کالدرون: علیپور به این ۳ گل نیاز داشت

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به دنبال برتری پر گل مقابل شاهین شهرداری بوشهر به شاگردانش تبریک گفت.
کد خبر: ۶۳۹۶۰ تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرورزشی، گابریل کالدرون پس از پیروزی ۵ بر صفر تیمش مقابل شاهین شهرداری بوشهر ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: به بازیکنانم بابت بازی خوبی که انجام دادند، تبریک می‌گویم. در تمام ۹۰ دقیقه تیم برتر بودیم و به خاطر گل‌هایی که زدیم خوشحالم، به خصوص بابت موقعیت‌های گل خوبی که خلق کردیم.

وی افزود: خیلی خوشحالم که علی علیپور هت تریک کرد، او نیاز داشت که این گل‌ها را بزند تا اعتمادبه‌نفس‌اش بازگردد. از تمام هواداران پرسپولیس ممنونم که صبر کردند تا ما بتوانیم به این سبک از بازی برسیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره نیمکت‌نشینی سیدجلال حسینی و حسینی ماهینی خاطرنشان کرد: من یک مربی هستم و همیشه مسئولیت تصمیماتم را می‌پذیرم. این دو بازیکن مؤثری هستند که مصدوم بودند. این تصمیم را گرفتم، چون کسانی که بازی می‌کردند، ریتم بهتری داشتند. به خاطر رفتار این دو بازیکن به آنها تبریک می‌گویم، چون همیشه به منافع تیم‌شان فکر کردند. به خصوص کاپیتان تیم (حسینی). او چه داخل زمین باشد چه بیرون زمین، همیشه به تیم کمک کرده است.

کالدرون درباره اینکه نتیجه رقم خورده چه میزان به قدرت پرسپولیس ارتباط داشت و چه میزان به ضعف تیم شاهین، گفت: ما شایستگی این پیروزی را داشتیم. دیدید که از دقیقه اول چگونه فشار آوردیم، تیم ما چطور بازی کرد و یک بازی هجومی انجام دادیم. این چیزی بود که همیشه دنبال آن بودم. امروز بازیکنان می‌دانستند من چه چیزی می‌خواستم و آن را به خوبی در زمین اجرا کردند. خیلی خوب بازی کردیم و در همه جای زمین حضور داشتیم. تیم حریف هیچ گزینه‌ای نداشت. در نیمه دوم ۱۰ دقیقه بازی را شُل کرده بودیم و دیدید که تیم حریف چه قدرتی دارد. ما فشاری که در نیمه اول آوردیم، اگر در نیمه دوم می‌آوردیم شرایط بهتری می‌شد، اما وقتی این کار را انجام ندادیم، دیدید تیم حریف می‌توانست حتی به ما گل بزن.

وی در واکنش به مصاحبه اخیر برانکو و اینکه گفته بود پرسپولیس نیاز به زمان دارد، گفت: برانکو مربی بزرگی است. او متوجه می‌شود و فوتبال را می‌فهمد. همان‌طور که دیدید، ما بهترین بازی را انجام دادیم. ما به زمان نیاز داشتیم و هر چقدر زمان بگذرد، بیشتر از این بازی‌ها خواهید دید. ما در این مسیر پیش می‌رویم، دقیقاً می‌دانیم چه چیزی می‌خواهیم و بازیکنان می‌دانند هدف‌مان چیست. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که تلاش کردند تا این برد را کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به استقبال پرشور بوشهری‌ها از تیمش یک روز پیش از بازی که مشکلاتی را برای ورود سرخپوشان به هتل به دنبال داشت، خاطرنشان کرد: از لطف و اشتیاقی که مردم داشتند، خیلی تشکر می‌کنم. در برنامه‌ریزی ما، توقع چنین استقبالی وجود نداشت. این مسئله کمی ناهماهنگی بود. امروز می‌دانستیم قرار است چه اتفاقی رخ بدهد و به همین دلیل همه چیز بابرنامه انجام شد.

کالدرون در واکنش به این مسئله که به نظر می‌رسد تیمش از اتفاقات شب گذشته اذیت شده است، گفت: مسلماً وقتی کمی ناهماهنگی وجود دارد، ناراحتی به وجود می‌آید، اما در مجموع از لطف مردم ممنون هستم. در آینده باید هماهنگی بیشتری انجام شود تا این اتفاقات رخ ندهد.

وی درباره جو ورشگاه شهیدمهدوی بوشهر هم گفت: جو ورزشگاه عالی بود. از مردم بوشهر تشکر می‌کنم که خیلی با ما مهربان بودند. از بازیکنانم تمجید می‌کنم. می‌دانم اگر تیم همیشه این‌گونه بازی کند، می‌توانیم گل‌های زیادی بزنیم. هیچ وقت شما نمی‌دانید چه اندازه گل می‌زنید، اما نشان دادیم می‌توانیم همیشه این‌طور بازی کنیم. ما در بازی امروز هیچ فرصتی به حریف ندادیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه آیا فیلم ایرانی یا موسیقی ایرانی را تجربه کرده است یا نه، گفت: از غذای ایرانی خیلی خوشم می‌آید. موزیک ایرانی را هم دوست دارم و آن چیزی که بیشتر دوست دارم، مردم ایران هستند. به خیلی از کشورهای دنیا سفر کرده‌ام و در تهران که شهر بزرگی است زندگی می‌کنم. شهرهای بزرگ دنیا مردمی این چنینی ندارد که به هم نزدیک باشد، اما در شهر بزرگ تهران مردم مانند شهرهای کوچک دنیای دیگر با هم صمیمی هستند. از شما که خونگرم هستید ممنون هستم و از ارتباط با شما لذت می‌برم. اکنون هم سعی می‌کنم زبان فارسی را یاد بگیرم و تا کنون چند کلمه‌ای یاد گرفته‌ام.

کالدرون با توجه به اینکه روند بازی آرام بود اما داور دو کارت قرمز داد و گویا حساسیت روی دو بازیکن پرسپولیس بود که با کوچک‌ترین حرکت به آنها کارت زرد و قرمز داد، گفت: ما نباید کارت‌های بی‌مورد و اینطوری بگیریم.