آمادگی ایران برای صادرات نظامی/سبد نیروهای مسلح برای تجارت جهانی ایران در تعمیر دکل‌های حفاری خودکفا شد آژانس اتمی نبود مواد هسته‌ای در سوله حادثه‌دیده سایت نطنز را تأیید کرد تمام رانت‌هایی که علیرضا زاکانی برای خانواده‌اش استفاده کرد! لباس کامپوزیت ایرانی برای راکت‌انداز مرگبار روسی/ دستیابی سپاه به تکنولوژی سلاحی که ارتش آمریکا به کمک اروپا تولید می‌کند +عکس فرمانده‌ای که در تاریخ گُم شد + تصاویر گویا مسجد او، جزئی از محیط خفقان‌زده پیش از انقلاب نبود! گلایه تولیدکنندگان از نرخ‌ دولت برای محصولات پتروتئینی و شیرخام عراق|پیامدهای اهانت رسانه سعودی به آیت الله سیستانی/ درخواست از الکاظمی و حلبوسی برای اتخاذ موضع رسمی ارتقای سرویس ADSL به VDSLهزینه ندارد/30درصد ترافیک روزانه اینترنت مخابرات داخلی است
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
کد خبر: 62941
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
بررسی عملکرد مجلس دهم در گفتگوی دانا با موسوی لارگانی؛

مجلس دهم ضعف ترین مجلس در 3 دوره اخیر مجلس بود/ برخی از نمایندگان به دنبال رفع حصر هستند!/ مجلس کارخانه قانونگذاری شده است/ مردم در انتخابات فریب لیست ها را نخورند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به عملکرد مجلس دهم اشاره کرد و گفت: مجلس دهم در سه دوره اخیر مجلس، ضعیف ترین بود و در حقیقت بیش تر نمایندگان مجلس دهم به دنبال سیاسی کاری هستند تا کارهایی که به درد کشور و جامعه بخورد.

به گزارش دیار آفتاب؛ «ناصر موسوی لارگانی» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به عملکرد مجلس دهم اظهار داشت: مجلس دهم حد اقل دو مرتبه از مقام معظم رهبری توقیفی گرفت؛ یک مرتبه در سال 97 زمانی که خدمت حضرت آقا رسیدیم، بود که در آن جلسه رئیس مجلس گزارشی را از عملکرد مجلس و طرح ها و لایحه هایی که به تصویب رسیده است، ارائه داد. رهبری فرمودند این طرح ها و لوایح خیلی خوب است، اما چه دردی از مردم دوا کرده و کدامشان مشکل مردم را حل کرده است؟

وی تصریح کرد: رهبری از عملکرد مجلس گله مند بودند؛ ایشان در این سه دوره ای که بنده در مجلس بودم، همه ساله بین پنجم تا دهم خردادماه یک جلسه دیداری را با نمایندگان مجلس می گذاشتند ولی در دوره دهم سال اول که جلسه گذاشتند سال دوم نگذاشتند و سال سوم با حضور کلیه کارکنان مجلس یک جلسه عمومی گذاشتند که همین تذکر را به رئیس مجلس دادند و امسال هم که سال چهارم بود جلسه نگذاشتند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس به فرمایشات نوروزی رهبری در مشهد اشاره کرد و گفت: رهبری در بیانات نوروز 98 خود بار دیگر مجلس را توقیف کردند و گفتند کنگره آمریکا بیش از 226 طرح و لایحه بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تصویب کرده است، مجلس در مقابل این اقدام چه کرده است؟

موسوی لارگانی خاطر نشان کرد: در مجموع مجلس دهم در سه دوره که بنده حضور داشتم، ضعیف ترین مجلس بوده است؛ بیش تر نمایندگان مجلس دهم به دنبال سیاسی کاری هستند تا کارهایی که به درد کشور و جامعه بخورد.

وی با بیان اینکه رهبری چندین بار فرمودند که فتنه 88 جزو خطوط قرمز نظام است، بیان داشت: مشکل و هم و غم کسانی که با لیست وارد مجلس شده اند، این است که چرا سران فتنه در حصر هستند و چرا حصر برداشته نمی شود؟

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر این که سران فتنه در صدد تیشه زدن به ریشه نظام بودند گفت: این ها در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با صهیونیست ها و استکبار جهانی هم صدا و هم دست شده بودند که نظام به این افراد ارفاق کرده است در صورتی که شاهدیم در کشوری مثل ترکیه وقتی شاعبه این که قرار است یک کودتایی علیه دولت شود، تعداد دو سه هزار نفر از نظامیان ترکیه دستگیر و به زندان راهی می شوند و برخی شان هم اعدام شدند.

قوانین مجلس توسط دولت زیر پا له می شود

موسوی لارگانی با بیان اینکه نظام در برخورد با سران فتنه ارفاق قائل شده است اذعان کرد: تنها برخوردی که نظام در برخورد با این اشخاص که رسما در مقابل نظام ایستادند و مردم را به حضور در خیابان ها و آتش زدن اموال مردم، آتش زدن خیمه سیدالشهدا(علیه السلام) حتی آتش زدن مساجد دعوت کردند و نظام را زیر سوال بردند، این بود که صرفاً در منازل شان هستند و به جوامع عمومی نمی توانند بیایند و صداوسیما نمی تواند تصویری از آن ها منتشر کند و در واقع یک مجازات جزئی در حق این ها شده است.

وی در ادامه گفت: علی رغم مشکلات اقتصادی که الآن در کشور حاکم است و تورم کمرشکنی که وجود دارد، همین روزهای اخیر برخی از نمایندگان مجدداً موضوع رفع حصر را مطرح کرده اند.

نماینده مردم فلاورجان به مسئله دروغ دخترآبی اشاره کرد و گفت: وقتی برخی از نمایندگان این مجلس بحث خودسوزی دختر معروف به دخترآبی را رسما اعلام می کنند که این زمینه قیام مردم است و در تونس هم مردم که قیام کردند با یک خودسوزی آغاز شد؛ "تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل".

موسوی لارگانی به دو وظیفه مهم که در قانون اساسی برای مجلس مشخص شده است، اشاره کرد و بیان داشت: یکی بحث قانون گذاری است و دیگری نظارت بر اجرای قوانین است؛ در موضوع قانون گذاری باید گفت که مجلس کارخانه قانون گذاری شده است و هر روز شاهد تصویب بیست سی چهل و بعضاً 100 ماده قانونی در مجلس هستیم در حالی که از آن طرف شاهد زیر پا گذاشتن قوانین هستیم.

مردم در انتخابات مجلس، فریب لیست ها را نخورند

وی با شاره به تبلیغات حسن روحانی در سال 92 مبنی بر این که در کشور به قانون توجهی نمی شود گفت: می شود به جرأت گفت که بین تمام دولت ها آنقدر که در این دولت قانون زیر پا له شد و به آن عمل نشد، در هیچ دولتی اینطور نبود. با توجه به اینکه آقای روحانی خودشان 5 دوره، رئیس سازمان برنامه بودجه کشور نیز چهار پنج دوره ،آقای جهانگیری، چیت چیان و چند تن از وزرای دیگر خودشان نماینده مجلس بودند و باید به قانون احترام می گذاشتند.

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر این که بی توجهی ها به قانون، به عدم نظارت مجلس و عدم نظارت دیوان محاسبات بر می گردد عنوان کرد: عملکرد مجلس عملکرد قوی نبوده است؛ مردم باید بدانند که وقتی به لیست خاصی در تهران رای می دهند، امثال آقایانی چون احمدتوکلی، علی زاکانی، حداد عادل و... که به نظام و رهبری وفادارند، رای نمی آورند و ببینید چه کسانی می آیند جایگزین این افرادی می شوند.

موسوی لارگانی تصریح کرد: مردم نگاه می کنند به سرلیست و نگاه می بینند که زید گفته است به این لیست رای بدهید؛ مردم باید بیدار شوند و ببینند که این لیست ها چه کاری برای مردم انجام داده و چه دردی از مردم دوا کردند؛ الآن هم که در آستانه انتخابات هستیم، مردم آگاه باشند تا فریب این لیست ها را نخورند.

عملکرد مجلس دهم در نظارت نسبت به ادوار گذشته مجلس ضعیف تر است

وی در پاسخ به این سوال که "مهم ترین و ضعیف ترین طرحی که در مجلس مطرح شده کدامند؟" گفت: طرح مهمی که هنوز به صحن علنی نیامده و به تصویب نرسیده است، طرح اصلاح نظام بانکداری است؛ این قانون باید سال ها پیش از طرف دولت به مجلس می آمد ولی متاسفانه نیامد؛ در نهایت خود مجلس ورود و طرحی را تهیه کرد که در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس است.

نماینده مردم فلاورجان در تشریح ضعیف ترین طرح و لایحه عنوان کرد: لایحه ای که اخیراً در مجلس مطرح شد، بحث قانون تجارت بود؛ علی رغم این که سال هاست از بحث قانون تجارت می گذرد اما متاسفانه خیلی با سرعت تصویب شد و قانون جامع و کاملی نیست.

موسوی لارگانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که "نقاط قوت و ضعف مجلس کدامند؟" گفت: من نقطه قوتی در مجلس دهم نمی بینم ولی نقطه ضعف اش عدم نظارت است؛ شاهد هستیم که نظارت مجلس دهم نسبت به ادوار گذشته مجلس خیلی ضعیف بود.

انتهای پیام/

captcha