فیلم/ وقتی دوربین ها بازیگری اوباش را لو دادند! وداع با شهید مظلوم ناجا در کرمانشاه عملیات فریب؛ جنجال در 97 عملیات در 98 / هشدار 11 ماه قبل رهبر معظم انقلاب چگونه نقشه ضد انقلاب را برملا کرد؟ 12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین علی مطهری: حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا جوانمردانه‌ بود تصاویر/ پاییز در جهان آرامش نسبی پس از یک شب پر تنش/ مردم از اشرار فاصله گرفتند/ آرامش کامل در تهران؛ فروکش‌کردن اعتراضات در شهرهای دیگر/ شهادت مظلومانه یک بسیجی +عکس اولین مرحله یارانه جدید امشب پرداخت می‌شود/ دولت تصمیم سران قوا را عملی کرد/ ۶۰ میلیون نفر مشمول دریافت بسته معیشتی هستند سردار سلیمانی: نیروهای امنیتی با سعه صدر با آشوبگران برخورد کردند/ عوامل اصلی آشوب‌ها دستگیر شده‌اند لزوم‌ عزم قوا برای پاسخ به مطالبات مردم/باهر ناامنی برخوردمی‌کنیم
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۵
کد خبر: 63450
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲

40 واحد تولیدی مرکزی مشکل پرداخت معوقات کارگری دارند

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی با اشاره به اینکه معوقات کارگری واحدهای تولیدی استان کاهش داشته است گفت: معوقات واحدها در سال گذشته ۵۹ واحد بوده که امسال این رقم به کمتر از ۴۰ واحد رسیده است که این نشان می دهد شاخص های اقتصادی استان در وضعیت خوبی قرار دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمود نعمتی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی امروز در جلسه بررسی مشکلات صادرکنندگان استان مرکزی با اشاره به اینکه این روزها کارهای اقتصادی در کشور بسیار پیچیده شده است گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه دشمنان صادرات کالا زحمات و سختی های خاص خود را می طلبد.

نعمتی با اشاره به اینکه استان مرکزی در سال گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار صادرات داشته که این آمار تنها مربوط به گمرک استان است اظهار کرد: اگر بخواهیم آمار صادرات تولید کنندگان استان از استان های دیگر را محسوب کنیم بیش از این رقم خواهد شد.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه سال ۹۸ استان مرکزی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار صادرات داشته که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از این صادرات مربوط به شهریورماه است پیش بینی می شود صادرات امسال بیش از سال گذشته باشد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی اضافه کرد: نرخ بیکاری استان مرکزی در تابستان امسال ۸.۳ بوده که نسبت به مشابه سال گذشته بیش از ۱.۱ کاهش پیدا کرده است.

نعمتی با اشاره به اینکه معوقات کارگری واحدهای تولیدی استان کاهش داشته است گفت: معوقات واحدها در سال گذشته ۵۹ واحد بوده که امسال این رقم به کمتر از ۴۰ واحد رسیده است که این نشان می دهد شاخص های اقتصادی استان در وضعیت خوبی قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه ارز مهمترین محرکه توسعه اقتصادی است بیان کرد: بدین جهت بانک مرکزی باید نقش موثرترین در این خصوص داشته باشد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی اضافه کرد: بانک توسعه صادرات در واردات و صادرات نقش موثری دارد که تولیدکنندگان و صادرکنندگان باید ارتباطی موثر و سازنده با این بانک داشته باشند.

نعمتی با اشاره به اینکه آثار تحریم ها بر اقتصاد استان توسط یک تیم تخصصی اقتصادی شناسایی و در یک کارگروه تخصصی دنبال می شود افزود: در خصوص کاهش ارز صادراتی مکاتباتی صورت گرفته که تولیدکنندگان راحت تر بتوانند صادرات را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه اختلاف بین ارز نیمایی و ارز آزاد مشکلاتی جدی برای صادرکنندگان ایجاد کرده است گفت: باید ارتباط این دو ارز کمتر شود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: امروز باید همه برای توسعه و ثبات اقتصادی تلاش کنند چراکه دشمن در حال توطئه است و یکی از هدف های دشمنان، تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی هستند.

انتهای پیام/

captcha