فیلم/ وقتی دوربین ها بازیگری اوباش را لو دادند! وداع با شهید مظلوم ناجا در کرمانشاه عملیات فریب؛ جنجال در 97 عملیات در 98 / هشدار 11 ماه قبل رهبر معظم انقلاب چگونه نقشه ضد انقلاب را برملا کرد؟ 12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین علی مطهری: حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا جوانمردانه‌ بود تصاویر/ پاییز در جهان آرامش نسبی پس از یک شب پر تنش/ مردم از اشرار فاصله گرفتند/ آرامش کامل در تهران؛ فروکش‌کردن اعتراضات در شهرهای دیگر/ شهادت مظلومانه یک بسیجی +عکس اولین مرحله یارانه جدید امشب پرداخت می‌شود/ دولت تصمیم سران قوا را عملی کرد/ ۶۰ میلیون نفر مشمول دریافت بسته معیشتی هستند سردار سلیمانی: نیروهای امنیتی با سعه صدر با آشوبگران برخورد کردند/ عوامل اصلی آشوب‌ها دستگیر شده‌اند لزوم‌ عزم قوا برای پاسخ به مطالبات مردم/باهر ناامنی برخوردمی‌کنیم
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
کد خبر: 63451
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک:

شفافیت در اختصاص ارز برای واردات مانع ایجاد فساد می شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک با بیان اینکه واردات و اختصاص ارز در کشور باید دارای یک سیستم شفاف باشد گفت: اگر شفافیت در این بخش نباشد قطعاً فساد اتفاق می افتد و نمی توان توسعه اقتصادی را دنبال کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ منوچهر توسطی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک امروز در جلسه بررسی مشکلات صادرکنندگان استان مرکزی گفت: امروز تعامل تولیدکنندگان و نظام بانکی برای بهبود وضعیت اقتصاد و کسب و کار بیش از گذشته احساس می شود. برگزاری اینگونه نشست های تخصصی راهکار مناسبی است.

توسطی اظهار کرد: امروز آمریکا شریان‌های حیاتی اقتصادی ایران را مورد هدف قرار داده و به مویرگ‌های اقتصادی رسیده و باید در جهت خنثی کردن توطئه‌های آنها گام برداریم.

وی ادامه داد: سه بخش حکومت، دولت و مردم به‌عنوان بخش خصوصی امروز باید در نهایت هم‌افزایی و همدلی برای رشد و توسعه اقتصاد کشور گام بردارند چراکه تنهایی نمی‌توان حرکت کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک بیان کرد: امروز تمام هدف دشمن بر روی توقف تولید ملی گذاشته‌شده و چاره‌ای جز تعامل برای خنثی کردن نداریم.

وی اضافه کرد: امروز با توجه به شرایط کشور اگر تنها بخش خصوصی بخواهد در اقتصاد نقش‌آفرینی کند قطعاً نمی‌توان در جنگ اقتصادی موفق عمل کرد چراکه دولت باید همراه بخش خصوصی و معین آن باشد.

توسطی گفت: اگر بخش خصوصی می‌خواهد صادرات به کشورهای پر ریسک را داشته باشد باید دولت هم به کمک بیاید و این ارتباط باید دوطرفه باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک  ادامه داد: اگر می‌خواهیم صادرات در استان روند خوبی را در پیش بگیرد باید تولید استان را تقویت کنیم و بعد دنبال بازاریابی باشیم.

توسطی بابیان اینکه واردات و اختصاص ارز در کشور باید دارای یک سیستم شفاف باشد بیان کرد: چراکه اگر شفافیت نباشد قطعاً فساد اتفاق می‌افتد و نمی‌توان توسعه اقتصادی را دنبال کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای بازگشت ارز به کشور مشکلات جدی دارند افزود: همه ارکان نظام برای رفع این مشکل باید چاره‌ای اندیشی کند چراکه ادامه این روند صادرات را به توسعه نمی‌رساند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک با تأکید بر اینکه وفاق، همدلی و نگاه به منافع ملی می‌تواند اقتصاد کشور را شکوفا کند خاطرنشان کرد: امروز همه باید برای سربلندی ایران در مقابل دشمنان قسم‌خورده پای‌کار بیایند چراکه هدف دشمن در این جنگ اقتصادی مردم هستند و این لازمه برداشتن موانع از سر راه تولیدکنندگان و صادرکنندگان است.

انتهای پیام/

captcha