شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 12497 نفر رسید/شناسایی 191 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته مرحله نهایی دومین رویداد تولیدمحتوای دیجیتال بسیج دوم و سوم مهرماه برگزار می‌شود آیین تجلیل از خادمان هیئت های حسینی اراک ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از شاخصه های مهم دفاع مقدس است/ اجرای 183 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک هدایت نذورات هیئت های به سمت سلامت و بهداشت جامعه یک ضرورت است/ با الگوی دهه اول محرم به استقبال اربعین خواهیم رفت عزت و کرامت ملت ایران برگرفته از نهضت امام حسین(ع) است شکست خانگی شهروند در لیگ برتر مشکل صدور کارت بازیکنان تیم شهروند حل شده است/ بدهی های زیادی داریم الگوپذیری از دفاع مقدس در گام دوم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد سادگی فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس سرلوحه رفتار مدیران باشد/ پرداختن به نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس یک ضرورت است
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
کد خبر: 65407
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
مسئول کارگروه تحقیقات و خودکفایی کنگره شهدای استان مرکزی:

انجام 150 پروژه صنعتی و تکنولوژی در دفاع مقدس توسط استان مرکزی

مسئول کارگروه تحقیقات و خودکفایی کنگره شهدای استان گفت:انجام پروژه های مهندسی صنعتی در دفاع مقدس توسط نیروهای داخلی اهمیت خودکفایی را نشان می دهد چراکه در دفاع مقدس هرجایی که به غربی ها وابستگی داشتیم کار تا بیش از 2 سال به عقب می افتاد

به گزارش دیار آفتاب؛ غلامرضا مالکی مسئول کارگروه تحقیقات و خودکفایی کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی گفت: در آغاز دفاع مقدس دفتری در ماشین سازی اراک برای انجام کارهای تحقیقاتی و دفتری در شهرک صنعتی برای انجام کارهای اجرایی احداث کردیم که ابتدای کار 40 نفر از نیروهای سپاه و بسیج به کمکمان آمدند.

وی افزود: بعد از عملیات رمضان یک انگیزه ای در وجود ما شکل گرفت که احساس کردیم نقش مهندسی تکنولوژی در دفاع مقدس بسیار خالی است و لذا با پیگیری مستقیم شهید زین الدین و با حکم شهید صادقی حکمی برای بنده برای پیگیری طرح های مهندسی در دفاع مقدس زده شد.

مسئول کارگروه تحقیقات و خودکفایی کنگره شهدای استان اظهار داشت: با بررسی دقیق شرایط مهندسی و جوانب تجهیزاتی که عراق در دفاع مقدس به کار گیری کرده بود توانمان را بر این گذاشتیم از سایر ظرفیت های مهندسی تکنولوژی در این خصوص استفاده کنیم تا بتوانیم این خلاء را پر کنیم.

وی ادامه داد: برای این کار می بایست امکانات و ظرفیت هایی که در استان مرکزی وجود داشت را بررسی کردیم که برای عملیاتی کردن آنها 200 نفر از اقشار مختلف مکانیک،جوشکار،مهندس،شیمی دان و ... شناسایی شدند که برنامه ریزی ها برای استفاده از آنها شروع شد.

مالکی با اشاره به به کارگیری بنیه علمی نخبگان در پروژه ها گفت: در دفاع مقدس به محض برخورد با مشکل در دفاع مقدس کارگروه ها کار تحقیقات را در اراک انجام می دادند و در سریعترین زمان دقیق ترین طرح ها با استفاده از دانش علمی روز به کار گیری می شدند.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه صنعت تکنولوژی 150 پروژه شاخص انجام داده افزود: برخی از این پروژه ها علیرغم اینکه دشمنان امکانات و مواد اولیه ای را در اختیارمان قرار نمی دادند با استفاده از ظرفیت های درونی انجام می شدند.

مسئول کارگروه تحقیقات و خودکفایی کنگره شهدای استان با اشاره به اینکه سرعت عملی که در انجام پروژه ها بود باعث به حیرت درآوردن دشمنانی همچون انگلیس میشد گفت: چراکه تنها انگلیسی ها و برخی از کشورهای غربی تنها توانایی ساخت آن را داشتند.

وی ادامه داد: در برخی از پروژه های مهندسی که در استان انجام شد شهرهای دیگری همچون اصفهان،تبریز،قم،دلیجان،خمین و ساوه نیز دخیل بودند.

مالکی بیان کرد: انجام پروژه های مهندسی صنعتی در دفاع مقدس توسط نیروهای داخلی اهمیت خودکفایی را نشان می دهد چراکه در دفاع مقدس هرجایی که به غربی ها وابستگی داشتیم کار تا بیش از 2 سال به عقب می افتاد و لذا امروز نسل جدید باید تلاش کند کشور را در همه حوزه ها خودکفا کند.

وی با اشاره به ضرورت احصاء 150 پروژه به برکت برگزاری کنگره شهدای استان گفت: به جهت اینکه کار کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان از پنج سال گذشته در استان شروع شده لذا ما در این کارگروه بنا را گذاشتیم که این 150 پروژه مهندسی را احصاء کنیم.

مسئول کارگروه تحقیقات و خودکفایی کنگره شهدای استان خاطر نشان کرد: بنده در دفاع مقدس توفیق حضور و نقش موثر در عملیات های بیت المقدس، خیبر، رمضان، ثامن الائمه، تپه های الله اکبر، حلبچه، کرخه و فتح المبین نیز بوده ام.

انتهای پیام/ 

captcha