راننده کامیون بر اثر خروج از جاده جان خود را از دست داد نخستین تلفات ارتش امریکا در سال ۲۰۲۰ در افغانستان / ۲ افسر عضو لشکر ۸۲ هوابرد در حمله طالبان کشته شدند +عکس گزارش| حاج قاسم سلیمانی باید به حاشیه برود! / چگونه رهبر انقلاب بازی برده ترامپ را دوسر باخت کرد؟ هاشمی از دوران نوزادی صدای مردم بود!! یادداشت اختصاصی معاون سیاسی نیروی قدس/ آنچه رهبری درباره حاج قاسم نگفت! عراقچی: لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی سیاسی است پشت پرده لبنیات سمی/ توضیحات کارشناس جنجال آفرین بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال برگزار می شود قیمت روز گوشی موبایل در ۳۰ دی نخستین کنگره شعر آئینی ـ انقلابی «کوثر ناب» فراخوان داد
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
کد خبر: 65458
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان مرکزی:

تشکیل 300 فقره پرونده در بازرسی از 909 واحد صنفی بعد گرانی بنزین/ کشف 46 فقره قاچاق با ارزش بیش از 52 میلیارد ریال طی 15 روز گذشته در سطح جاده های استان

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان مرکزی با اشاره به برقرای ۱۱۶ نوبت اکیپ بازرسی در سطح استان طی روزهای گذشته، عنوان کرد: از تعداد ۹۰۹ واحد، بازرسی انجام شده که تعداد پرونده های تشکیل شده دراین بازه زمانی ۳۰۰ فقره پرونده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ القاصی مهر مدیر کل تعزیرات استان مرکزی امروز در اجلاسیه عمومی اتاق های اصناف گفت: اصناف در همه صحنه های انقلاب همیشه یاری رسان مردم و کشور بوده اند و امروز اتحادیه ها و مجموعه اصناف به یک چارت منسجم رسیده که می توان از آن به عنوان یک دولت کوچک نام برد.

القاصی مهر افزود: امروز مسائل اقتصادی کشور به دو عامل بیرونی و داخلی بستگی دارد که از عوامل خارجی می توان به تورم جهانی و نوسانات پول جهانی و همچنین تحریم ها اشاره کرد و در خصوص عوامل داخلی مواردی چون سیاست های قوه مقننه و روش های قوه مجریه تاثیرگذار است.

وی عنوان کرد: کشورهایی که همچون ایران می خواهند با توان داخلی خود به استقلال اقتصادی برسند مورد هجمه دشمن قرار گرفته اند. امروز در یک جنگ اقتصادی قرار گرفتیم که بسیاری از کشورها علیه ایران به میدان آمده اند.

مدیرکل تعزیرات استان گفت: در خصوص سهمیه بندی بنزین بسیاری از کشورها علیه ایران اسلامی به پاخاستند ولی این توطئه ها با مدیریت و هوشمندی مقام معظم رهبری و اقدام به موقع مردم خنثی شد که اگر فرمایشات رهبری در خصوص حمایت از سران قوا نبود معلوم نبود چه بر سر کشور می آمد.

وی عنوان کرد: امروز فرمایشات مقام معظم رهبری وظایف را سنگین می کند ولی در عوض مسیر را برای همه روشن کرده و لذا باید در جهت عملیاتی کردن بیانات ایشان گام برداریم.

القاصی مهر یکی از مهمترین وظایف مجموعه اصناف را ایجاد ثبات اقتصادی در بازار به پشتیبانی تعزیرات دانست و اظهار کرد: ماده ۳۰ قانون نظام صنفی اختیارات زیادی برای اتحادیه ها واگذار کرده که باید از این ظرفیت ها به درستی استفاده شود.

وی با تاکید براینکه اداره تعزیرات در هر لحظه از شبانه روز آماده شنیدن گزارشات و تخلفات است، ادامه داد: امروز همه وظیفه داریم امنیت اقتصادی در کشور را تامین کنیم و اگر زمانی شهدا از این کشور دفاع کردند امروز ما باید این وظیفه را انجام دهیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی بیان کرد: همه باید التهابات بازار را کاهش دهیم و با همکاری یکدیگر این التهابات را به حداقل ممکن برسانیم تا رضایت نسبی برای مردم ایجاد شود.

وی با اشاره به برقرای ۱۱۶ نوبت اکیپ بازرسی در سطح استان طی روزهای گذشته عنوان کرد: از تعداد ۹۰۹ واحد، بازرسی انجام شده است. تمرکز را صرفا بر خرده فروشی نگذاشتیم بلکه عمده فروشی ها نیز مد نظر بوده اند و واحدهای میوه فروشی، آژانس ها، بخش های تولیدی، قصابی و جایگاه های سوخت از دیگر موارد بوده است.

القاصی مهر تعداد پرونده های تشکیل شده دراین بازه زمانی را ۳۰۰ فقره پرونده عنوان کرد و ضمن نامناسب خواندن این آمار اظهار کرد: در بخش قاچاق در طی ۱۵ روز گذشته ۴۶ فقره قاچاق در سطح جاده ای با ارزش ریالی ۵۲ میلیارد و ۴۷۷ میلیون ریال، در بخش کالا و خدمات ۵۳۵۱ پرونده با ارزش ریالی ۲۸ میلیارد و  ۳۸۰ میلیون ریال نیز ارزش محکومیت رایِ صادر شده، است.

وی تصریح کرد: آن چیزی که در خصوص سهمیه بندی بنزین وجود دارد افزایش قیمت ناشی از آن است ولی افزایش ها نباید جزیره ای باشند و باید طبق دستورالعمل ها و مقادیر منطقی اتفاق بیفتد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خاطر نشان کرد: اگر نمایشگاهی در استان برپا می شود باید اولویت اول اصناف باشند و اگر اصناف همکاری نکردند برای دیگر مراکز ارجاع داده شود. بازارچه های تجاری باید در سطح شهر با محوریت اصناف ایجاد شوند و شهرداری باید این امکان را برای اتاق اصناف ایجاد کند.

انتهای پیام/

captcha