عمر طولانی ویروس کرونا روی صفحه گوشی همراه وحید بهزادی و همسرش چگونه سلطان خودرو شدند؟ ۲۱ پروژه فرودگاهی تا پایان سال در کشور افتتاح می‌شود چهارشنبه؛رای گیری برای انتخاب رئیس مجلس در فراکسیون اکثریت/رئیس مجلس، رئیس فراکسیون نمی شود ایران قوی‌ترین سیلی را به دولت ترامپ زد/ آغاز فروپاشی سیاست‌های تحریم و محاصره توسط آمریکا دستور فرمانده کل سپاه برای اعزام ۲ فروند بالگرد به گچساران برای مقابله با اتش‌سوزی مصاحبه| چهار نکته اساسی سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس / امام خامنه‌ا‌ی از منظر حق در برابر باطل می‌ایستند گزارش/ ۳ سناریو اصلی در برگزاری «حج تمتع ۹۹» خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت/۲ راهکار مجلس برای حل مشکل زاهدی: فراکسیون انقلاب اسلامی برنامه متنوعی برای مجلس یازدهم دارد / در حال اصلاح اساسنامه فراکسیون هستیم
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۴
کد خبر: 64552
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

نگرانی‌ در خصوص ابتلا به سرطان در استان مرکزی زیاد است/ شناسایی 2119 بیمار سرطانی در استان مرکزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی میزان نگرانی‌ها در خصوص ابتلا به سرطان زیاد است.

به گزارش دیار آفتاب؛سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی امروز در آیین بزرگداشت پروفسور اردشیر قوام زاده(پدر پیوند مغز و استخوان ایران) گفت: دکتر قوام زاده از برترین‌های حوزه اخلاق و دانش در ایران و دنیا محسوب می‌شوند و نکوداشت ایشان یک اقدام به‌موقع و لازم بود.

جمالیان به آمار بیماران سرطانی در استان مرکزی اشاره‌ای کرد و افزود: در استان مرکزی ۲۱۱۹ نفر مبتلابه بیماری سرطان هستند که از این تعداد۴۶ درصد آنها خانم‌ها و ۵۴ درصد آقایان هستند.

وی ادامه داد: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی میزان نگرانی‌ها در خصوص ابتلا به سرطان زیاد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: در استان مرکزی از هر ۱۰۰ هزار نفر میزان ابتلا به سرطان ۱۳۶/۲۶ است که در نرم کشوری از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۵۰ نفر است که این نشان می‌دهد استان نرم پایینی نسبت به کشور دارد.

وی اضافه کرد: در مردها از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۵۳ در استان مرکزی و در کشور برای مردها از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۶۸/۲۳ نفر به بیماری سرطان مبتلا می‌شوند.

جمالیان ادامه داد: در خانم‌ها از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۲۲ در استان مرکزی و در کشور برای خانم‌ها از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۳۵ است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: شایع‌ترین بیماری سرطان در مردان معده، سرطان، پروستات، مثانه و پوست در خانم‌ها معده و کولورکتال است.

وی خاطرنشان کرد: مصوب شده است در خصوص صنعتی بودن استان مرکزی یک کار تحقیقاتی در خصوص ارتباط بیماری سرطان با صنعت بودن استان با همکاری دکتر قوام زاده شکل بگیرد که به‌محض تأمین بودجه این کار بزرگ شروع خواهد شد و از تجارب دکتر قوام زاده استفاده کنیم.

انتهای پیام/

captcha