عمر طولانی ویروس کرونا روی صفحه گوشی همراه وحید بهزادی و همسرش چگونه سلطان خودرو شدند؟ ۲۱ پروژه فرودگاهی تا پایان سال در کشور افتتاح می‌شود چهارشنبه؛رای گیری برای انتخاب رئیس مجلس در فراکسیون اکثریت/رئیس مجلس، رئیس فراکسیون نمی شود ایران قوی‌ترین سیلی را به دولت ترامپ زد/ آغاز فروپاشی سیاست‌های تحریم و محاصره توسط آمریکا دستور فرمانده کل سپاه برای اعزام ۲ فروند بالگرد به گچساران برای مقابله با اتش‌سوزی مصاحبه| چهار نکته اساسی سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس / امام خامنه‌ا‌ی از منظر حق در برابر باطل می‌ایستند گزارش/ ۳ سناریو اصلی در برگزاری «حج تمتع ۹۹» خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت/۲ راهکار مجلس برای حل مشکل زاهدی: فراکسیون انقلاب اسلامی برنامه متنوعی برای مجلس یازدهم دارد / در حال اصلاح اساسنامه فراکسیون هستیم
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
کد خبر: 62949
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴

لحظه به لحظه کنگره شهدای استان مرکزی

اجلاسیه نهایی کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی از دقایقی دیگر با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ اجلاسیه نهایی کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر فرماندهان و مسئولین کشوری و استانی، خانواده های شهدا و عموم مردم در مصلی بیت المقدس اراک در حال برگزاری است. 

همزمان با اجلاسیه نهایی کنگره شهدای استان مرکزی؛

۳۶۲ پروژه عمرانی با حضور سردار سلامی افتتاح شد

همزمان با اجلاسیه نهایی کنگره شهدای استان مرکزی ۳۶۲ پروژه عمرانی با حضور فرمانده کل سپاه افتتاح شد.

صبح امروز اجلاسیه پایانی کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولین و فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد.

پس از بارش های کم سابقه بهار امسال و جاری شدن سیل در استان مرکزی، خانه های بسیاری تخریب شد و افرادی بی خانمان شدند که بخشی از آنان بضاعت مالی کافی جهت نوسازی و بازسازی واحد مسکونی خود را نداشته و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی بودند.

به همین علت بسیج سازندگی استان وارد میدان شد و با تفاهم نامه ای به کار گیری ظرفیت های مردمی و بسیج، ساخت و مرمت ۵۰۰ واحد آسیب دیده را بر عهده گرفت.

امروز و با گذشت کمتر از ۶ ماه از آغاز طرح ۳۶۲ پروژه عمرانی آماده بهره برداری شد که در حاشیه اجلاسیه پایانی کنگره شهدای استان مرکزی و با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس، افتتاح شد.

مابقی پروژه ها نیز به مرور زمان و طی هفته های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

با حضور فرمانده کل سپاه؛

۶۲۰ جهیزیه هدیه رهبر انقلاب به زوج های جوان استان مرکزی توزیع شد

۶۲۰ جهیزیه هدیه رهبر انقلاب در حاشیه اجلاسیه پایانی کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی میان زوج های نیازمند توزیع شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ صبح امروز اجلاسیه پایانی کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولین و فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد.

از آغاز برنامه ریزی برای اجرای کنگره، کمیته های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ... شکل گرفت تا در کنار بزرگداشت یاد و نام شهدا، به حل مشکلات و مسائل مردم هم پرداخته شود.

امروز و همزمان با برگزاری اجلاسیه پایانی، ۶۲۰ سری جهیزیه هدیه رهبر انقلاب توسط کمیته اجتماعی کنگره شهدای استان مرکزی تهیه شده، با حضور سردار سلامی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میان زوج های کم بضاعتی که توسط سازمان های مربوطه شناسایی شده اند، توزیع شد.

هر سری جهیزیه شامل ۱۰ قلم کالای ضروری و مورد نیاز زوج های جوان شامل: یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، فرش، اتو و ... است که در راستای تاکید مقام معظم رهبری همگی از کالاهای تولید داخل بوده و علاوه بر برطرف شدن نیاز زوج های جوان، تولید ملی را نیز رونق می بخشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در کنگره شهدای استان مرکزی

دست اندر کاران کنگره شهدای استان در طول 5 سال گذشته زحمات فراوانی را متحمل شدند تا این مسیر با دستاوردهایی چون جمع آوری بانک اطلاعاتی 25 جلدی از شهدای استان، بیش از 130 اثر در خصوص نقش اقشار در دفاع مقدس، 10 اثر در خصوص امام (ره) و 100 ها اثر هنری و غیر هنری در این راستا همراه باشد.

امید است که در 40 سال آینده و در گام دوم همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند کارنامه مردم استان صد برابر 40 سال اول شود و این اقدامات رهروان امام و ولایت و فرزندان خمینی (ره) در خشان تر و با عظمت تر و خداپسندانه تر شود.

استاندار مرکزی در کنگره شهدای استان مرکزی

استان مرکزی با داشتن لشکری 6200 شهیدی در طول 4 دهه گذشته علی الخصوص در دفاع مقدس یکی از استان های سرفراز در ایران اسلامی بوده است.

استان مرکزی افتخار دیگری دارد و آن اینکه زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی و پدران همه شهیدان است.

علاوه بر شهدا مفاخر بزرگی در حوزه های علم و شعر و ادب و دانش و سیاست و ... وجود دارند که مایه افتخار هستند و لشگر بزرگی از ارزش های استان مرکزی را تشکیل می دهند.

مفتخریم که امروز استان مرکزی از جهت مجاهدین و رزمندگان و شهدا و عدالت خواهان از استان های درخشان کشور است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی :

امام (ره) در رأس همه مفاخر استان مرکزی می درخشد/ ۸۰ هزار نفر در نمایشگاه ها و اجلاسیه های ذیل کنگره شهدای استان حضور یافتند

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: از این خطه بیش از ۵۶ عالم بزرگ از جمله آیت الله العظمی اراکی، ۳۹ سیاست مدار تراز اول کشوری، ۴۲ دانشمند و نویسنده، ۸۹ فرزانه ادیب، ۵۰ هنرمند بر خواستند اما در رأس همه این علما و فیلسوفان و دانشمندان و نویسندگان و مفاخر، وجود نازنین حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و احیا گر دین ناب محمدی می درخشد.

 سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امروز در اجلاسیه نهایی کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: حضور پر نشاط و سر شار از معنویت همه مردم ولایت مدار و مفاخر پرور استان مرکزی را به اجلاسیه نهایی کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی ارج می نهیم.

کریمی عنوان کرد: استان مرکزی بخشی از سرزمین کهن ایران است که به برکت سخت کوشی و عزت نفس مردمانش توانسته با پرورش و تربیت انسان های شایسته، والا، هوشمند و دانشمندانی جاودان در تمامی عرصه های زندگی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقش تعیین کننده ای در هدایت و حمایت و نجات این سرزمین اسلامی از حساس ترین گرداب های روزگار داشته باشد.

وی بیان کرد: حدود یک چهارم مفاخر و مشاهیر کشور برخواسته از این استان هستند که رقم ۱۲۰۰ نفری را به خود اختصاص می دهند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: از این خطه بیش از ۵۶ عالم بزرگ از جمله آیت الله العظمی اراکی، ۳۹ سیاست مدار تراز اول کشوری، ۴۲ دانشمند و نویسنده، ۸۹ فرزانه ادیب، ۵۰ هنرمند برخواستند اما در راس همه این علما و فیلسوفان و دانشمندان و نویسندگان و مفاخر، وجود نازنین حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و احیا گر دین ناب محمدی می درخشد.

وی اظهار کرد: استان مرکزی همانند سایر استان های کشور همواره نقش خود را در ۸ سال دفاع مقدس ایفا نموده و مردم ولایت مدار این استان ثابت کردند که بر آرمان های رهبر فرزانه انقلاب استوار بوده و رسالت خود را در راه تحقق اهداف گران سنگ انقلاب اسلامی به خوبی ایفا نمودند و در این راه با تقدیم ۶۲۰۰ شهید و ۱۴۴۲۳ جانباز و ۲۶۱ جاوید الاثر و ۷۴۱ آزاده و بیش از ۵۰ هزار رزمنده دین خود را ادا نمودند.

کریمی ادامه داد: در سال ۵۸ گروه های متعددی از استان مرکزی طی ۱۹ نوبت برای به انجام رساندن قائله کردستان در شهرهای سنندج و پاوه و دیگر نقاط کردستان حضور یافتند. این استان تا سال ۶۷ معین شهرهای بانه و سردشت بود و در دوران جنگ تحمیلی نیز تا پذیرش آتش بس افتخار حضور و حماسه آفرینی در ۳۴ عملیات گسترده و نیمه گسترده و عملیات محدود را داشته است. بعد از پذیرش قطعنامه نیز استان مرکزی در عملیات های برون مرزی توکلت الی الله و عملیات های مرزی و در دفاع از حرم معصومین حضور داشته است.

وی تصریح کرد: بیش از ۵ سال برای اینکه امروز این اجتماع عظیم را داشته باشیم تلاش شده و در زمینه های مختلف اقداماتی انجام شده است. در بخش محرومیت زدایی اعزام بیش از ۷ هزار نفر در قالب گروه های جهادی و رزمایش جهادگران عاشورایی به نقاط محروم، تامین ۶۲۰ مورد جهیزیه برای نیازمندان و احداث ۶۲۰ واحد مسکونی و سایر خدمات از این دست بوده اند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: فعالیت های ادبی و تدوین بیش از ۱۳۲ عنوان کتاب، ۲۱ جلد دانش نامه جامع شهدای استان، ۳ عنوان کتاب با محوریت کربلایی کاظم ساروقی، برگزاری شعر شهود با حضور بیش از ۲۰۰ تن از شعرای ملی و استانی و ده ها کار ادبی دیگر از جمله این فعالیت ها بوده است. در حوزه کارهای فرهنگی و تبلیغی یادواره‌های مختلفی در سطح شهرستانی و قشری برگزار شد و  اجرای برنامه یک مسجد یک خاطره  یک فرمانده که مورد رضایت ولی امر مسلمین قرار گرفت از دیگر برنامه های این حوزه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در بحث زیر ساخت ها نیز قدم های بسیار بلندی را دست اندرکاران برداشتند عنوان کرد: در بخش های هنری نیز بیش از ۳۳ فیلم کوتاه و بلند، ۱۰ مورد اینفوگرافیک و ۳۲ مورد موشن گرافی و ده ها موضوع دیگر در زمینه فضای مجازی تولید شد. همچنین اجرای نمایش بزرگ در سه سال متمادی و هر سال به مدت ده شب که هر شب بیش از ۷ هزار مهمان داشت از دیگر اقدامات این حوزه است.

کریمی اظهار کرد: به همت عزیزان دانشگاه آزاد، مرکز مطالعات جبهه و جنگ سپاه و بسیاری دیگر، اقدامات ویژه ای برای حضرت امام (ره) در این کنگره انجام شد. راه اندازی قرارگاه حضرت روح الله با رویکرد آشنایی با سیره و سبک زندگی امام(ره)،  اجرای اردوی هفت اقلیم با محوریت جوانان و نهایتا برگزاری همایش دو روزه در خمین و ارائه بیش از ۱۲ جلد کتاب و صد ها مقاله در این حوزه صورت گرفت.

وی مطرح کرد: در این مسیر تلاش شد کار را به جوانان واگذار کنیم و توسعه دهیم و به یک مراسم اکتفا نکنیم. در همین راستا بیش از ۱۷ اجلاسیه برگزار شد که هر اجلاسیه بیش از چند ماه جامعه هدف خودش را مورد توجه قرار داد و ذیل آنها کار های بسیار مهمی انجام شد. در بخش کودکان بیش از ۶۰۰ مورد نقاشی از کودکان شش تا ۱۳ ساله به دست رسید و بیش از ۴۵۰ نشریه دانش آموزی با حضور ۱۵۰۰ دانش آموز تهیه شد، همچنین گروه سرودهای متعددی ایجاد شد که فقط یکی از آن ها بیش از ۱۲۰۰ نفر عضو داشت و در همین مکان برنامه اجرا کردند.

فرمانده سپاه روح استان مرکزی ضمن بیان اینکه اجلاسیه بانوان این کنگره با حضور افرادی با  ۲۱ ملیت برگزار شد خاطر نشان کرد: به طور میانگین  در نمایشگاه ها و اجلاسیه های ذیل این کنگره بیش از ۸۰ هزار نفر حضور پیدا کردند. امید است که همانطور که رهبری فرمودند این اقدامات تازه اول راه است و از همرزمان می خواهیم که در این مسیر بیش از دیگران ما را کمک کنند تا بتوانیم به این تکلیف الهی خودمان عمل کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن نمی تواند حتی یک گلوله مشقی به سمت ایران شلیک کند/امام(ره) هیمنه پوشالی قدرت‌ها را با گفتن آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند شکست/آنها که خواستار نابودی ایران بودند، برای گرفتن یک عکس با ایرانی‌ها خواهش می‌کنند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امام(ره) شجاعانه تمام قدرت آمریکا را تحقیر کرد و هیمنه پوشالی آمریکا را در هم شکست.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در اجلاسیه نهایی کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: خداوند متعال را سپاسگزارم که امروز به این بنده حقیر توفیق عنایت فرمود که به پابوس خانواده‌های شهیدان عزیز در شهر اراک و استان مرکزی نائل شدم.

سلامی، افزود: استان مرکزی سرزمین تولد عالمان بزرگ است که در ساختن تاریخ پرافتخار برای ایران و جهان اسلام نقش بی‌بدیل و ممتاز و شاید تکرارناپذیری را ایفا کردند.

وی، بیان کرد: امروز گردهم آمده‌ایم تا از عظمت‌ها، جاودانگی‌ها، فضیلت‌ها، از شکوه یک ملت و از خورشید عظمت‌ها تجلیل کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرمایه اصلی هر جامعه‌ای را شخصیت‌های بزرگ آن جامعه دانست و اظهار کرد: هر ملتی به برکت انسان‌های بزرگ، بزرگ و عزیز شده و منزلت پیدا می‌کند.

وی، ادامه داد: هیچ عنصری جز وجود انسان‌های بزرگ برای جامعه، بزرگی به همراه نمی‌آورد، وقایع تاریخی در یک زمان و مکان خاص به دست همان مردان و زنان بزرگ رخ می‌دهند، اما این وقایع آن قدر عظیم هستند که نه زمان می‌تواند آنها را متوقف کند و نه جغرافیا، این وقایع فراتر از زمان و مکان پیش می‌روند و آینده را می‌سازند که عاشورا از این دست وقایع است.

سلامی، ضمن بیان اینکه در تاریخ ایران اسلامی هم شخصیت‌های بزرگ و هم وقایع بزرگ در دامنه قله عاشورا قرار گرفتند تصریح کرد: وجود نورانی امام راحل نیز نمونه و الگوی ممتاز از یک شخصیت الهی است، به همین دلیل استان مرکزی را زادگاه خورشید و سرزمین آفتاب نام نهاده‌اند، اما باید گفت که شخصیت امام فراتر از خورشید بود، امام راحل همانند خورشید در آسمان جهان اسلام طلوع کرد و تیرگی کفر و شرک را از جامعه دور کرد و به جرات می‌توان گفت نور اسلام با وجود امام در این کشور جلوه‌گر شد.

وی، مطرح کرد: شخصیت امام(ره) گرمابخش بود، همانند خورشید به همه نور بخشیده و گرما می‌داد و بنیانگذار جمهوری اسلامی همچون دریا عظیم و با عظمت بود، امام یک حقیقت همیشه زنده است که با زمان پیش‌ می‌رود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بیان کرد: گفتن از شخصیت و نقش امام (ره) در دفاع مقدس سخت است، امام تمام جان و روح دفاع مقدس ما است، امام نقشی پیامبرگونه و وحیانی داشت و نهضتی نبوی در عالم به پا کرد، اسلام با نفس قدسی امام دوباره عزت یافت و با پیام امام جلوه‌گر شد و مسلمان از گورستان جهل و خواب غفلت نجات یافتند.

وی عنوان کرد: امام هیمنه پوشالی قدرت‌ها را با گفتن آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند شکست، امام(ره) شجاعانه تمام قدرت آمریکا را تحقیر کرد. نام روح‌الله زیبنده امام بود و به راستی ایشان روح الهی بود و باید گفت که شکست دادن همه قدرت‌های بزرگ در جنگ در اوج نابرابری سلاح به برکت امام راحل حاصل شد.

سلامی، امام(ره) را متعلق به تمام هستی و بشریت و افتخاری برای مردم استان مرکزی دانست و تشریح کرد:  بیرق امامت و ولایت که به دست امام برافراشته شد، امروز در دستان شخصیتی بزرگ که از فرزندان رسول خدا و حضرت فاطمه زهرا(س) و شخصیتی شجاع، مدبر و مفسر بزرگ قرآن است، قرار گرفت.

وی ادامه داد: شهیدان برای ما همه چیز به ارمغان آوردند، امنیت امروز، عزت و استقلال امروز ایران همه مدیون جانفشانی شهدا و فداکاری و صبر خانواده شهدا است. شهدا ستون‌های شرف و عزت کشور هستند،این استخوان‌ها ستون انقلاب و مایه عزت و کرامت ایران و ایرانی هستند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه دشمن نمی‌تواند حتی یک گلوله مشقی به سمت انقلاب شلیک کند اظهار کرد: دفاع مقدس هشت سال نبود، ۴۰ سال است ما در دفاع مقدس هستیم. از زمانی که رهبر معظم انقلاب بیرق امام راحل را در دست گرفتند توطئه دشمنان شدت گرفت و از هیچ توطئه‌ای علیه نظام دریغ نکردند، اما نصرت‌الهی در ۴۰ سال در جان رهبران ما نشست و ما توانستیم در برابر دنیا ایستادگی کنیم.

ویف اشاره ای به اتفاقات اخیر منطقه داشت و گفت: کشتی‌هایشان را برای پشیمان کردنشان می‌گیریم و آن ها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

سلامی، افزود: آنها که می‌خواستند ما عقب نشینی کنیم، خود یکی یکی عقب نشستند، و باید گفت که در اینجا اکسیژن برای دشمنان ایران نیست، دشمنی به اینجا ورود کند خفه خواهد شد.

وی، خاطر نشان کرد: گزینه‌های دشمن همه ضعیف شده است، ما خواهش‌های آنان را می‌شنویم، می‌بینیم چه خواهش‌‌هایی می‌کنند، تمام خواهش و تمنای دشمن این است که یک مسوول ایرانی برای دقایقی با آنها پشت یک میز بنشیند و آنها که می‌خواستند ایران را نابود کنند، برای گرفتن یک عکس با ایرانی‌ها خواهش می‌کنند.

انتهای پیام/

captcha