زمان اعلام نتایج همه کنکورها و پذیرش دانشگاه ها در سال 99 اعلام شد شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 13653 نفر رسید/شناسایی 183 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته قدرت دفاع و بازدارندگی کشور منشا درونی و مردمی دارد/تولید قدرت ادامه دارد ریشه مشکلات کشور نبود روحیه انقلابی و جهادی است/ مسئولان به جای قدرت‌زدگی مردم‌دار باشند گزارش| گام بلند متخصصان جوان ایرانی برای خودکفایی در صنعت فولاد/ چگونه فولاد کاوه پوزه تحریم صنعت فولاد کشور را به خاک می‌مالد؟ حکیمی‌پور: دولت سفره مردم را با گران کردن ارز کوچک کرد / حقوق‌های نجومی کنونی در هیچ دولتی نبوده فرهادی: رعایت پروتکل‌ها کم شده / قلیان مشترک عامل انتقال صددرصدی کرونا / قرنطینه مطلق مقدور نیست دوئل امنیت و اعتراض در میدان معیشت / ما ضدنظام نیستیم! ترامپ: جز با تقلب، بازنده انتخابات نخواهیم بود / پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد ژاوی: دیدار با پرسپولیس یک فینال است/ پرشورترین بازی‌ها را مقابل ایرانی‌ها انجام داده‌ایم
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹
کد خبر: 64818
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

گزارش تصویری|افتتاح اولین موزه شهاب‌سنگ ایران در نراق

اولین موزه شهاب‌سنگ ایران در محل فرود آمدن شهاب‌سنگ در نراق افتتاح شد.

به گزارش دیار آفتاب؛اولین موزه شهاب‌سنگ ایران روز پنجشنبه با حضور پروفسور ایرج عشقی» و جمعی از مسئولان استانی و محلی در محل فرود آمدن شهاب‌سنگ در نراق به بهره‌برداری رسید.

سال ۵۳ یک سنگ آسمانی به وزن سه کیلو و ۲۰۰ گرم در نراق سقوط کرد و این نخستین جرم آسمانی است که سقوط آن در یک منطقه مسکونی گزارش‌شده است.

این شهاب‌سنگ بر روی دبیرستان نوساز معصومی نراق سقوط کرد و پس از سوراخ کردن سقف آزمایشگاه دبیرستان با پهنای ۳۰ سانتیمتر در محیط داخلی این واحد آموزشی فرود آمد.

شهاب‌سنگ نراق به گفته کارشناسان پس از جدا شدن از سنگ مادر حدود ۱۳ میلیون سال سن تابش کیهانی و سرگردانی در فضا در شهر نراق فرود آمده است و این رویداد موجب شهرت جهانی این شهر ازلحاظ علمی و تاریخی شد.


عکس از هادی عابدی

captcha