انتقاد قوه قضائیه از معرفی قطره چکانی متخلفان ارزی/ ۴۴۵ متخلف ارزی بازداشت شدند فردا؛ آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های دولتی در مرداد/ جذب ۴۰ هزار نفر نخستین دوره سواد رسانه ویژه دختران برگزار می شود افزایش قیمت نان در استان مرکزی از هفته آتی شیفت ایثار کارگری در کارخانه فولاد هیربرد زرندیه برگزار شد معاون شهردار تفرش متهم به دریافت رشوه است/ پرونده وی در مراحل تحقیق مقدماتی قرار دارد مجمع نمایندگان مرکزی پیگیر مشکلات «هپکو» از وزیر کار و تأمین اجتماعی باشند وقتی نظارت بر قیمت ها بین اصناف و صمت پاسکاری می شود/ گرانی یا گرانفروشی؟ کمک مؤمنانه یاری گر اقشار آسیب‌پذیر جامعه است /همدلی ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
کد خبر: 62838
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
استاندار مرکزی خبرداد

پرداخت سه ماه حقوق معوقه کارگران هپکو/تلاش ها برای تعیین سهامدار جدید هپکو ادامه دارد

استاندار مرکزی از پرداخت حقوق معوق تیر، مرداد و شهریور کارگران هپکو خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به معوقات کارگران شرکت هپکو اراک، گفت: حقوق ماه های تیر، مرداد و شهریور کارگران شرکت معوق شده است البته برخی از کارگران حقوق های را از سال های قبل هم معوق دارند.

وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته حقوق معوق تیر، مرداد و شهریور کارگران هپکو در هفته جاری پرداخت خواهد شد.

آقازاده اظهار کرد: تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد به جای سهامدار قبلی که قراردادش فسخ‌شده است ظرف چند هفته آینده سهام‌دار جدید تعیین شود و یا اینکه فعلاً سهم دولت به کنسرسیوم های و یا هلدینگ های که بخشی دولتی و خصوصی است واگذار شود.

همچنین روز گذشته برخی از رسانه ها به نقل از منابع آگاه در بانک ملی از تامین اعتبار 150 میلیاردی برای پرداخت حقوق کارگران از طرف بانک ملی خبر دادند و نوشتند که این مبلغ تامین و به اداره امور شعب بانک ملی استان مرکزی اختصاص یافته است و کارگران می توانند طی روزهای آینده با مراجعه به این شعب حقوق معوقه خود را دریافت نمایند.

شرکت ماشین آلات راه سازی هپکو یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده ماشین های راه سازی، معدن و جرثقیل های دروازه ای بنادر است که از سال 85 به بخش خصوصی واگذار شده است. این شرکت به هنگام واگذاری از تولید بیش از 2 هزار دستگاه در سال و سودی بالغ بر 20 میلیارد تومان در سال برخوردار بود. اما متاسفانه به دلیل عدم واگذاری صحیح، این شرکت با بحران تولید روبه رو شد و بنا به گفته کارگران و مسئولین در سال 98 هیچ تولیدی نداشته است.

طی روزها و هفته های گذشته کارگران هپکو در اعتراض به وضعیت نامشخص شرکت و حقوق معوقه خود دست به اعتراض زدند که این اعتراضات منجر به ورود سران قوا و دیگر مسئولین کشوری و استانی به مسئله مهم هپکو شد تا هم تکلیف حقوق معوقه کارگران و هم سهامدار شرکت مشخص شود.

شنیده ها حاکی از آن است که مسئولین سازمان خصوصی سازی در صدد انتخاب سهامدار جدید برای این شرکت هستند.

انتهای پیام/

captcha