نجوا لاشیدایی چگونه سلطان طلا شد؟ جزئیات قتل دختر ۱۴ ساله توسط پدر ۳۷ ساله در تالش از زبان پلیس آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۱۷۸۷ بیمار جدید/ انجام بیش از ۸۳۷ هزار تست تشخیصی در کشور تاکنون پیش‌ ثبت‌نام خرید خودرو تا 14 خرداد امکان پذیر است گرم شدن هوا تا 6درجه در اغلب شهرها/ گردوخاک در شرق و جنوب شرق تا 9خرداد خبر انتقال طلا از ونزوئلا به ایران دروغ است/ اگر آمریکا بحرانی به وجود بیاورد امنیت دریانوری بین‌المللی را متزلزل خواهد کرد تصمیمات شورای رقابت و سازمان حمایت تقاضا را افزایش و مشکلات را تشدید می‌کند/ پراید 5میلیون تومان هم نمی‌ارزد مجلس یازدهم برای اصلاح شیوه سهمیه بندی بنزین دست به کار خواهد شد رزمایش کمک مومنانه نماد از خودگذشتگی است/ تهیه و توزیع7450 بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه در شازند صنعت بازی‌ رایانه‌ای را با سوپرمارکت اشتباه نگیرید/ رشد ۷۰ درصدی
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۲
کد خبر: 64301
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
واکنش کاربران به پوستر کارگاه آموزش چند همسری؛

آقای مؤسس چرا برای ازدواج آسان و مهارت‌های زندگی کارگاه برگزار نمی‌کنید؟! + تصاویر

کاربران با هشتگ #چند_همسری از برگزاری همایش آموزشی با این عنوان و انتشار آگهی برگزاری آن در فضای مجازی انتقاد کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، مؤسسه‌ای با نام حیات حسنی با انتشار پوستری در فضای مجازی اعلام کرده است که قصد دارد، کارگاهی آموزشی با موضوع چند همسری را در شهر تهران برگزار کند. انتشار این پوستر در سطح فضای مجازی واکنش کاربران فضای مجازی را به دنبال داشته است.

جمعی از کاربران معتقدند پیش از پرداختن به مقوله چند همسری مسئولان امر باید شرایط لازم برای ازدواج جوانان را آماده کنند. برخی دیگر از کاربران نیز با انتقاد از تصویر نگاره منتشر شده در این آگهی از نوع پوشش مرد حاضر در تصویر انتقاد کردند، چرا که کاربران معتقدند از چفیه برای تخریب جبهه انقلابی استفاده شده است.

پر واضح است که در برخی از احکام فقهی نظیر جواز چند همسری برای مردان، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد. باید در نظر داشت که  هدف قانون‌گذار اسلامی در مورد  موضوع تعدد زوجات و ازدواج موقت این نبوده است که زمینه عیاشی را برای برخی انسان‌های شهوت‌پرست فراهم کند؛ بلکه این تفاوت بر اساس تفاوت‌های فیزیکی و ساختار روانی زن و مرد و حکمت‌هایی است که دین مبین اسلام برای مسلمانان در نظر گرفته است.

چندی پیش نیز فتوایی منتسب به رهبری در کانال‌ها منتشر شده بود که مدعی بود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تعدد زوجات را در شرایط فعلی جامعه مستحب می‌دانند. پس از انتشار این موضوع یکی از حاضران در محضر رهبر معظم انقلاب، صحت این فتوا را مورد بررسی قرار داد.

براساس ادعای حاضران در این جلسه آیت‌الله خامنه‌ای با شنیدن این مطلب برافروخته شده‌اند و متعجب گفته‌اند که اصلا بنده همچین فتوایی ندارم و اصلا همچین چیزی را قبول ندارم؛ چه کسی این را گفته است؟ آقایان حتی به شوخی هم نباید درباره تعدد زوجات حرف بزنند، که باعث دلسردی خانم‌ها می‌شود.

در ادامه تعدادی از پست‌های کاربران فضای مجازی را که در واکنش به انتشار این پوستر تبلیغاتی منتشر شده است، مشاهده می‌کنید:

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

انتهای پیام/

captcha