تبیین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی یک ضرورت است برخورد سلیقه ای در مسئله حجاب باعث وضعیت فعلی شده/ اقدامات فرهنگی نیازمند آگاهی بخشی است دستگیری اعضای باند سارقان منزل در اراک/ كشف 20 ميليارد ريال اموال سرقت شده از سارقان وضعیت کرونا در استان مرکزی نارنجی شد خسارت سهمگین اختصاص ارز4200 برای واردات کمباین برنج و ارز آزاد برای مواد اولیه/کمباین سازی ایران توان تأمین کمباین برنج موردنیاز کشور را دارد مراسم عروسی بلای جان مادر داماد اراکی جریمه در انتظار رانندگانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند/ افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در اراک خلاف قانون است تن‌دادن ستاره‌های سینما به آبمیوه‌فروشی! کشف حجاب، یک طرح استعماری بود/ مسأله حجاب مربوط به حقوق عامه است «انفجار»؛ اسم رمز ضدانقلاب برای شایعات۹۹
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
کد خبر: 64267
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
عضو فراکسیون امید مجلس:

آمریکا قابل‌اعتماد نیست/راهکار برون‌رفت از شرایط اقتصادی تکیه‌بر توان داخلی است/ آمریکا و اتحادیه اروپا سهم خواهی بالایی را مطالبه می‌کنند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: خروج آمریکا از برجام و بدعهدی‌های اروپایی‌ها اثبات کرد که نباید به آنها امید داشته باشیم که رفتارها بر اساس احترام متقابل داشته باشند چراکه آنها یک سهم خواهی بالایی را مطالبه می‌کنند و ارزشی را برای حق‌وحقوق جمهوری اسلامی قائل نیستند.

علی ابراهیمی عضو فراکسیون امید مجلس و نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ با اشاره به روح استکباری آمریکا در موضوع برجام گفت: دولت های آمریکا تاکنون نشان داده اند که به یک شکلی روحیه استکباری خود را از ابتدا تاکنون حفظ کرده اند این موضوع خصوصاً بعد از جنگ جهانی دوم که مقداری سیطره آنها بر دنیا بیشتر شده روند افزایشی داشته است.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: دولت‌های آمریکا همواره سعی می‌کنند به شکلی تسلط و حفظ روحیه استکباری خود را بر همه کشورها از جمله ایران که قبلا جزء متحدین آنها بوده و بعد از انقلاب اسلامی استقلال پیدا کرده اند داشته باشند.

وی با بیان اینکه بدعهدی دولت آمریکا باعث شد برجام اجرایی نشود، گفت: با خروج آمریکا از برجام باعث شد که تحریم ها دوباره بازگردند و این اثبات کننده دو نکته مهم است که همچنان دولت آمریکا مخصوصاً دولت فعلی قابل اعتماد نیستند و حفظ دشمنی خود را با مردم ایران در دستور کار دارند و نکته دوم اثبات فرمایش مهم مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "من خوش بین نیستم" است را تداعی می کند.

 نماینده مردم شازند در مجلس با اشاره به اینکه با خروج آمریکا از برجام و عمل نکردن اروپایی ها به وعده های خود این موضوع ثابت کرد که جمهوری اسلامی پایبند به عهد و پیمان خود است ولی آمریکا و متحدانش نیستند، افزود: در قضیه برجام ایران به دنیا ثابت کرد که جزء کشورهای قابل اطمینان است و چنانچه در موضوعی مسئولین آن قول و وعده ای می دهند ملت هم همراهی می کنند.

وی با بیان اینکه خروج از برجام و عمل نکردن به وعده ها اثبات کرد که ما در مقابل آمریکا و اتحادیه اروپا نمی توانیم توقعاتی داشته باشیم گفت: نباید به آنها امید داشته باشیم که رفتارها بر اساس احترام متقابل داشته باشند چراکه آنها یک سهم خواهی بالایی را مطالبه می کنند و ارزشی برای حق و حقوق جمهوری اسلامی قائل نیستند.

ابراهیمی در این خصوص تصریح کرد: جمهوری اسلامی نمی تواند معطل اروپایی‌ها بماند و بلاتکلیف باشد و بهترین راه این است که بر توان داخلی کشور تکیه کنیم و البته همراهی مردم بسیار نیاز است.

وی ارتباط با کشورهایی که وابستگی به آمریکا را ندارند یک ضرورت دانست و افزود: هیچ کشوری بدون تعامل و ارتباط با سایر کشورهای نقاط دنیا نتوانسته طرح توسعه خود را پیش ببرد و لذا باید تکیه کنیم بر کشورهایی که مستقل هستند و کشورهای جنبش عدم تعهد و کشورهایی که زوایای رفتاری آنها با آمریکایی‌ها همخوانی ندارد را اجماعی به آنها بدهیم و بلکه بتوانند در مبادلات دنیا کمتر به دلار و سوئیفت و هرآنچیزی که از ناحیه آمریکا مدیریت می شود داشته باشیم.

 نماینده مردم شازند در مجلس با اشاره به اینکه مشارکت با سرمایه گذاری با سایر نقاط دنیا امروز باید برای ما بسیار قابل توجه باشد گفت: این موضوع این نتیجه را می دهد چنانچه در یک مبارزه و جنگ اقتصادی قرار می گیریم کشورهایی که ما را همراهی می کنند بیشتر باشند.

انتهای پیام/

captcha