طرح ولایت کلید ورود به مباحث عقیدتی و مبانی اسلامی است تنها راه نجات «هپکو» بازگشت به وزارت صمت و «ایمیدرو» است/نگران شرایط «هپکو» هستیم انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات غيرمجاز در عمليات پليس استان مركزي/كشف 46 قبضه سلاح جنگي واگذاری «هپکو» به «شستا» هیچ توجیهی ندارد و اشتباه است عصبانیت آمریکا از گزارش سازمان ملل درباره ترور سردار سلیمانی قیمت روز گوشی موبایل در ۱۹ تیر متولی حمایت از تولید کنندگان ادوات کشاورزی وزارت صمت است/ کشور سالانه به 2500 کمباین برنج نیاز دارد تکلیف سود مشارکت پیش‌فروش خودرو چیست؟/تعرض به حقوق مصرف‌کننده امکان دسترسی به شبکه اینترنت برای ۶۶۰ روستای استان مرکزی فراهم‌شده است عراق|موفقیت حشد شعبی در شکست نقشه داعش برای حمله به موصل
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
کد خبر: 64664
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
رئيس اتاق اصناف استان مركزي:

وعده استاندار مرکزی برای تعیین تکلیف زمین مشاغل آلاینده دو ساله شد/نگاه سرمایه گذاری محور به شهرک خودرو، مانع تحقق اهداف آن است

رئيس اتاق اصناف استان مركزي گفت: بیش از دوسال از وعده استاندار مرکزی برای تعیین تکلیف شدن زمین مشاغل آلاینده می گذرد ولی هنوز اقدامی انجام نشده است.

به گزارش دیار آفتاب؛جمشید زند رئيس اتاق اصناف استان مركزي امروز در کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک گفت: بیش از دوسال از وعده استاندار مرکزی برای تعیین تکلیف شدن زمین مشاغل آلاینده می گذرد ولی هنوز اقدامی انجام نشده است.

وی با انتقاد از روند احداث شهرک خودرو اظهار کرد: متأسفانه احداث شهرک خودرو با نگاه سرمایه‌گذاری انجام شده و نگاه اینکه این شهرک بتواند آلودگی شهر را کاهش دهد وجود ندارد و لذا ۷۵ درصد مالکین به عنوان سرمایه گذار اقدام به خرید واحد در شهرک خودرو کرده اند در این صورت نمی توان شاهد اقدام مثبتی برای کاهش آلودگی هوا باشیم.

رئيس اتاق اصناف استان مركزي با انتقاد از کسانی که برای مشاغل آلاینده تعبیر مزاحم را به کار می برند گفت: این مشاغل مزاحم نیستند چراکه ما برای آنها مزاحمت ایجاد می کنیم و آنها را مزاحم خطاب می کنیم بلکه آنها آلاینده هستند و باید تصمیمات سازنده برای رفع آلایندگی آنها اتخاذ کنیم.

وی با بیان پیشنهاداتی برای استقبال صنوف از شهرک خودرو افزود: می توان با احداث پارکینگ جامع، راه اندازی جمعه بازار و ایجاد بسته های تشویقی این روند را تسریع دهیم و شرکت آرمان سازه و شهرداری اراک برای احداث فازهای بعدی باید یک سری طرح ها برای ایجاد انگیزه پیش بینی کنند.

معاون دادستان اراک:

به دلیل کمبود امکانات در شهرک خودرو صنوف آلاینده برای انتقال ترغیب نمی شوند

صالحی معاون دادستان اراک در این جلسه با اشاره به کمبودهای شهرک خودرو اراک گفت: به دلیل نبود و یا کمبود امکانات در شهرک خودرو اصناف مربوطه برای انتقال ترغیب نمی شوند.

وی با تأکید بر اینکه هدف اصلی شهرک خودرو سود نبوده و این شهرک برای کاهش آلودگی شهر اراک احداث شده گفت: نیاز است یک دخالت حاکمیتی در شهرک خودرو و آن هم برای تعیین یک نرخ واحد ایجاد شود تا همه بتوانند با یک قیمت مشترک از این واحدها استفاده کنند.

صالحی برطرف شدن معایب و ضعف های فاز اول در فازهای بعدی را لازم و ضروری خواند و افزود: دستگاه قضایی آمادگی جدی را دارد که در صورت برطرف شدن معایب این انتقال را انجام دهد چراکه استفاده از قوه قهریه برای شهرک خودرو پاسخگو نیست.

فرماندار اراک:

شناسایی عوامل آلایندگی در 5 نقطه شهر اراک

بختیاری فرماندار اراک نیز در این جلسه با بیان اینکه باید در پنج نقطه مهم اراک عوامل آلودگی را شناسایی کنیم گفت: سایر عوامل بیماری زا در نقاط مختلف باید بررسی شوند و با توجه به روشهای علمی که در دنیا کاربرد دارد باید برای رفع آنها بکوشیم.

وی با انتقاد از کسانی که هوای شهر اراک را سرطان زا می دانند خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل وجود بیمارستان آیت الله خوانساری افرادی که در اینجا فوت می شوند به نام اراک تمام می شود ولی امروز باید بگوییم طبق گزارشات و بررسی های علمی میزان نرم سرطان در شهر اراک از میانگین کشوری پایین تر است و هیچ گونه نگرانی در خصوص سرطان زا بودن شهر اراک وجود ندارد.

انتهای پیام/

captcha