آیا جنگ جهانی سوم از قطب شمال آغاز می‌شود؟/ از شناور خاص آمریکایی تا موشک‌های روسی آماده تسخیر اقلیم بدون پادشاه +عکس اهرم فشارجدیدآمریکادرلبنان/تلاش واشنگتن برای تضعیف «معادله طلایی» مقام نظامی آمریکا: باید در برابر ایران خویشتنداری نشان دهیم طرح دوفوریتی نمایندگان مجلس برای شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس را بر سر اقلیت خراب می‌کنم! دولت بازی «کی بود کی بود من نبودم» به راه انداخت دست پر ایران برای عبور از تحریم‌ها/ چه راهکاری تجارت را زنده نگه داشت؟ حوادث بنزینی، ریشه‌ها و راهکارها|گفتگوی تفصیلی با لیلاز: اعتراض بخشی از دموکراسی است زمستان کردستان چشم‌انتظار گردشگر/یخچال‌های طبیعی جلوه گری می‌کنند تصویب طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی در مجمع تشخیص مصلحت
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۸
کد خبر: 64673
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
دانا گزار می دهد؛

تناقض گویی رئیس جمهور در مواجهه با اشتغال/ روحانی 19 آبان 98: دولت نباید شغل ایجاد کند/ روحانی 29 مرداد 96: دولت وظیفه ای بالاتر از تولید و اشتغال ندارد

تناقض گویی ها در دولت تدبیر و امید تمامی ندارد و بارها و بارها در زمینه اقتصاد و تورم آمارها و اظهارات دولتمردان متناقض بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن روحانی دیروز 19 آبان 98 در جلسه شورای اداری، توسعه و افتتاح هم‌زمان طرح‌های اقتصادی و زیربنایی که در سالن شهید عباسپور برق منطقه‌ای یزد برگزار شد، گفت: دولت نباید شغل ایجاد کند بلکه زیرساخت‌ها را آماده می‌کند و بانک‌ها نیز تسهیلات را ارائه می‌دهند پس اگر کسی بیکار باشد مقصر خودش است.

این در حالی است که به طور مشخص در موضوع بیکاری، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصل 28 تاکید دارد: دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای‌همه افراد امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی را برای احراز مشاغل ایجاد نماید.

در اصل 43 قانون اساسی نیز وظیفه دولت در زمینه ایجاد اشتغال به خوبی روشن و بیان شده و تاکید می کند که تامین شرایط و امکانات کار برای همه به منظور رسیدن به‌اشتغال کامل و قراردادن وسایل کار در اختیار همه کسانی که قادر به‌کارند ولی وسایل کار ندارند، از وظایف دولت است.

روحانی 28 آذر 96: : اشتغال برای ما اصل است ما باید اشتغال را جلو ببریم

آقای روحانی در حالی از زیر بار ایجاد اشتغال شانه خالی می کند که پیش از این در 28 آذر 96 در همایش حقوق شهروندی اظهار داشت: اشتغال برای ما اصل است ما باید اشتغال را جلو ببریم.

روحانی 29 مرداد 96: دولت وظیفه ای بالاتر از تولید و اشتغال ندارد

رئیس جمهور در روز 29 مرداد 96 در اولین جلسه هیئت دولت دوازدهم نیز گفته بود: دولت وظیفه ای بالاتر از تولید و اشتغال ندارد و رشد بالا و تحول اقتصادی جز با هماهنگی و جذب سرمایه و فناوری ممکن نیست.

روحانی 7 خرداد 92: معضل بیکاری را حل می کنم

حسن روحانی 7 خرداد 92 نیز مدعی شده بود: فقط با گردشگری 4 میلیون شغل ایجاد می کنم و معضل بیکاری را حل می کنم.

از وعده های انتخاباتی آقای روحانی در حوزه اقتصاد نیز می توان به چند مورد اشاره کرد:

- دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان شرمنده باشند.

- ایجاد شغل نباید با وام باشد که بیکارر تبدیل به بیکار بدهکار خواهد شد.

- در ماه های ابتدای آغاز به کار دولت «تدبیر و امید» موانع از سر راه تولید برداشته می‌شود.

با این تفاسیر گویا تناقض گویی ها در دولت تدبیر و امید تمامی ندارد و بارها و بارها در زمینه اقتصاد و تورم، آمارها و اظهارات دولتمردان متناقض بوده است. این تناقض هادر شرایطی مطرح می شود که به نظر می رسد با توجه به دست خالی دولت در زمینه اقتصاد و ایجاد اشتغال، روحانی در صدد فرار از پاسخگویی و شانه خالی کردن از زیر بار این وظیفه مهم است.

حال چند سوال مطرح می شود که با رجوع به قانون آیا دولت‌ تدبیر و امید به وظیفه خود برای اجرای قانون اساسی در حوزه ایجاد اشتغال عمل کرده است؟ این که کدام یک از وعده های انتخاباتی رئیس جمهور در زمینه ایجاد اشتغال محقق شده است؟

حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم به جای فرافکنی و فرار رو به جلو باید به مردم پاسخ دهد و با ارائه گزارش صحیح بگوید در این 6 سالی که وظیفه اداره کشور و مسئول ارشد اجرایی کشور بوده است، چه اقداماتی و چه گام هایی را در راستای ایجاد اشتغال صورت داده است.

انتهای پیام/

captcha