دارایی واقعی سهام عدالت خود را ببینید واکنش حساب توئیتری دفتر رهبر انقلاب به ماجرای رومینا گزارش؛ چه زمانی طلا ارزان می شود؟/ پیش بینی سبزپوشی بورس در هفته آینده آیا دولت آمریکا ماشه را بر پیکر نیمه‌جان برجام خواهد کشید؟ ترامپ احیای برجام را برای دولت بعدی آمریکا دشوار کرده است واکنش میثم مطیعی به ماجرای قتل رومینا اشرفی اختصاصی| امتیازدهی نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌های مجلس بازنگری می‌شود رساندن بنزین به ونزوئلا پاسخ محکمی به زورگویی‌های آمریکا بود آغاز پیش‌فروش یکساله ۷۵ هزار خودرو بزودی/ تحویل ۲۲ هزار خودرو از هفته آینده قاسم‌پور: آسیه پناهی و ساکنان شهرک فدک کرمانشاه قربانی رویه‌های غلط اداری شده‌اند
جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
کد خبر: 65585
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک مطرح شد؛

شهرداری جمع آوری و امحاء پسماند های عفونی را تا اسفند ماه ادامه می دهد/ بلا تکلیفی پروژه های سرمایه گذاری مانع ورود سرمایه گذاران به اراک

در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه اقدامات جمع آوری، حمل و بی خطر سازی پسماندهای عفونی توسط سازمان مدیریت پسماند تا تاریخ 98/12 و با دریافت هزینه از تاریخ 98/7/1طبق تعرفه قبلی، تصویب شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ کاوه فلک افلاکی رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی کلانشهر اراک عصر امروز در صحن رسمی این شورا در خصوص وضعیت پسماندهای عفونی طی چند ماه اخیر در شهر اراک، گفت: زباله های عفونی در اراک تبدیل به یک معضل شده است و همین مسئله باعث شد که پایان فروردین ماه سال جاری، دادستان جلسه ای را با حضور شهردار، محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان نظام پزشکی و معاونت اداره اطلاعات تشکیل دهند. در آن جلسه افراد حاضر معتقد بودند که چرا تا به حال این معضل حل نشده است.

فلک افلاکی افزود: طبق قانون وظیفه امحای زباله های عفونی بر عهده تولید کننده زباله ها گذاشته شده است که بر همین اساس مقرر شد متولیان اصلی که دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی هستند در این راستا یک شرکت پیمانکار معتبر در سطح کشور را تا شهریور ماه معرفی کنند و تا این فاصله سازمان پسماند شهرداری امحاء و جمع آوری و دفن را انجام دهد و یک محلی برای دفن زباله ها ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری اراک تمام وظایف خودش را انجام داد، عنوان کرد: بعد از اینکه در سازمان نظام پزشکی، طی مراحل قانونی صورت گرفت و معرفی چند شرکت پیمانکار انجام شد؛ یکی از آن شرکت ها انتخاب شد که از ابتدای ماه مهر فعالیت خود را آغاز کند اما متاسفانه پس از گذشت دو ماه هیچ خبری از این شرکت نشده بود و شهرداری نیز بدون اینکه قراردادی با پزشکان بسته باشد و مبلغی را دریافت کند، فعالیت جمع آوری زباله ها را ادامه داده بود که در هفته گذشته اعلام کرد این کار را ادامه نخواهد داد.

رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت شورای اسلامی کلانشهر اراک تصریح کرد: با توجه به اینکه بیمارستان ها برخلاف پزشکان از چهار مرحله جمع آوری، حمل، بی خطر سازی و دفن زباله، بی خطر سازی را خودشان انجام می دهند، مشمول این قرارداد نمی شدند و همین موضوع پیگیری های این شرکت ها در این خصوص و امضای تفاهم نامه را با تاخیر مواجه کرده بود؛ چرا که اگر بیمارستان ها زباله های خود را در اختیار این شرکت قرار ندهند با توجه به حجم پایین زباله تولیدی در اراک، برای آن شرکت صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: در حال حاضر نتیجه این شده است که شرکت این کار را انجام دهد و فقط مراحل قانونی را که در دستور جلسه آمده است را رعایت کند و با توجه به اینکه تا زمان شروع کار باید امکانات و تجهیزات را مستقرر کنند و همین خود دو ماه طول می کشد، مقرر شد که این شرکت مراحل استقرار را انجام دهد و تا زمانی که برای کار آماده می شوند، شهرداری اقدامات خود جهت جمع آوری را ادامه دهد و با پزشکان از تاریخ 1/7 تا 1/12 قرارداد برقرار کند.

فلک افلاکی در بخش دیگری از صحبت های خود به مسئله سرمایه گذاری در شهر اراک پرداخت و با تاکید بر تسهیل شرایط موجود، عنوان کرد: تجربیات قبلی نشان می دهد که یا سرمایه گذاران، سرمایه گذار نبودند یا اینکه بر اساس روابط خاصی دعوت به کار شدند و مواردی را در ابتدای کار در نظر نگرفتند.

وی خاطر نشان کرد: به عنوان نمونه در شهرک خودرو به تحقیق و تفحص وارد شدیم و این یعنی اشکال در کار می بینیم. در حالی که باید شرایط تسهیل شود و بحث ارتباطات به حداقل برسد تا نتیجه مشخصی به دست آید.

عضو شورای شهر:

بلا تکلیفی پروژه های سرمایه گذاری در اراک مانع ورود سرمایه گذاران

سعید نادری عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در این جلسه در خصوص مشکلات سرمایه گذاری در شهر اراک گفت: یکی از جاهایی که می تواند روی فرار یا جذب سرمایه گذار تاثیرگذار باشد شورای شهر است.

نادری افزود: ما باید دیدگاهمان را نسبت به مقوله سرمایه گذاری مقداری تغییر دهیم. تمام تلاش شورا و شهرداری باید در جهت رفع گرفتاری های سرمایه گذار باشد و نباید فقط محدود به قراداد بستن ابتدایی شد. سرمایه گذار اگر بخواهد یک پروژه را به سرانجام برساند شاید با 50 مورد گرفتاری مواجه می شود که نوع برخورد دستگاه ها می تواند آن پروژه را برای سرمایه گذار سودده و یا اینکه کلا نابود کند.

وی عنوان کرد: نیاز است که شورا در جهت تسهیل امور قدم بردارد و هم اینکه با سایر حوزه های دیگر، مخصوصا دستگاه های خدمت رسانی که زیر مجموعه شهرداری نیستند مذاکره کند. اگر قصد جذب سرمایه گذار داریم و اینکه می خواهیم سرمایه گذاری پایش به شهر ما باز شود این موارد را باید برای همیشه حل کنیم.

عضو شورای شهر بیان کرد: در حال حاضر چندین طرح سرمایه گذاری شکست خورده در شهر داریم که این ها خود عامل و آینه عبرتی هستند برای افراد، تا به سمت شهر اراک جهت سرمایه گذاری نیایند. ابتدا باید این پروژه های شکست خورده را از این حالت خارج کرد و به چرخه برگرداند و آنهایی را که قرار نیست اتفاقی بیفتد را تعیین تکلیف کنیم.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در پروژه ارک چند سال است این گود در محل مورد نظر مانده و جلوی چشم همگان است. پروژه الماس غرب، شهرک خودرو و چندین پروژه دیگر که پروژه های شکست خورده سرمایه گذاری هستند، یا باید این ها را حل کنیم و یا این که تعیین تکلیف کنیم و از خیر آنها بگذریم.

نادری تصریح کرد: بازگشت به چرخه‌ی این پروژه ها می تواند برای سایرین ایجاد انگیزه کند. در شهر اراک نیز هستند کسانی که توان سرمایه گذاری دارند ولی با توجه به شرایط موجود و شرایط اقتصادی کشور شاید رغبتی برای سرمایه گذاری ندارند.

انتهای پیام/

captcha