فاطمه زهرا (س)؛ الگویی برای همه زنان/ چگونه می‌توان فاطمی زندگی کرد؟ تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با اعتبار سنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود واکنش روسیه به ادعاهای انگلیس؛ «یاوه‌گویی است» نمایشگاه تخصصی مبلمان و خودروهای لوکس و کلاسیک در اراک دایر می‌شود تماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی / رئیس جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد وزارت جهاد هم ساحل خواری می‌کند؟ مرگ پسر بچه 2 ساله بر اثر سقوط در استخر باغ جزئیات پرداخت وام بدون ضامن/ تسهیلات تا ۵۰ میلیون فقط با کسر از حقوق وام گیرنده تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت دهه فجر/ انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و دستگاه ها باید تسهیل گر باشند گزارش| اشک اصلاح‌طلبان برای سفر رئیسی به روسیه/ وقتی غرب‌گرایان نگران عزت ملی می‌‌شوند!
یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰
کد خبر: 62859
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران:

صدور تفکر انقلاب صدها برابر قدرتمندتر از صدور سلاح/ آمریکا آسیب‌پذیرترین کشور در حوزه سایبری است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران گفت: امروز ما دیگر نیاز به صدور سلاح نداریم بلکه با صدور تفکر انقلاب اسلامی صدها برابر از سلاح قدرت ایجاد کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران امروز در اجلاسیه نقش پدافند غیرعامل در دوران دفاع مقدس که در پالایشگاه شازند برگزار شد گفت: شهدای شاخصی از استان مرکزی در دفاع مقدس حضور داشتند که کارکردهای ویژه‌ای در دفاع از حریم کشور انجام دادند و اینکه امروز بعد از گذشت بیش از ۳۵ سال از دفاع مقدس این‌گونه راحت کنار یکدیگر نشسته‌ایم به برکت رشادت‌های دوران دفاع مقدس است.

جلالی اظهار کرد: در دورانی که انقلاب اسلامی تازه شکل‌گرفته بود و انقلاب با تغییراتی که در درون از نظر ساختاری می خواست انجام دهد و تأثیرات زیادی در منطقه ایجاد کرده بود جنگ ۸ ساله بر کشور تحمیل شد.

وی ادامه داد: ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تهدیدات بسیاری از کشورهای اطراف ایجاد می شد و لذا یک خلا قدرت ایجاد شده بود و افرادی همچون صدام با حمایت همه جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی به پا خواستند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران بیان کرد: اینکه امروز دفاع مقدس را گرامی می داریم به خاطر این است که در ۴۰۰ سال گذشته هر جنگی که علیه ایران شکل گرفته بود بخش اعظمی از کشور را جدا کردند علیرغم اینکه ارتش در کشور وجود داشت ولی قادر به حفظ مرزهای کشور نبودند.

جلالی اضافه کرد: برخورد امام(ره) در همان روزهای ابتدای جنگ نشان از مقاومت و ایستادگی ایشان در برابر تجاوزات دشمن داشت بر همین اساس همه برای دفاع پای کار آمدند و از امام(ره) حمایت کردند.

وی با تاکید بر اینکه امام(ره) در مدیریت دفاع مقدس نقش بسیار کلیدی را داشتند افزود: هشت سال جنگ تحمیلی برای ما دستاوردهای بسیار ارزشمندی داشت که هنوز هم آثار و برکات آن را شاهد هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران بیان کرد: در دوران های قبل از انقلاب به دلیل زیر بار رفتن بر ظلم های دشمنان خسارات بسیار زیادی بر کشور تحمیل شد که در آن دوران ها بیش از ۱۰ میلیون از جمعیت کشور را از دست دادیم.

جلالی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس با تمام وجود از تمام کیان کشور دفاع کردیم ادامه داد: این موضوع باعث شد جنگ تحمیلی به دفاع مقدس تعبیه شود و لذا بدین جهت باید آن را گرامی بداریم.

وی اولین دستاورد دفاع مقدس را بازسازی و نوسازی ارتش عنوان کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به یک ارتش انقلابی و مکتبی تبدیل شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران اظهار کرد: سپاه پاسداران که در ابتدای انقلاب تازه شکل گرفته بود در دفاع مقدس تجربه های ارزشمندی کسب کرد و آن تجربه ها باعث شد امروز به نیروی قدرتمند تبدیل شود و اگر امروز با آن دشمنی دارند و آن را تحریم می کنند ناشی از ترس آنها از این نیروی انقلابی است.

بسیج یک مکتب نجات دهنده برای انقلاب است

جلالی تشکیل بسیج را از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس دانست و بیان کرد: امام(ره) با اینکار یک نیروی خلف برای انقلاب تشکیل داد و امروز بسیج یک مکتب نجات دهنده برای انقلاب است که برای کشور بازدارندگی ایجاد کرده است و در واقع امروز بسیج مدافع اصلی انقلاب است.

وی ادامه داد: از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس رسیدن به خودکفایی در حوزه دفاعی است. در شرایطی که در ابتدای انقلاب توان ساخت یک سلاح هم نداشتیم ولی با تلاش ها و همت های جهادی توانستیم امروز به خودکفایی در حوزه دفاعی برسیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران با تاکید بر اینکه امروز برد موشک های نقطه زن کشور برد دلخواهشان است و هیچ کس نمی تواند برای برد موشک های ما تعیین تکلیف کند اضافه کرد: امروز سلاح "باور" که در حوزه پدافند هوایی خودمان تولید می کنیم بزرگترین تهدیدات را خنثی کرده است.

وی با اشاره به اینکه امروز تفکر و راه امام(ره) نسخه شفا بخش همه مشکلات کشور است و همه ما باید این تفکر را تقویت کنیم افزود: ما با انقلاب اسلامی تفکری تولید کرده ایم که امروز تبدیل به کلید حل مشکلات بسیاری از کشورها شده است.

جلالی شکست داعش را از دستاوردهای ارزشمند تشکیل بسیج عنوان کرد و گفت: امروز تفکر بسیج به عنوان حشدالشعبی عراق ما را از سایر تهدیدات نجات داده است.

وی با بیان اینکه انتقال تجربه ارزشمند دفاع مقدس امروز باید بیش از گذشته مورد توجه باشد افزود: تاریخ دفاع مقدس پر از افتخارات بزرگ است و امروز باید برای نسل جوان تبیین شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران بیان کرد: اولین معجزه امام(ره) در دفاع مقدس انتقال مفهوم عاشورا به جبهه های جنگ بود و بدین جهت جبهه ها رنگ و بوی آن عوض شد چراکه قبل از آن صدام در پی ایجاد توطئه هایی بود ولی با مدیریت امام(ره) خنثی شد.

امام(ره) دربستر دفاع مقدس برای 3 نسل آینده کادر انقلاب تربیت کرد

جلالی با اشاره به اینکه امام(ره) در دفاع مقدس تهدیدات دشمن را به فرصت تبدیل کرد گفت: در واقع امام(ره) در بستر دفاع مقدس انسان هایی تربیت کرد که تک تک آنها در یک کشور قدرت بازدارندگی ایجاد کرده اند و در واقع امام(ره) برای ۳ نسل آینده کادر انقلابی تربیت کرد و امروز شجاعت و تفکر امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب به فرزندان انقلاب منتقل شده است.

وی با تاکید بر اینکه امام(ره) در دفاع مقدس بازدارندگی جنگی را تولید کرد افزود: این بازدارندگی امروز مانع بزرگی برای تهدیدات و تجاوزات دشمن شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران اظهار کرد: امروز باید تفکر دفاع مقدس در لایه های مدیریتی کشور مورد توجه باشد.

وی صدور فرهنگ انقلاب اسلامی به سایر کشورهای دنیا را از معجزات امام(ره) دانست و بیان کرد: امروز اگر می بینیم در نیجریه تعداد قابل توجهی شیعه وجود دارد اینها همه به برکت وجود تفکر امام(ره) است.

صدور تفکر انقلاب صدها برابر قدرتمند تر از صدور سلاح

جلالی بیان کرد: امروز ما دیگر نیاز به صدور سلاح نداریم بلکه با صدور تفکر انقلاب اسلامی صدها برابر از سلاح قدرت ایجاد کنیم.

وی تعریف دو اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی را از هنرمندی های امام(ره) عنوان کرد و افزود: امام(ره) با یک با تعریف اساسی در اسلام شبهات را رفع کردند و با تفکرشان اسلام ناب محمدی را به دنیا معرفی کردند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران  با اشاره به اینکه امام(ره) با تعریف اسلام ناب محمدی بسیاری از تهدیدات دشمن را خنثی کردند ادامه داد: جدایی دین از حکومت طرحی بود که توسط انگلیسی ها دنبال می شد ولی با مدیریت امام(ره) خنثی شد.

جلالی یادآور شد: امروز نیاز داریم بیش از گذشته برای تقویت فرهنگ دفاع مقدس در جامعه تلاش کنیم چرا که در دفاع مقدس ما تجربیات ارزشمندی را کسب کردیم و امروز باید از این تجربیات به طور عملیاتی در تهدیدات استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: اراده نظامی جمهوری اسلامی توسط یک افسر جوان انقلابی در ساعت های اولیه بامداد در سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی به دنیا نشان داده شد.

گزینه های روی میز آمریکا در برابر قدرت جمهوری اسلامی به زیر میز رفته است/آمریکا آسیب پذیر ترین کشور در حوزه سایبری است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران گفت: امروز همه گزینه های روی میز آمریکا به زیر میز رفته اند و این نشان دهنده عجز و ناتوانایی آمریکایی ها در برابر قدرت روز افزون جمهوری اسلامی ایران است.

جلالی با تاکید بر اینکه امروز دشمن به دنبال این است که پاسخ ما را با حملات سایبری دهد و این از اشتباهات استراتژیک آمریکایی ها است چراکه آسیب پذیر ترین کشور امروز در حوزه سایبری آمریکا است گفت: بیش از ۹۵ درصد زیرساخت های آمریکا سایبری است و این می تواند تهدید جدی برای آنها باشد چراکه پاسخ هرگونه تهدید سایبری به ضرر آنها تمام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروز مسئولین کشور باید فهم درستی از اقتصاد داشته باشند بیان کرد: لذا باید تداوم کارکرد و تولید ما در حوزه صنعتی و نفتی حفظ شود چراکه دشمن به دنبال ضربه زدن بر این دو حوزه است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران افزود: اینکه امروز با همه تهدیدات و توطئه ها نفتی که بر علیه کشور شده است ما روی پا ایستاده یک دفاع اقتصادی است که باید هر روز برای تقویت آن تلاش کنیم.

وی ادامه داد: امروز یکی دیگر از تهدیدات دشمن در حوزه امنیتی است که خوشبختانه با هوشیاری کامل نیروهای امنیتی همچون وزارت اطلاعات، سپاه، ناجا و بسیج همه آنها خنثی می شوند.

جلالی با تاکید بر اینکه امروز باید تقویت حوزه دفاعی در فضای سایبری مورد توجه باشد بیان کرد: باید با ارتقاء دانش سایبری تهدیدات دشمن را برطرف کنیم چراکه دفاع سایبری یعنی استفاده از همه ظرفیت های دفاعی و به کارگیری آنها که باید امروز مورد توجه باشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران با اشاره به اینکه در حوزه جنگ اقتصادی بخشی از تکلیف بر روی مردم و بخشی بر روی دوش مسئولین است بیان کرد: لذا تقویت تولید داخلی یکی از راهبردهای اساسی در حوزه اقتصاد است که مردم باید استفاده از کالای داخلی را بر خود یک تکلیف اساسی و مهم بدانند.

وی ادامه داد: امروز باید با مدیریت درست اقتصادی از همه ظرفیت های درونی کشور استفاده درست داشته باشیم چراکه اگر بسیاری از ظرفیت ها درست به کارگیری شوند می توانیم از بسیاری تهدیدات در امان باشیم.

جلالی خاطرنشان کرد: خوشبختانه بعد از دفاع مقدس با تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر شکل گیری پدافند غیر عامل توانسته ایم بسیاری از تهدیدات دشمن را خنثی کنیم و با تقویت بنیه های علمی کشور بسیاری از ظرفیت های بزرگ را در حوزه دفاعی ایجاد کرده ایم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار