بشار اسد در خط مقدم جنگ : نبرد اصلی ما پایان دادن به تروریسم در تمام مناطق سوریه است

رئیس جمهوری سوریه امروز با حضور سرزده در جمع نیروهای ارتش در خط مقدم نبرد با تروریسم تکفیری در حومه ادلب، آنها را غافلگیر کرد.
کد خبر: ۶۳۷۷۳ تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز در جمع نیروهای ارتش سوریه در خطوط مقدم در شهرک الهبیط در حومه استان ادلب گفت: اردوغان دزد است و در گذشته کارخانه ها و گندم و نفت سوریه را به سرقت برد و امروز خاک سوریه را به سرقت می برد.‎

بشار اسد گفت: ما قبلا گفته و همچنان می‌گوییم که نبرد ادلب نبرد اساسی برای پایان دادن نهایی هرج و مرج و تروریسم در همه مناطق سوریه است.

بیشتر بخوانید

وی تاکید کرد: وقتی ما در معرض یک تجاوزگری یا سرقت قرار می‌گیریم، باید در کنار یکدیگر باشیم و با هم هماهنگی کنیم ،اما برخی سوری ها این کار را به ویژه در سال های اول جنگ نکردند. به آنها گفتیم که دل به خارج نبندید بلکه به ارتش و ملت و میهن دل ببندید.. اکنون آنها دل به آمریکا بسته اند.

 اسد تصریح کرد: بعد از همه رجزخوانی هایی که در طول سالها از برخی می‌شنیدیم که آنها خواهند جنگید و دفاع خواهند کرد، اخیرا دیدیم که ترکیه مناطق بزرگی را اشغال کرد که قرار بود آنطور که آمریکا برنامه ریزی کرده بود، در طول چند روز در کنترل آنها باشد.‎

وی گفت: اولین کاری که با آغاز تجاوزگری در شمال سوریه کردیم، تماس با نیروهای سیاسی و نظامی مختلف بود.. به آنها گفتیم که آماده حمایت از هر گروهی هستیم که مقاومت می‌کند..این تصمیمی سیاسی نبود بلکه وظیفه ای قانونی و ملی بود..واگر این کار را نکنیم، لیاقت میهن را نداریم.