینی خود حسادت بورزی، همان طلاها آتشی شده و فرد حاسد را خوهند سوزاند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وفات حضرت فاطمه معصومه(س) اشاره و بیان کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) دارای فضایل و کرامات زیادی می باشد که ولایت پذیری این بانوی اسلام از نکات برجسته زندگی ایشان محسوب می شود.

خطیب جمعه شازند به در پیش بودن ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم ایران و مسلمان دنیا هویت بخشید لذا این انقلاب یک موهبت الهی است.

موسوی با بیان اینکه باید قدر دان این نظام و انقلاب باشیم عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران تحولی در اندیشه، رفتار و خودباوری مردم ایجاد کرد لذا پیشرفت های امروز کشور مرهون این خودباوری است.

وی به موضوع انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: امروز دشمن بر روی انتخابات آتی برنامه ریزی کرده و دنبال فرستان افرادی به مجلس است که اهداف آنان را به نتیجه برساند بنابراین مردم ما باید هوشیار و بصیر باشند و علاوه بر حضور حداکثری در انتخابات، در انتخاب فرد اصلح نیز منویات و بیانات رهبر معظم انقلاب را مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام/ش
captcha