عمر طولانی ویروس کرونا روی صفحه گوشی همراه وحید بهزادی و همسرش چگونه سلطان خودرو شدند؟ ۲۱ پروژه فرودگاهی تا پایان سال در کشور افتتاح می‌شود چهارشنبه؛رای گیری برای انتخاب رئیس مجلس در فراکسیون اکثریت/رئیس مجلس، رئیس فراکسیون نمی شود ایران قوی‌ترین سیلی را به دولت ترامپ زد/ آغاز فروپاشی سیاست‌های تحریم و محاصره توسط آمریکا دستور فرمانده کل سپاه برای اعزام ۲ فروند بالگرد به گچساران برای مقابله با اتش‌سوزی مصاحبه| چهار نکته اساسی سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس / امام خامنه‌ا‌ی از منظر حق در برابر باطل می‌ایستند گزارش/ ۳ سناریو اصلی در برگزاری «حج تمتع ۹۹» خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت/۲ راهکار مجلس برای حل مشکل زاهدی: فراکسیون انقلاب اسلامی برنامه متنوعی برای مجلس یازدهم دارد / در حال اصلاح اساسنامه فراکسیون هستیم
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۵
کد خبر: 64556
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

آمادگی مرکزی برای راه‌اندازی مرکز پیوند مغز و استخوان غرب کشور در اراک

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مجموعه استان مرکزی آمادگی این را دارد که مرکز پیوند مغز و استخوان غرب کشور را در اراک راه‌اندازی کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی امروز در آیین بزرگداشت پروفسور اردشیر قوام زاده(پدر پیوند مغز و استخوان ایران)گفت: پیوند مغز و استخوان جنین و بانگ ناف از بخش‌های مهم و حساس کشور است که باید قابل‌توجه باشد.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: دکتر قوام زاده انسانی متعهد،ارزشمند و عالمی فیلسوف و برجسته از سرمایه‌های مهم ایران اسلامی است و نکوداشت این مرد بزرگ اقدامی ارزشمند و به‌موقع است.

وی ادامه داد: در آستانه هفته وحدت و ولادت حضرت محمد(ص) امروز شاهد حضور ارزشمند و انسانی خدوم در استان مرکزی است که بزرگداشت این مرد بزرگ اقدامی به جا و لازم بود و جا دارد از کلیه دستندرکاران این اقدام ارزشمند تقدیر و تشکر لازم را داشته باشیم.

امام جمعه اراک بیان کرد: دکتر قوام زاده و امثال این بزرگوار منشا خیرات و برکات زیادی در ایران اسلامی هستند و نکوداشت چنین شخصیت هایی در آیین اسلام بسیار تاکید شده است.

دری نجف آبادی بیان کرد: شهرستان های استان مرکزی ظرفیت های بسیار بزرگی در حوزه مفاخر و انسان های بزرگ دارند و این استان بزرگان زیادی برای دنیای اسلام تربیت کرده است.

وی با اشاره به اینکه بزرگداشت و تکریم قوام زاده ها سبب می شود جوانان استعدادها و توانمندی های خود را باور کنند و آنها در جهت پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی به کار گیری کنند گفت: آن زمانی که در ایران اسلامی امکاناتی نداشتیم جوانان باغیرت همچون قوام زاده استعدادها و توانمندی های خود را به کار گرفتند و دستاوردهای بسیار ارزشمندی برای کشور به ارمغان آوردند و این امروز باید درس بزرگی برای جوانان و نسل جوان کشور باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: نسل های آینده به قوام زاده ها افتخار می کند چراکه اینها علاوه بر اینکه اقدامات بسیار ارزشمندی انجام دادند راه را نیز برای جوانان باز کردند و به الگویی برتر تبدیل شدند.

وی خاطرنشان کرد: تربیت بیش از ۴۰۰ شاگرد،تاسیس بیش از ۲۰ مرکز حساس و انجام سالیانه بیش از ۱۲۰۰ پیوند مغز و استخوان تنها بخش کوچکی از کارنامه درخشان دکتر قوام زاده است که قابل تقدیر است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:

آمادگی مرکزی برای راه اندازی مرکز پیوند مغز و استخوان غرب کشور در اراک

بهروز اکرمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: امروز جامعه و جوانان نیاز دارند که این بزرگداشت ها را برگزار کنیم.

اکرمی اظهار کرد: وقتی می گوییم استان مرکزی استان مفاخر است باید مدرک ارائه کنیم و این بزرگداشت ها در این جهت هستند.

وی ادامه داد: امروز باید امثال قوام زاده ها را در جامعه باز تولید کنیم  چراکه جامعه نیازمند اینگونه شخصیت ها است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: این بزرگداشت ضمن احترام و تجلیل از دکتر قوام زاده باید در راستای تربیت قوام زاده های جدید باشد.امروز دانشجویان باید الگو و رفتار قوام زاده ها را سرمشق خود قرار دهند.

اکرمی بیان کرد: مجموعه استان مرکزی آمادگی این را دارد که مرکز پیوند مغز و استخوان غرب کشور را در اراک راه اندازی کند از این جلسه باید استارت این کار بزرگ را بزنیم تا همه بتوانند از این مرکز بهره مند شوند.

انتهای پیام/

captcha