پیروزی بوریس و برگزیت/ افزایش وام مسکن در ۳ سناریو/ رایزنی‌های فشرده اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان/ واکنش‌ها به سورپرایز پنجشنبه وزیر جوان پرسپولیس بدون توقف در راه صدر/ استقلالی در اندیشه پرواز با شاهین/ ویلموتس به دنبال غرامت ۷ میلیون یورویی بن‌بست مذاکرات آمریکا و کره شمالی / برگ برنده ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سوخت چرا دموکراسی در عراق و لبنان به آشوب می‌رسد؟ تصاویر/طبیعت پاییزی ایذه بهشت خوزستان رکب بانک مرکزی به سفته‌بازان بازار ارز اگر به جوان انقلابی در مدیریت کشور بها ندهیم از عدالت دور می‌شویم شگفتانه وزیر جوان افکارعمومی را عصبانی کرد طنین زنگ‌ پژوهش از فردا بی سابقه ترین آینده فروشی توسط دولت رقم خورد
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
کد خبر: 64267
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
عضو فراکسیون امید مجلس:

آمریکا قابل‌اعتماد نیست/راهکار برون‌رفت از شرایط اقتصادی تکیه‌بر توان داخلی است/ آمریکا و اتحادیه اروپا سهم خواهی بالایی را مطالبه می‌کنند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: خروج آمریکا از برجام و بدعهدی‌های اروپایی‌ها اثبات کرد که نباید به آنها امید داشته باشیم که رفتارها بر اساس احترام متقابل داشته باشند چراکه آنها یک سهم خواهی بالایی را مطالبه می‌کنند و ارزشی را برای حق‌وحقوق جمهوری اسلامی قائل نیستند.

علی ابراهیمی عضو فراکسیون امید مجلس و نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ با اشاره به روح استکباری آمریکا در موضوع برجام گفت: دولت های آمریکا تاکنون نشان داده اند که به یک شکلی روحیه استکباری خود را از ابتدا تاکنون حفظ کرده اند این موضوع خصوصاً بعد از جنگ جهانی دوم که مقداری سیطره آنها بر دنیا بیشتر شده روند افزایشی داشته است.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: دولت‌های آمریکا همواره سعی می‌کنند به شکلی تسلط و حفظ روحیه استکباری خود را بر همه کشورها از جمله ایران که قبلا جزء متحدین آنها بوده و بعد از انقلاب اسلامی استقلال پیدا کرده اند داشته باشند.

وی با بیان اینکه بدعهدی دولت آمریکا باعث شد برجام اجرایی نشود، گفت: با خروج آمریکا از برجام باعث شد که تحریم ها دوباره بازگردند و این اثبات کننده دو نکته مهم است که همچنان دولت آمریکا مخصوصاً دولت فعلی قابل اعتماد نیستند و حفظ دشمنی خود را با مردم ایران در دستور کار دارند و نکته دوم اثبات فرمایش مهم مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "من خوش بین نیستم" است را تداعی می کند.

 نماینده مردم شازند در مجلس با اشاره به اینکه با خروج آمریکا از برجام و عمل نکردن اروپایی ها به وعده های خود این موضوع ثابت کرد که جمهوری اسلامی پایبند به عهد و پیمان خود است ولی آمریکا و متحدانش نیستند، افزود: در قضیه برجام ایران به دنیا ثابت کرد که جزء کشورهای قابل اطمینان است و چنانچه در موضوعی مسئولین آن قول و وعده ای می دهند ملت هم همراهی می کنند.

وی با بیان اینکه خروج از برجام و عمل نکردن به وعده ها اثبات کرد که ما در مقابل آمریکا و اتحادیه اروپا نمی توانیم توقعاتی داشته باشیم گفت: نباید به آنها امید داشته باشیم که رفتارها بر اساس احترام متقابل داشته باشند چراکه آنها یک سهم خواهی بالایی را مطالبه می کنند و ارزشی برای حق و حقوق جمهوری اسلامی قائل نیستند.

ابراهیمی در این خصوص تصریح کرد: جمهوری اسلامی نمی تواند معطل اروپایی‌ها بماند و بلاتکلیف باشد و بهترین راه این است که بر توان داخلی کشور تکیه کنیم و البته همراهی مردم بسیار نیاز است.

وی ارتباط با کشورهایی که وابستگی به آمریکا را ندارند یک ضرورت دانست و افزود: هیچ کشوری بدون تعامل و ارتباط با سایر کشورهای نقاط دنیا نتوانسته طرح توسعه خود را پیش ببرد و لذا باید تکیه کنیم بر کشورهایی که مستقل هستند و کشورهای جنبش عدم تعهد و کشورهایی که زوایای رفتاری آنها با آمریکایی‌ها همخوانی ندارد را اجماعی به آنها بدهیم و بلکه بتوانند در مبادلات دنیا کمتر به دلار و سوئیفت و هرآنچیزی که از ناحیه آمریکا مدیریت می شود داشته باشیم.

 نماینده مردم شازند در مجلس با اشاره به اینکه مشارکت با سرمایه گذاری با سایر نقاط دنیا امروز باید برای ما بسیار قابل توجه باشد گفت: این موضوع این نتیجه را می دهد چنانچه در یک مبارزه و جنگ اقتصادی قرار می گیریم کشورهایی که ما را همراهی می کنند بیشتر باشند.

انتهای پیام/

captcha