خروش مردم دیار آفتاب علیه اغتشاشگران+تصاویر شاهد هیچ‌گونه تخریب اموال عمومی در استان مرکزی نبودیم فیلم اختصاصی از گفت‌وگو با پسر شهید مدافع امنیت/ سخنان انقلابی همسر شهید ابراهیمی + فیلم توطئه‌های دشمنان در ایجاد شبهه بین مردم از عمده دلیل تجمعات غیرقانونی بود/ ناجا همواره اقتدار خود را در طول انقلاب حفظ کرده است امشب ۲۰ میلیون نفر دیگر کمک حمایتی می‌گیرند برفروبی 5400 کیلومتر از راه های استان/ تمامی محورهای استان مرکزی به جز ساوه-همدان، باز است تصادف تریلی و وانت در محور توره- بروجرد دو کشته بر جا گذاشت محدودیت‌های ترافيکي راهپیمایی مردمي «حمايت از اقتدار و امنيت كشور» اراك اعلام شد نه جهرمی و نه معاونانش حاضر به مناظره نشدند! رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
کد خبر: 64109
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
کارشناس مسائل بین الملل:

آمریکا بارها ثابت کرده که طرف قابل اعتمادی نیست/ لزوم بازنگری رویکرد برخی جریانات داخلی نسبت به آمریکا

کارشناس مسائل بین الملل گفت: متاسفانه هنوز هم در کشور جریاناتی پیدا می شوند که از تجارب تلخ گذشته درس نگرفته و امیدوار به آمریکا هستند، در حالی که این کشور بارها در تعاملات خود با ایران (که نزدیک ترین آن تجربه تلخ برجام است) ثابت کرده که طرف قابل اعتمادی نیست.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با دیار آفتاب، با توجه به قرارگیری در آستانه سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، با بیان اینکه غیرقابل اعتماد بودن آمریکا برای ملت ایران اثبات شده است، گفت: تجربه چند ده ساله ایران در تعامل با آمریکا (از جنگ جهانی دوم به بعد تا تجربه تلخ برجام) نشان داده که این کشور در تعاملاتش با دیگر کشورها تنها به منفعت خود فکر کرده و هیچگاه منافع دیگر ملت ها را در نظر نمی گیرد.

آمریکا بارها ثابت کرده که طرف قابل اعتمادی نیست

وی با اشاره به تجارب تلخ تعامل ایران با غرب و به ویژه آمریکا، افزود: کودتای ننگین 28 مرداد 1332، توطئه های مختلف پس از انقلاب اسلامی و تلاش آمریکا برای برهم زدن وحدت جهان اسلام و ضربه زدن به محور مقاومت همگی نشان دهنده تلاش های استکبار جهانی برای تبدیل ایران به مهره ای دست نشانده برای اجرای خواسته های آمریکاست.

هانی زاده با بیان اینکه هنوز هم برخی جریانات سیاسی درون کشور چشم امید به آمریکا دارند، تصریح کرد: متاسفانه هنوز هم در کشور جریاناتی پیدا می شوند که از تجارب تلخ گذشته درس نگرفته و امیدوار به آمریکا هستند، در حالی که این کشور بارها در تعاملات خود با ایران (که نزدیک ترین آن تجربه تلخ برجام است) ثابت کرده که طرف قابل اعتمادی نیست.

این کارشناس مسائل بین الملل اضافه کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران پس از سال ها مذاکره با طرف های برجام به یک توافق رسید، اما همگان دیدند که رئیس جمهور آمریکا به راحتی آن را نادیده گرفت و تحریم های بسیار سختی علیه ملت ایران اعمال کرد.

وی با بیان اینکه همه مسئولین جمهوری اسلامی ایران باید به تجارب و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه داشته باشند، تاکید کرد: ایشان همواره به مسئولین در خصوص تعامل با آمریکا هشدار داده اند. مقام معظم رهبری در یکی از سخنان خود تاکید کردند که هزینه تقابل با آمریکا بسیار کمتر از هزینه همسویی با اوست؛ که نمونه واضح آن عربستان سعودی است، این کشور با اینکه همواره گوش به فرمان آمریکا بوده و همسو با سیاست های آن رفتار کرده، باز هم مورد تحقیر قرار می گیرد تا جایی که رئیس جمهور آمریکا این کشور را پس از گرفتن 500 میلیارد دلار به گاوی شیرده تعبیر کرد.

لزوم بازنگری رویکرد برخی جریانات داخلی نسبت به آمریکا

هانی زاده با بیان اینکه نگاه آمریکا به کشورهای نفت خیز حوزه خلیج فارس صرفا نگاهی منفعت جویانه است، گفت: جریانات سیاسی داخل ایران که این مهم را می دانند باید به جای امید بستن به تعامل با غرب و به ویژه آمریکا، به امکانات داخلی توجه کنند و این را بدانند که هدف آمریکا ضربه زدن به کشور است.

این کارشناس مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: لذا برخی جریانات سیاسی باید با چرخشی 180 درجه ای، نگاه خود را نسبت به آمریکا بازنگری کرده و این را بدانند که این کشور دشمن ملت های آزاده جهان از جمله ایران اسلامی است.

انتهای پیام/

captcha