۴ باشگاه لیگ برتری تهدید به انصراف کردند! / دوباره فوتبال، دوباره تمرین/ لیگ ۱۹ در تونل وحشت صدای پای ایران در حیاط خلوت آمریکا/ جزئیات تازه از فساد خودرویی/ غیزانیه تشنه/ همه‌چیز درباره پیش‌فروش خودرو عمر طولانی ویروس کرونا روی صفحه گوشی همراه وحید بهزادی و همسرش چگونه سلطان خودرو شدند؟ ۲۱ پروژه فرودگاهی تا پایان سال در کشور افتتاح می‌شود چهارشنبه؛رای گیری برای انتخاب رئیس مجلس در فراکسیون اکثریت/رئیس مجلس، رئیس فراکسیون نمی شود ایران قوی‌ترین سیلی را به دولت ترامپ زد/ آغاز فروپاشی سیاست‌های تحریم و محاصره توسط آمریکا دستور فرمانده کل سپاه برای اعزام ۲ فروند بالگرد به گچساران برای مقابله با اتش‌سوزی مصاحبه| چهار نکته اساسی سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس / امام خامنه‌ا‌ی از منظر حق در برابر باطل می‌ایستند گزارش/ ۳ سناریو اصلی در برگزاری «حج تمتع ۹۹»
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳
کد خبر: 63061
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک مطرح شد

کاهش تلفات جاده ای در مقابل افزایش تصادفات/ رتبه دوم استان مرکزی در نرخ وقوع تصادفات/ نیمی از افرادی که در تصادفات از بین می روند نیروی مولد جامعه هستند

استاندار مرکزی با اشاره به کاهش 3 درصدی فوتی های استان نسبت به سال گذشته عنوان کرد: علی رغم کاهش در فوتی های تصادفات اما متاسفانه در مقابل، روند تصادفات رو به افزایش بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: هفته نیروی انتظامی با شروع سال تحصیلی مقارن است که امیدواریم این اتفاق شایسته اثرات خودش را بر مردم بالاخص در ارتباط با موضوع ترافیک داشته باشد.

آقازاده عنوان کرد: دانش آموزان ما می توانند به معنی واقعی کلمه همیار پلیس باشند. امیدواریم با همکاری آموزش و پرورش و نیروی انتظامی بتوانیم در جهت یکی از مصیبت های جامعه امروز تلاش کنیم و تلفات ناشی از تصادفات را کاهش دهیم.

وی با تاکید بر خساراتی که تصادفات جاده ای بر جامعه می گذارد بیان کرد: آمار تلفات در کشور آمار خوبی نیست.

استاندار مرکزی با اشاره به نقش دانش آموزان در کاهش تصادفات جاده ای اظهار کرد: دانش آموزان می توانند در خانه و ماشین با تذکرات خود حتی تاثیر گذارتر از پلیس باشند.

وی ادامه داد: روندی که در کاهش تلفات داشتیم را نمی توان کاملا به فعالیت های دستگاه ها نسبت داد بلکه تلاش خانواده ها و دانش آموزان نیز مثمر ثمر بوده است.

آقازاده ضمن بیان اینکه آموزش و پرورش باید به نقش دانش آموزان در این حوزه توجه ویژه ای کند تصریح کرد: بهبود وضعیت در حوزه فرهنگ سازی، در گرو فعالیت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و رسانه هاست.

وی افزود: امروز از شرایطی که باید در آن باشیم، عقب تریم و وضعیتمان خیلی بد است. در حالی که باید این صدها هزار مجروحی که از تصادفات داریم به وضعیت متعادل و استانداردهای جهانی برسد که این روند در حال تحقق است.

استاندار مرکزی با اشاره به کاهش 3 درصدی فوتی های استان نسبت به سال گذشته عنوان کرد: علی رغم کاهش در فوتی های تصادفات اما متاسفانه در مقابل، روند تصادفات رو به افزایش بوده است.

وی بیان کرد: باید شورای ترافیک استان ورود کند و با برنامه ریزی و حرکتی ضربتی در ۶ ماهه دوم آنچه که برای کاهش تلفات کم داریم و منابعی که به آن نیاز داریم را مشخص کند و به خودمان تعهد دهیم که در شش ماهه دوم روند تصادفات نیز کاهشی باشد و در این زمینه تمام منابع اعتباری را به کار بگیریم.

آقازاده ادامه داد: شهرداری و شورای شهر نیز برنامه دوربین ها و سایر اقدامات خوبی که انجام می دهند را با برنامه ادامه دهدو در خصوص سرعت گیرها برنامه منظم داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: باید دو سه مورد از نقاط شهر و خارج شهر که کانون بیش ترین تصادفات است را در نظر گرفت و برای آن برنامه ریزی و از نظر پیشکسوتان در این موارد استفاده کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی:

رتبه دوم استان مرکزی در نرخ وقوع تصادفات

سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی در بخشی از این جلسه ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و با تاکید بر شعار پلیس هوشمند، امین مردم گفت: حوزه هوشمند سازی پلیس بیش از یک دهه است که با پلیس الکترونیک، پلیس ۱۱۰ و ۱۹۷ اتفاق افتاده است.

شهرستانی ضمن بیان اینکه بعد از این هفته نسل دوم هوشمند سازی پلیس به کار گرفته می شود عنوان کرد: یک بعد این هوشمند سازی، مسئله ی با اهمیت پیشگیری است که در این حوزه به نسبت تهدیدات جامعه موضوعات بررسی می شود. پیشگیری باید توسط همگان صورت گیرد که یک بخشش به پلیس و بخش دیگر به جامعه مرتبط است.

وی استفاده از ظرفیت نخبگانی و ایده های آحاد جامعه را در کاهش تلفات موثر دانست و بیان کرد: امروز و در این برهه نیاز ما به آموزش و فرهنگ سازی است که هر چه قدر به این موارد توجه کنیم از خسارت کاسته خواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: مسئله ی آموزش در راهبرد کلان نیروی انتظامی در قالب پلیس هوشمند تعریف شده است که با توجه به ظرفیت فضای مجازی و فناوری های نوین همکاری همه افراد جامعه را می طلبد.

وی با تاکید براینکه بهره بردار اصلی از پلیس هوشمند همه مردم هستند تصریح کرد: متولیان می توانند دست به دست هم دهند تا به پلیس در راستای فرهنگ سازی و آموزش و استفاده از فناوری کمک کنند.

شهرستانی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت دانش آموزان یکی از اهداف پلیس است و معتقدیم که اگر در این حوزه با برنامه ریزی هدف گذاری دقیقی انجام دهیم در ارتقای فرهنگ ترافیک و کاهش تصادفات می توانیم بهره بگیریم.

وی با تکیه بر آمار شش ماهه بیان کرد: نرخ وقوع تصادفات بر اساس وسعت و جمعیت در استان مرکزی نسبت به کشور ۶۷۲ نفر انحراف داریم. آمار کشوری در این حوزه ۲۰۴۸نفر تصادف در صدهزار نفر است در حالی که این آمار در استان ۱۳۷۶نفر است.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی رتبه استان در کشور در حوزه  فراوانی تصادفات را یازدهم برشمرد و اظهار کرد: آنچه که اهمیت دارد و مناسب نیست نرخ وقوع تصادفات است که متاسفانه رتبه ۲ کشور را نسبت به جمعیت و وسعت دارا هستیم.

وی با اشاره به اینکه ۳ درصد متوفیان کل کشور و ۲ درصد مجروحین تصادفات در استان مرکزی هستند ادامه داد: در حوزه درون شهری متاسفانه طی ده سال گذشته روندی که باید را، در استان نداریم و روندی که به صورت علمی نباید سینوسی باشد در استان مرکزی سینوسی است. بر اساس چارچوب های علمی باید حداقل ۱۰ درصد کف کاهش تصادفات را شاهد باشیم که متاسفانه در استان این طور نیست و آمار به صورت سینوسی سالیانه بالا و پایین می شود.

شهرستانی افزود: با توجه به تغییر سرعت هاو نوع خودروها و تعداد آن ها اما به تناسب آن خیابان ها را آماده نکردیم و از ظرفیت فناوری استفاده نشده است.

وی خاطر نشان کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا آنچه که نیاز است رقم بخورد. پلیس به عنوان مجری صرفا می تواند از امکانات بهره برداری کند و همه باید ما را در نگاه آموزشی در حوزه فرهنگ سازی کمک کنند.

رئیس پلیس راهور استان مرکزی:

نیمی از افرادی که در تصادفات از بین می روند نیروی مولد جامعه هستند/ معابر کشور میدان جنگ است

سرهنگ حسینی رئیس پلیس راهور استان مرکزی در این جلسه گفت: تلفات تصادفات کشور از ۲۸ هزار نفز در دهه هشتاد به ۱۷ هزار در دهه ۹۰ رسیده است ولی متاسفانه آمار مصدومین همچنان به قوت خودش باقی است.

حسینی افزود: اگر به این آمار دقت کنیم باید گفت که این آمار قابل تعارف نیست و می شود گفت که در معابر کشور جنگ است و اگر این چالش ها را درک نکنیم وضعیت می تواند بدتر شود.

وی عنوان کرد: روزانه حدود ۱۰۰۶ نفر مصدوم ترافیکی و ۴۶ نفر از بین می روند که این ها مصیبتی است.

رئیس پلیس راهور استان با تاکید بر اینکه همه باید سفیرانی باشند تا این مطالب را به دیگران بگویند بیان کرد: اقدامات موثری از طرف پلیس، شهرداری ها، راه و شهرسازی صورت گرفته، اقداماتی از جمله هوشمند سازی، اصلاح هندسی و ایجاد بزرگراه ها که می توانند موثر باشند ولی برای تاثیر هر چه بیشتر همه باید پای کار بیایند.

وی ضمن بیان اینکه بیش از نیمی از افرادی که در تصادفات از بین می روند نیروی مولد جامعه یعنی ۱۸ تا ۵۰ سال هستند خاطر نشان کرد: امید است با همکاری بتوانیم در این خصوص شاهد جشن کاهش حداکثری تصادفات باشیم.

انتهای پیام/

captcha