خاطرات منتشر نشده رهبر انقلاب از مقاطع حساس دهه 1360 کلیدواژه #کمک_مومنانه؛ هم اکنون ترند اول توییتر فارسی رای فراکسیون اکثریت مجلس به ریاست «قالیباف»/قاضی‌زاده و نیکزاد؛ گزینه‌های فراکسیون اکثریت برای نائب‌رئیسی مجلس رزمایش همدلی و کمک مومنانه در اراک رزمایش کمک مومنانه فرصت مناسبی را برای کاهش آسیب های ناشی از کرونا ایجاد کرد/توزیع 40 هزار بسته معیشتی در مرحله سوم در استان مرکزی شناسایی ۱۹ مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته استان مرکزی تهیه و توزیع ۲۱هزار بسته غذایی و بهداشتی در رزمایش کمک مومنانه ساوه آغاز مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در استان مرکزی چرا بامداد امروز اینترنت ایران دچار مشکل شد؟ کمک مومنانه تجلی باورهای دینی و اسلامی است
پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۲
کد خبر: 63543
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی مطرح شد؛

شورای گفتگو بخش قابل توجهی از مشکلات استان را حل کرده است/ لزوم اعمال معافیت های مالیاتی برای شهرک های صنعتی دولتی

استاندار مرکزی گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان دارای فرآیند به روز، کارآمد و بدون نقصی است که این مهم باعث شده بخش قابل توجهی از تنگناها و مشکلات صاحبان صنایع و تولیدکنندگان استان حل شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی گفت: راه توسعه همه‌جانبه کشور در بهره‌گیری از ظرفیت خصوصی است که استان مرکزی در این مسئله مهم سرآمد دیگر استان‌ها است.

وی افزود: تکیه بر برنامه های کاربردی و شناخت فرصت های کسب و کار در مناطق مختلف شهری و روستایی برنامه سازمان یافته دولت در عرصه اشتغالزایی است و باید با بهرگیری هر چه بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی و تسهیل‌گری در امور این قشر گام‌های ماندگاری در استان مرکزی برداشته شود.

آقازاده با اشاره به حل بسیاری از مشکلات استان توسط شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بیان داشت: این شورا در استان دارای فرآیند به روز، کارآمد و بدون نقصی است که این مهم باعث شده بخش قابل توجهی از تنگناها و مشکلات صاحبان صنایع و تولیدکنندگان استان حل شود.

استاندار مرکزی عملکرد شورا در استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به خصوص در سال جاری موفق عمل کرده و با برگزاری منظم ماهانه جلسات و ارسال مسائل و مشکلات بخش خصوصی به دبیرخانه مسائل به صورت کارشناسی در این نشست بررسی می شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک:

رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار در دستور کار شورای گفتگوی استان قرار دارد

منوچهر توسطی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک نیز در این نشست گفت: نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی این استان در سال جاری ماهانه یکبار به صورت منظم برگزار شده و حضور مدیران کل نیز در این شورا مطلوب ارزیابی می شود.

وی افزود: هدف از تشکیل شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی رسیدگی به مشکلات تولید، رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

توسطی با اشاره به اینکه ماده 251 مکرر قانون مالیاتی یکی از مهمترین مشکلات تولیدکنندگان استان مرکزی است گفت: بر این اساس سقف تعیین شده برای نماینده وزیر در استان و هیات حل اختلاف این ماده پنج میلیون ریال بود که امروزه بسیاری از مودیان مالیات استان پنج میلیارد ریال در بخش حقوقی و 500 میلیون ریال در بخش حقیقی را رد می کنند که قابل رسیدگی در استان را نداشت.

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک در این خصوص ادامه داد: دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی سقف اشخاص حقیقی را 30 میلیارد ریال و شخص حقیقی را 10 میلیارد ریال پیشنهاد کرد که برای تصویب نهایی باید به وزارت اقتصاد و دارایی ارسال شود.

توسطی تصریح کرد: در حوزه ماده 132 هم تلاش می شود مصوبه‌ای تدوین شود که در حوزه طرح توسعه، نوسازی و بازسازی صنایع هم بتوانند مشمول معافیت مالیاتی این ماده شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شرکت‌های خدمات عمرانی شهرک‌های صنعتی دولتی استان درآمد چندانی ندارند می طلبد معافیت مالیاتی در این حوزه اعمال شود.

انتهای پیام/ 

captcha