اصلاح ساختار مدیریت شهری کشور یک ضرورت است مطرح کردن قاچاق دام سرپوشی برای گرانی گوشت/ برخی مسؤولان آدرس غلط می‌دهند جزئیات ثبت‌نام غیرحضوری ترم تابستان پیام نوری‌ها اعلام شد / آغاز برگزاری امتحانات پایان‌ترم تابستان از ۲۶ مردادماه شناسایی 40 منطقه حاشیه‌نشین در اراک و ساوه/اوقاف با استفاده از ظرفیت وقفی به مسائل اجتماعی ورود می‌کند طرح جدید مجلس برای تعویق در برگزاری کنکور ۹۹ شورای شهر اراک در دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ کلانشهر اراک در پروژه های عمرانی به شدت عقب است کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را عار بداند/ کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند آزمایش واکسن کرونا بر روی آفریقایی‌ها جنایت حقوق بشری است بازیگران اصلی اردوگاه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عملاً بی‌خاصیت شده است
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
کد خبر: 64036
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

کشته شدن البغدادی مکملی برای نقشه جدید آمریکایی ها در منطقه/ روح کثیف آمریکا، به دنبال جسد خود در تجمعات عراق

آمریکا به واسطه اعتراضات مردمی سعی دارد که شکست های گذشته خود را جبران کند و ضرباتی را به جریان مقاومت وارد سازد و می توان گفت که روح کثیف آمریکایی ها به دنبال جسد خود در اعتراضات عراق است تا بتواند با چینش اتفاقات در کنار یکدیگر جسدی تازه برای خود ایجاد کند و مانند افسانه ها به منطقه ای بازگردد که در حال خارج شدن از آن، به عنوان یک نیروی شکست خورده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آمریکا البغدادی را کشت! آمریکا بن لادن را کشت! آمریکا ملا عمر را کشت! آمریکا همه آنانی که خود ساخته بود را خود کشت!

این هم شیوه ای از قهرمان سازی است؛ قهرمانی که خود مردمان را به چاهی می اندازد و ناگهان از آسمان می آید و به فریاد همان مردمان گرفتار در سیاست هایش می رسد. قهرمانی که افراطیون را به بالاترین درجات می رساند و زمانی که تاریخ مصرفشان تمام می شود، وارد شده و کارشان را می سازد.

خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی بار دیگر سیاست کهنه آمریکایی ها را به نمایش گذاشت. سیاست کهنه ای که اوباما و بوش نیز از آن تبعیت می کردند. اوباما، بن لادن ساخته شده به دست بوش را کشت و ترامپ، البغدادی ساخته شده به دست اوباما را. شاید کم تر کسی فریاد ترامپ بر سر کلینتون را فراموش کرده باشد و اعتراف بزرگ او در خصوص ایجاد داعش توسط اوباما و دوستانش را بتواند ندید بگیرد. حالا ترامپ و سیاست هایش،  پروژه تطهیر آمریکا را پیش گرفته اند تا بتوانند به واسطه بازوان رسانه ای، از خود در اذهان عمومی قهرمانی بلا منازع بسازند و آمریکا و سیاست هایش را منجی مردمان جهان معرفی کنند. 

آن روزی که بسیاری از زندانیانِ افراطیِ زندانِ بوکا به همراه البغدادی در عراق، توسط آمریکایی ها آزاد شدند، باید جهان خود را برای گروه تروریستی جدیدی آماده می کرد؛ چرا که این اولین باری نبود که آمریکا سعی بر تربیت نیروی افراطی تروریستی داشت، القائده و طالبان خود بهترین نمونه های مثال هستند. یکی از اعضای مهم داعش به نام ابو احمد در خصوص همین زندان می گوید:« ما در بغداد یا هیچ جای دیگر نمی توانستیم همچین امکاناتی داشته باشیم. در بغداد ما امنیت نداشتم اما ما در اینجا(بوکا) نه تنها امنیت داریم بلکه تنها چند صد متر از رهبری القاعده دور هستیم.»

این بار باید گروهی ایجاد می شد که خدا را در ریختن خون ها یافته اند و از کشتن آدمها ابایی ندارند! گروهی که قدرت نفوذ ایران در منطقه را متوقف کند و حتی در صورت فرصت وارد خاک ایران شوند. باید گفت بوکا نه شکنجه گاه بلکه آموزشگاهی برای ساماندهی و هم اندیشی نیروهای افراطی بود تا نیروهایی مانند البغدادی مدیریت را در آن بیاموزند.

به اصطلاح قهرمانِ دنیای امروز، بهترین راه تطهیر خود را در خیانت به هم پیمانانش یافته است. حالا می خواهد همپیمانانش معنوی باشند و یا در ظاهر پیمانشان بر همگان عیان باشد. حال می خواهد ابوبکر البغدادی به عنوان هم پیمان معنوی آمریکایی ها باشد و یا کردهای سوریه به عنوان هم پیمانان مادی او. آمریکا نشان داده است که برای قهرمان شدن دست به هر کاری خواهد زد. کردها را به مسلخ ارتش ترکیه فرستاد و البغدادی را مجبور به انفجار کمربند انتحاری اش کرد! امروز تمام سناریوی آمریکایی ها محدود در خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی نیست بلکه مطمئنا این اتفاق خبر از شروع یک بازی بزرگ می دهد.

نگاهی به رسانه ها در خصوص فعل و انفعالات اخیر منطقه از عراق تا سوریه و  لبنان و چیدن پازل اقدامات آمریکا، داعش و ترکیه در کنار هم شاید خبر از آینده ای حساس برای منطقه دارد. جالب است که از مدت ها قبل بسیاری از نیروهای داعش به کمک سروران آمریکاییشان در افغانستان مستقر شده اند. از طرفی دیگر بعد از پشت پا زدن آمریکایی ها به کردهای سوریه در اخبار منتشر شده دیده شد که چند صد تن از اعضای داعش پس از حمله ارتش ترک ها از زندان های شمال غرب سوریه فراری شدند.

نگاهی به ادامه این جریان شاید پازل مورد نظر را کامل کند؛ چرا که آمریکایی ها در هنگام خروجشان از سوریه خبر کشته شدن البغدادی به دست نیروهایشان را نیز اعلام کردند تا بر همگان در جهان اثبات شود که آمریکا کار داعش را به پایان رساند اما این ظاهری از ماجراست. چرا که شاید رهبر کهنه و از دور خارج شده داعش از بین رفته باشد اما نیروهای پراکنده داعش در عراق و افغانستان و سوریه همچنان هستند و به دنبال فرصتی می گردند تا خود را به نمایش بگذارند؛ حالا چه البغدادی زنده باشد چه مرده.

حال اگر تمام این اتفاقات را در کنار تجمعات و اعتراضات خاص کشور عراق قرار دهیم که به گفته برخی از رسانه ها حتی نماینده سازمان ملل در عراق نیز درباره وجود عناصر خرابکار در صفوف معترضان هشدار داده، به نقش آمریکایی ها در این خرابکاری بزرگ پی خواهیم برد. این فضا نشان می دهد که آمریکایی ها سعی دارند بنام خواسته های مردمی بازی را به کام خود تمام کنند. از طرفی نگاهی به برخی از رسانه ها خبر هایی از دستگیری برخی از اعضای داعش در تجمعات عراق را نشان می دهد و از سویی دیگر یکی از نیروهای مقاومت عراق در مقابل داعش، به شکل ناجوانمردانه ای در تجمعات به شهادت می رسد و پروژه حذف نیروهای مقاومت در عراق به نوعی کلید می خورد.

باید گفت که گویا آمریکایی ها سعی دارند به جهان مخابره کنند که داعش را به پایان رساندند و رفتند اما داعش هنوز هم به پایان نرسیده و احتمال دارد که با سیاست های کثیف آمریکایی ها یا سر از افغانستان در بیاورد و یا سر از تجمعات کشور عراق؛ چیدن همه این قطعه های پازل در کنار خروج آمریکا از افغانستان به ارائه تحلیلی دقیق تر از رفتار آمریکایی ها در منطقه کمک خواهد کردو نشان می دهد که گویا آمریکایی ها همچنان سعی دارند با ترویج افراطی گری سیاست های خود در منطقه را این بار از دور و بدون حضور نیروهایشان مدیریت کنند تا شاید بتوانند جلوی تحرکات مثبت جمهوری اسلامی ایران در منطقه را بگیرند.

شاید هنوز هم بسیاری از افراد انتشار فیلم های ضبط شده ی پهبادهای آمریکایی از کاوران نیروهای داعشی، توسط ایران را در ذهن داشته باشند. فیلم هایی که نشان می داد آمریکایی ها در تمامی لحظات بر رفت و آمد نیروهای داعش سیطره دارند و فعالیت آنها را زیر نظر می گیرند. حال جالب است که دقیقا در پایان ماموریت آنها در سوریه- طبق اعلام ترامپ- و خروجشان، به مخفی گاه سر کرده داعش پی می برند و او را می کشند! کشته هایی که هیچ گاه جنازه ای از آنها در میان نیست و وجود ندارد. فقط خبر کشته شدنشان در جهان می پیچد و شاید در نگاه ساده لوحانه مردمان جهان، همین یک خبر کافی باشد تا آمریکا به عنوان قهرمان منطقه معرفی شود.

مهم ترین اخباری که طی این روزها منتشر می شود ولی مورد بی توجهی رسانه ای قرار می گیرد، شهادت ابو جعفر علیاوی و شایعه شهادت ابو عزرائیل است که نوع شایعه سازی ها و شهادت این قبیل افراد خود خبر از آینده ای پیچیده می دهد. امروز اختشاش گران عراقی که متشکل از  داعش و نیروهای باقی مانده از حزب بعث عراق هستند سعی دارند اعتراضات به حق مردم را در راستای سیاست های کثیف آمریکایی ها به حاشیه ببرند و در این آب گل آلود ماهی مورد نظر خود را صید کنند.

آمریکا به واسطه اعتراضات مردمی سعی دارد که شکست های گذشته خود را جبران کند و ضرباتی را به جریان مقاومت وارد سازد و می توان گفت که روح کثیف آمریکایی ها به دنبال جسد خود در اعتراضات عراق است تا بتواند با چینش اتفاقات در کنار یکدیگر جسدی تازه برای خود ایجاد کند و مانند افسانه ها به منطقه ای بازگردد که در حال خارج شدن از آن، به عنوان یک نیروی شکست خورده است.

امروز باید پرسید که آیا منطقه در انتظار یک فعل و انفعال و آزمایش جدیدی است؟ آیا این بار هم مانند دفعات گذشته محور مقاومت پیروز بازی ای است که آمریکایی ها به راه انداخته اند؟ مطمئنا آینده اطلاعات بهتری را در اختیار ما خواهد گذاشت...

انتهای پیام/

captcha