باید قصورها در دوره‌های مختلف پی‌گیری شود/ تعقیب قاتلان شهید سلیمانی در دستور کار دادستان تهران و معاون بین‌الملل قوه قضائیه امضای سند همکاری با چین چقدر منافع ایران را تامین می‌کند؟ ماله کشی به سبک مدیر رسانه‌ای اصلاح طلب/ «امضای کری تضمین بود» با « به عقل جن هم نمی رسید» توجیه شد! قلب، طعمه جدیدترین نسخه ویروس کرونا «اصلاح ساختار بودجه»؛ نکته مغفول این روزهای کشور/ دولت و مجلس تمایلی برای تحول بودجه‌ریزی ندارند؟ قابل توجه داوطلبان؛ کارت کنکور دکتری ۹۹ پس از نهایی شدن زمان جدید برگزاری توزیع می‌شود یمن|حملات پهپادی و موشکی گسترده به پایگاه‌های نظامی و تأسیسات راهبردی عربستان در جیزان، نجران و عسیر محرومیت سهم مردم ازمعادن طلای خاورمیانه/اینجا فقرحرف آخر رامی‌زند مجلس به دنبال آزادسازی دارایی‌های ایران از کره جنوبی است/ وزارت امور خارجه در مقابل گستاخی کره دست از تساهل و تسامح بردارد كلاهبرداري 58 ميلياردي با فروش غيرقانوني واحدهاي مسكوني در اراك
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
کد خبر: 64334
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

عراق|بازگشت آرامش به اطراف کنسولگری ایران در کربلای معلی/ ادامه تحرکات عناصر مشکوک در بغداد

سرکنسول ایران در کربلای معلی تاکید کرد که در حال حاضر اوضاع در اطراف مقر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران به حال عادی باز گشته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،میر مسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلا از بازگشت آرامش به مناطق اطراف کنسولگری خبر داد.

در همین حال، خبرنگار العالم گزارش داد، نیروهای ضد اغتشاش پلیس عراق، گروه ناشناسی را که کنسولگری ایران در کربلای معلی را محاصره کرده بود، متفرق کردند.

خبرنگار العالم تاکید کرد که مهاجمان به کنسولگری ایران، نماینده معترضان عراقی نیستند و به زودی هویت واقعی آنان منتشر خواهد شد.

ساعتی قبل، شماری از افراد مجهول الهویه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا را محاصره کرده بودند.

از سوی دیگر العالم گزارش داد که برای چندمین شب متوالی دهها نفر تحت عنوان معترض و تظاهرکننده، پشت خط اول دیوار امنیتی پل سنک بغداد حد فاصل منطقه تجمع معترضان در غرب دجله با شرق آن که منطقه سبز و چند مرکز دولتی و سفارتخانه خارجی از جمله سفارت ایران درآن واقع است، جمع شده و برای عبور از آن تلاش کردند.

تجمع کنندگان با وجود توصیه شخصیت ها و رهبران سیاسی و دینی عراق به ویژه مرجعیت عالی مبنی بر حفظ ابعاد مسالمت آمیز اعتراضات، شب گذشته به آتش زدن لاستیک زیرپایه های پل سنک و ابتدای ورودی آن مبادرت کردند.

این افراد همزمان نیز با پرتاب انواع ترقه و اشیاء محترقه به نیروهای امنیتی فشار می آورند از محل عقب نشینی کنند تا با انداختن دیوارهای بتنی بتوانند راه خود را برای رفتن به آن سمت پل باز کنند.

تظاهرات و بحران اعتراضات در حالی در عراق ادامه دارد که رسانه ها از دخالت نیروهای خارجی برای تشویق آشوب و کشتار در این کشور خبر می دهند در همین حال برخی منابع اطلاع رسانی عراق از بازداشت یک گروه اماراتی خبر دادند که درصدد تاثیرگذاری بر تظاهرکنندگان بودند که برخی از آنان نیز دارای تابعیت لبنانی هستند. رادیو آوای عراق خاطرنشان کرد، افراد این گروه مستقیما با طحنون بن زیاد مشاور امنیت ملی امارات ارتباط داشتند و اقداماتی را برای هدف قرار دادن دولت عراق در دست اجرا داشتند.

همچنین شیخ قیس خزعلی دبیر کل جنبش گردان های اهل الحق تاکید کرد که موساد اسرائیل ایستگاهی دراستان سلیمانیه در شمال عراق برای هدایت و تشدید ناآرامی ها دارد.

در ادامه تلاش نیروهای امنیتی برای مهار ناآرامی های شب گذشته عراق، ماموران نیروی حفظ نظم ویژه کنترل تظاهرات هر از گاهی با شلیک گاز اشک آور یا گلوله های صوتی و دودزا ، تجمع کنندگان را پراکنده کردند که کشمکش میان دو طرف ادامه داشت.

انتهای پیام/

captcha