بازتاب نظر رهبر انقلاب پیرامون چند همسری در فضای مجازی رسول دانیال زاده ابر بدهکار بانکی از آلمان به کشور بازگردانده شد سونامی ورشکستگی شرکت‌های زنجیره‌ای در انگلیس/ سیاست های سردرگم در ماجرای برگزیت کار دست اقتصاد بریتانیا داد سوداگری در بازار خودرو/ پراید 47 میلیونی و پژو پارس 100 میلیونی خریدار ندارد آقای روحانی خانه شما در ولنجک متری چند؟/ از حقوق های نجومی تا فسادهای میلیادری؛ یک سوزن هم به خودتان بزنید بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت سم مهلک تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی مشتریان خارجی پَر!‏/ تصمیم دولت صادرات قطب سرب و روی کشور را 50 درصد کاهش داد دستگیری سرشبکه آمدنیوز در دل دشمنان هراس انداخت/ اگر برخورد با مفسدان نباشد جامعه به اعتماد و باور به اقدام نظام نمی‌رسد شیوه انتخاب خانوارها برای دریافت بسته حمایتی/ دولت با مبارزه با فساد مقابله نمی‌کند اعتراف وزیر کشور به دقیق بودن دغدغه آیت الله جنتی
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
کد خبر: 64167
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

راه حل برطرف شدن مشکلات کشور اعتماد به جوانان و توان داخلی است/آمریکا حتی برای متحدانش بی اعتماد است

کارشناس مسائل سیاسی راه حل برطرف شدن مشکلات کشور را اعتماد به جوانان و توان داخلی دانست و تصریح کرد: نباید برای مشکلات درونی به دنبال راه حلی بیرونی و گدایی از آمریکایی ها باشیم؛ بلکه باید این ذهنیت را به کلی از جامعه بزداییم و باور کنیم که اگر به نیروی جوان داخلی اعتماد کنیم تمام مشکلات برطرف می شود.

حسین رجبی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص افول آمریکا با بیان اینکه عملکرد این کشور در سال های گذشته نمایانگر ضعیف شدن آن است، گفت: مشکلات عدیده اقتصادی که حکومت این کشور با آن دست و پنجه نرم می کند، بدهی تاریخی دولت آمریکا به کشورهای دیگر، خروج دلار از چرخه پولی دیگر کشورها و ... همگی نشان دهنده افول استکبار جهانی در دنیاست.

وی با اشاره به مشکلات اجتماعی موجود در این کشور، گفت: کشتارهای صورت گرفته در مدارس و خیابان های این کشور، گرسنگی و فقر جمعی از مردم این کشور نیز جنبه دیگری از افول این کشور را نمایش می دهد.

سکوت آمریکا پس از ساقط شدن پهپاد RQ4 نشانه افول این کشور است

رجبی با اشاره به هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: همینکه این کشور نتوانست عکس العملی در مقابل ساقط شدن پهپاد پیشرفته RQ4 خود داشته باشد، نشان دهنده عقب نشینی و افول بی سابقه آمریکاست؛ این در حالی است که آمریکا سابقه هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران را داشته است ولی در حادثه سقوط پهپادش ترجیح داد سکوت کند.

بی اعتمادی چندباره ایران نسبت به آمریکا

این کارشناس مسائل سیاسی در بخش دیگری از سخنانش به بیان تجارب تلخ ارتباط کشورها از جمله ایران با آمریکا پرداخت و گفت: کشور ایران قبل از انقلاب در زمان محمد مصدق به گفته آمریکایی ها اعتماد کرد و مذاکرات بسیاری با آنان انجام داد ولی طولی نکشید که سیاست مداران این کشور با به راه انداختن کودتای 28 مرداد دولت او را سرنگون کرده و محمدرضا شاه را به کشور بازگرداند.

وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با آمریکایی ها جهت آزادی گروگان های آنان در تسخیر لانه جاسوسی، گفت: پس از تسخیر سفارت خانه آمریکا در سال 1358 توسط دانشجوهای پیرو خط امام، میان ایران و آمریکا مذاکراتی صورت گرفت که در آن مقرر شد در ازای آزادی گروگان های آمریکایی، بخشی از دارایی های ایران آزاد شود و همچنین این کشور دیگر در امور ایران دخالت نکند ولی باز هم آمریکا به تعهد خود پایبند نماند و روز به روز بیشتر برای انقلاب اسلامی ایران نقشه کشید.

رجبی افزود: آخرین تجربه مذاکره با آمریکا که پیش چشم همگان است، همین مذاکرات برجامی است که پس از گفتگوهای طولانی میان ایران و کشورهای 5+1 و رسیدن به یک توافق، آمریکا پس از نقض چند باره آن نهایتا به صورت کامل از آن خارج شد.

وی با اشاره به تجربه دیگر کشورها در مذاکره با آمریکا، گفت: کره شمالی که دارای بمب اتمی است، به منظور برداشته شدن تحریم هایش حاضر به مذاکره با آمریکا شد و کار تا جایی پیش رفت که رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار در تاریخ این کشور، به کره شمالی سفر کرد ولی پس از برداشتن گام هایی از سوی کره شمالی، آمریکا هیچگونه اقدام موثری انجام نداد.

آمریکا حتی برای متحدانش بی اعتماد است

این کارشناس سیاسی افزود: رئیس جمهور آمریکا حتی با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که منافع مشترکی هم دارند، رفتار مناسبی ندارد؛ به طوری که هم آنان را با الفاظ تمسخر آمیز تحقیر می کند، هم اینکه حمایتی از آنان نمی کند. مثال واضحش زمانی رخ داد که یمن با پهپادهایش به پالایشگاه نفتی عربستان حمله کرد. در این زمان مقامات سعودی انتظار داشتند که آمریکا آنان را کمک کند تا با موشک محور مقاومت را هدف قرار دهد ولی این کشور حتی به متحدان منطقه ای خودش هم کمک نکرد و باعث بی اعتمادی در سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شد.

وی اعلام کرد: در یک کلام باید گفت آمریکایی ها به شدت منافع محور بوده و فقط به فکر سود خود هستند.

نباید برای حل مشکلات کشور بدنبال گدایی از آمریکا باشیم

رجبی راه حل برطرف شدن مشکلات کشور را اعتماد به جوانان و توان داخلی دانست و تصریح کرد: نباید برای مشکلات درونی به دنبال راه حلی بیرونی و گدایی از آمریکایی ها باشیم؛ بلکه باید این ذهنیت را به کلی از جامعه بزداییم و باور کنیم که اگر به نیروی جوان داخلی اعتماد کنیم تمام مشکلات برطرف می شود.

captcha