عمر طولانی ویروس کرونا روی صفحه گوشی همراه وحید بهزادی و همسرش چگونه سلطان خودرو شدند؟ ۲۱ پروژه فرودگاهی تا پایان سال در کشور افتتاح می‌شود چهارشنبه؛رای گیری برای انتخاب رئیس مجلس در فراکسیون اکثریت/رئیس مجلس، رئیس فراکسیون نمی شود ایران قوی‌ترین سیلی را به دولت ترامپ زد/ آغاز فروپاشی سیاست‌های تحریم و محاصره توسط آمریکا دستور فرمانده کل سپاه برای اعزام ۲ فروند بالگرد به گچساران برای مقابله با اتش‌سوزی مصاحبه| چهار نکته اساسی سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس / امام خامنه‌ا‌ی از منظر حق در برابر باطل می‌ایستند گزارش/ ۳ سناریو اصلی در برگزاری «حج تمتع ۹۹» خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت/۲ راهکار مجلس برای حل مشکل زاهدی: فراکسیون انقلاب اسلامی برنامه متنوعی برای مجلس یازدهم دارد / در حال اصلاح اساسنامه فراکسیون هستیم
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۰
کد خبر: 64551
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد

769 خانواده زندانیان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: طی سال جاری تا کنون ۷۶۹ خانواده با سرپرست زندانی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بوده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ قنبر موسی نژاد، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه حمایت‌ از خانواده‌های زندانی با هدف جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام می شود، گفت: طی سال جاری تا کنون ۷۶۹ خانواده با سرپرست زندانی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بوده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه مشکل معیشت و تأمین مخارج زندگی از مهم‌ترین مشکلات خانواده‌های زندانی است، اظهار کرد: کمیته امداد با هدف جلوگیری از بروز آسیب در زندگی مددجویان تحت حمایت از این خانواده‌ها تا زمان زندانی بودن سرپرست خانواده در سرفصل‌های متنوع حمایت می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی اضافه کرد: پرداخت کمک هزینه زندگی ، اعطای وام‌های قرض الحسنه اشتغال ، اهدای جهیزیه، ارائه خدمات مشاوره، مددکاری و حقوقی از خدمات کمیته امداد برای خانواده زندانیان است.

وی توانمندسازی و فراهم کردن زمینه اشتغال را بهترین ابزار در کاهش آسیب های اجتماعی دانست و اظهار کرد: در سال جاری تا کنون تعداد ۷۸ خانواده با زندانیان تحت حمایت با رسیدن به توانمند سازی و یا آزادی سرپرست خانوار از حمایت این نهاد خارج شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان با تأکید بر حفظ و تحکیم بنیان خانواده گفت: اساسی‌ترین اولویت و چشم انداز کمیته امداد توسعه توانمندی مددجویان تحت حمایت و تشویق به کارآفرینی است و از برنامه‌های این نهاد برای خانواده‌های تحت حمایت و از جمله خانواده زندانیان برگزاری دوره‌های آموزشی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای ورود به بازار کار و فعالیت است.

انتهای پیام/

captcha