قسمت های پانزدهم تا سی ام انیمیشن «این و اون» پیکر شهید مدافع حرم« حافظ نظری» در ساوه تشییع شد هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب دیدار کردند اختلافات سیاسی در واشنگتن بالا گرفت/ دقیقه‌ای ۱۰۰ امضا پای تومار استعفای وزیر دادگستری آمریکا كشف يك ميليارد و 600 ميليون ريال كالاي قاچاق در اراك فیلم| افشاگری فخرالاسلام درباره استفاده اصلاح‌طلبان از کلیدواژه معترضیم در اراک عذرخواهی را «تَکرار» کن برگزاری یادواره شهدای دلیجان آمریکا باید بدون شرط منطقه را ترک کند/ آنان فقط زبان زور می‌فهمند اروپا برجام را در برزخ انداخته است/ گزینه‌های کاهش بازرسی و نظارت و خروج از NPT روی میز ایران است
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
کد خبر: 64446
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷

آذرآب، در صف وعده های تو خالی مسئولین/ بگذارید تاریخ از شما خوب بنویسد!

نکند که دوباره خواص، آن کنند که نباید و آن شود که آینده روشنی برای این ابر صنعت نداشته باشد! نکند که همه چیز در گیر و دار بله قربان گفتن ها و خوش و بش کردن های بالادستی بماند! آذرآب در این دریای پر از تلاطم، ناخدایی را می خواهد که راه بلد دریا باشد؛ طوفان دیده باشد؛ راه و رسم کارگری بداند. طوری نشود که در میان طوفان بادبان ها را به فروش بگذارند!

به گزارش دیار آفتاب؛ آذرآب؛ کلید واژه ای که طی روز ها و هفته ها و حتی سال های گذشته قلم های بسیاری را بر کاغذ ها نشانده و چه بسیار باتوم هایی را که بر استخوان ها فرود آورده است. بسیار فریادهای صحیح و ناصحیحی را بلند کرده و چه بسیار وعده های پشت سر هم که روان شده اند و چشمان و گوش هایی که در انتظار عملی شدن وعده ها نشسته اند.

آذرآب؛ نه یک واژه با پشتوانه صنعتی بلکه واژه ای با پشتوانه چندین جلد کتاب تاریخی است. کتابی چند وجهی؛ کتابی که کوتاهی ها، ناتوانی های مدیران، خیانت ها، ضعف ها و سیاسی بازی ها و... را در خود ثبت کرده و در انتظار است تا روزهای آینده را بنویسد و به آیندگان بگوید که در گذشته چه بود و چه شد و چه گذشت...

آذرآب انسان نیرومند جوانی را می ماند که در عنفوان جوانی به سخت ترین بیماری ها گرفتار گردیده و حالا پزشکان ناتوان از درمان و یا خدایی ناکرده مغرض، هر یک از راه می رسند و معاینه ای می کنند و آخرش هم وعده به روزها و هفته های آینده می دهند تا شاید جواب آزمایش ها نتیجه ای روشن تر بدهد و فرجی شود در این ماجرای نه چندان پیچیده. شاید پزشکان نیز در تلاشند تا خود را مصداق بارز ضرب المثل از این ستون تا ستون دیگر فرج است گردانند!

گوبا آذرآب گرفتار سیل وعده هاست؛ وعده هایی که هیچ گاه از بین نمی روند و فقط از روزی به روز دیگر منتقل می گردند. وعده هایی که شاید صادر کنندگانشان نیز خود گرفتار دستوراتند و چشم به بالادست خود دوخته و هنوز نگاه های پر از درخواستشان بی جواب بر می گردد.

آقایان باید بدانند که آذرآب می خواهد دوباره خود را نشان دهد اما نه روی ریل و نه در خیابان ها، آذرآب باید در گیر و دار صدای ابزارهایش و در هنر و مهارت کارگرانش خود را به نمایش بگذارد. آذرآب نه آنی است که خود را به ریل برساند و نه آنی است که بگذارد عده ای خاموشش کنند. می خواهد صفحه های تاریخش را خودش بنویسد تا که آیندگانش به او افتخار کرده  و به احترامش برخیزند.

نکند که دوباره خواص، آن کنند که نباید و آن شود که آینده روشنی برای این ابر صنعت نداشته باشد! نکند که همه چیز در گیر و دار بله قربان گفتن ها و خوش و بش کردن های بالادستی بماند! آذرآب در این دریای پر از تلاطم، ناخدایی را می خواهد که راه بلد دریا باشد؛ طوفان دیده باشد؛ راه و رسم کارگری بداند. طوری نشود که در میان طوفان بادبان ها را به فروش بگذارند!

بگذارید از زبان نماینده شهر اراک در مجلس در حضور وزیر کار بگوییم؛ «خطر همچنان بیخ گوش آذرآب است و خیلی ها برای آن دندان تیز کرده اند.» آری خیلی ها دندان برای آذرآب تیز کرده اند. تا یا این صنعت عظیم را زمین گیر کنند و مجتمع سازی راه بیندازند و یا اینکه رونق واردات خود را تضمین کنند. باید حواس جمع بود که خدایی ناکرده آنانی که یک بار در حق آذرآب خیانت کردند دوباره بازی را در دست نگیرند و نکند که برخی دوباره سفارشی آذرآب را در اختیار بگیرند.

آقایان مسئولین! خواهشا اجازه ندهید که موج وعده ها آذرآب را نیز ناامید و بی اعتماد سازد. مگر نه اینکه 17 مهر ماه در جمع کارگران معترض مطرح کردید که « در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور نیز تصمیم بر این شد که این شرکت بدون کسب نظر شورای تامین استان مرکزی، واگذار نشود» و ادامه دادید که «اگر در آنِ واحد 9 جلسه در خصوص آذرآب در جریان باشد حتما 9 عضو شورای اسلامی کار شرکت نیز در این جلسات حاضر باشند و در جریان تصمیم‌گیری‌های قرار گیرند.»

و حتی آقای آقازاده استاندار مرکزی نیز خطاب به کارگران گفت: «اجازه دهید شرایط را سخت بگیریم که هر کسی نتواند به عرصه سهامداری آذرآب وارد شود و در این خصوص حتما نمایندگان شما را در جریان خواهیم گذاشت، همچنین در جلسات بررسی صلاحیت‌ها و اهلیت‌های کسانی که آمادگی دارند سهام آذرآب را در اختیار بگیرند نمایندگان کارگران را دعوت می‌کنم

همچنین در همان 17 مهر فرخی معاون اقتصادی استاندار نیز بیان کرد: «همچنین حداکثر تا اواسط هفته آینده وضعیت بانک کشاورزی تعیین تکلیف می شود که یا در این خصوص به تفاهم می‌رسیم یا نمی‌رسیم و اگر تفاهم حاصل نشود نسبت به اخذ مجوزهای فراقانونی اقدام می‌شود و با توجه به اینکه حساسیت لازم در مسئولان ارشد دولتی ایجاد شده است به نظر می‌رسد که این پروسه طولانی نخواهد بود.»

آقایان از یک هفته وعده معاون استاندار که مدت ها گذشته است. گویا حتما کارگران باید خود را به ریل برسانند تا شما نیز در بینشان حاضر شوید. آیا بهتر نیست همین حالا نیز به جمع کارگران بروید و روند کار را برایشان توضیح دهید تا اعتمادشان به شما افزوده شود و زمان بیشتری برای کار دقیق داشته باشید. آقایان قبل از اینکه کار دوباره امنیتی شود، صنفی حلش کنید! نزدیک به یک ماه از تجمع کاگران می گذرد، بد نیست اگر دوباره در جمعشان حاضر شوید و از این یک ماه که گذشت برایشان توضیح دهید. بد نیست اگر نمایندگانشان را طبق وعده ها به جلساتتان راه بدهید.

باید گفت حتی اگر بخواهیم در کتاب های حجیم و قطور تاریخ آذرآب از 150 میلیاردش بگذریم؛ از سیاسیون و چهره های تاثیر گذارش بگذریم اما نمی توانیم از کنار فریادها و حقوق کارگرانش و از کنار آینده صنعتی یک کشور عبور کنیم. نکند طوری شود که بنویسند و بخوانند وعده های پر صدا و تو خالی مسئولین...

ای کاش همه طرف ها در آذرآب کاری کنند که تاریخ از آنها خوب بنویسد.

انتهای پیام/

captcha