به روز رسانی شد/ خروش مردم اراک علیه ظلم و استکبار

سی و هشتمین حماسه روزقدس رقم خورد

راهپیمایی روز قدس برای سی و هشتمین بار در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور گسترده مردم در اراک و سایر شهرستان های استان مرکزی در حال رقم خوردن است.
کد خبر: ۶۲۷۲ تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
به گزارش دیار آفتاب؛راهپیمایی روز قدس برای سی و هشتمین بار در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور گسترده مردم در اراک و سایر شهرستان های استان مرکزی در حال رقم خوردن است.


ساعت ۱۰:۳۰ - مردم در میدان باغ ملی تجمع کرده اند. برخی منتظر دوستان و آشنایانشان هستند که باهم طی مسیر کنند.
دانش آموزان یک مدرسه در میدان شهدا کنار هم جمع شده اند و با شوق و اشتیاق فراوان پرچم های مرگ بر آمریکا را بین یکدیگر می گردانند.
عکاسان خبری نیز که تازه به این مکان رسیده اند لنز دوربین ها را چک می کنند و از حواشی ماجرا عکس بر می دارند.


 


ساعت ۱۰:۴۵ - به سراغ مردم روزه دار شهر اراک می رویم و علت حضورشان در این گرمای تابستان و پیامشان به مردم فلسطین و همچنین به دولت اسرائیل را جویا می شویم.
یکی از شهروندان اراکی علت حضورش را حمایت از فلسطین به خاطر خدا و مسلمانان دانست و گفت: ما مسلمانیم و باید از مردم مسلمان فلسطین حمایت کنیم. لذا مردم فلسطین باید پایدار باشند. مطمئن باشند که می توانند مثل هشت سال دفاع مقدس مردم ایران، بازهم قدرت کسب کنند و دشمنانشان را تسلیم خودشان بکنند.


وی در ادامه بیان کرد: برای دولت اسرائیل متأسفم چون این همه مردم مظلوم را بیهوده و بی جهت می کشند و به این فکر نیستند که چه طور میخواهند جواب این همه ظلم را بدهند.

ساعت ۱۱:۰۰ – بلندگوها آغاز راهپیمایی را اعلام می کنند. پدران فرزندان کوچکشان را قلم دوش می گیرند و به راه می افتند. مسیر راهپیمایی از میدان شهدا(باغ ملی) آغاز می شود. سیل جمعیت به سمت پل خیبر روانه می شود . لایه رنگارنگی از جمعیت پل خیبر را می پوشاند.


فرد پشت بلندگو شعار می دهد و مردم تکرار می کنند.


بانویی که به همراه فرزند خود در این راهپیمایی شرکت کرده است می گوید: من از مردم فلسطین حمایت می کنم و هرجا که کمک بخواهند چه کمک مادی و چه معنوی به آنها کمک می کنم و وظیفه خودم دانستم که این تظاهرات را شرکت کنم. آمدم تا بگویم :مرگ بر آمریکا. و او هیچ غلطی نمی تواند بکند.


یکی از فعالان فرهنگی شهر اراک که به همراه دوستانش در مسیر قدم بر می دارد، می گوید: ما با هرچه از دستمان بر می آید از جمله راهپیمایی حمایت خودمان را اعلام می کنیم. زمانی که لازم باشد به صورت حضوری در مناطق جنگی حاضر می شویم و حمایت خودمان را اعلام می کنیم چراکه اعتقاد داریم: از نشانه های مومنان این آیه قران است که می فرماید؛«جاهدوا فی سبیل الله اموالهم و انفسهم» به مردم اسرائیل اعلام میکنیم که بسیار انسان های حقیر و پست هستند که هدفشان زنان و فرزندان مردم بی پناهی است که نظامی نیستند.
وی ادامه می دهد: حضرت آقا هم اشاره کردند که ما اگر می گوییم اسرائیل باید نابود شود منظور دولت اسرائیل است و آن هم با رفراندوم گذاشتن این قضیه. نه اینکه با مردم اسرائیل هم بخواهیم کاری که خودشان کردند نسل کشی راه بندازیم تا آنها را نابود کنیم. با توجه به بیانات حضرت آقا باید رفراندوم توسط مردم انجام شود تا دولت مردمی بر سر کار آید.
این فعال فرهنگی در خصوص سکوت مجامع بین المللی در خصوص مردم فلسطین می گوید: حضرت آقا فرمودند که مجامع بین المللی صرفا چهارکشوری که سکوت کردند نیست. تمام دنیا الان خروش کرده. سوئد، بلژیک، شیلی، قطر، لبنان و... آقا می فرمایند که ما به اشتباه کشورهایی مثل آمریکا و اسرائیل را بین الملل میدانیم.
 
ساعت ۱۱:۲۰ - فردی که شعار می دهد ریتم شعار ها را تند می کند و مردم بدون کم و کاست عینا تکرار می کنند. هلیکوپتر از فراز خیابان عبور می کند تا تصویر این سیل خروشان را تمام و کمال داشته باشد.
آفتاب به میانه راه رسیده است و سایه ها برچیده اند. مردم پیروزی آفتاب انسانیت را مدام آرزو می کنند.


به پشت سر که نگاه می کنی هنوز جمعیت ادامه دارد. سر سیل جمعیت به انتهای خیابان محسنی رسیده است و قصد پیچیدن به سمت مصلی را دارد. اما انتهای جمعیت هنوز در ابتدای پل خیبر قرار دارد.
بانویی که عروسکی به عنوان نماد رژِیم صهیونیستی در دست دارد و بلند فریاد الله اکبر سر می دهد، معتقد است: با اینکه برای مردم مظلوم فلسطین کاری از دستمان بر نمی آید ولی با همین الله اکبر گفتن ها پشتیبانشان هستیم.


وی علت حضورش را انسانیت می داند و می گوید: ماهم مسلمانیم و حمایتشان می کنیم. با این حرکتمان می توانیم این امر را ثابت کنیم.


این بانوی اراکی ادامه می دهد: من عروسکی درست کردم که خیلی کوچک و حقیر است. خیلی ها پرسیدند چرا این قدر کوچک درست کردی؟ گفتم اندازه شان به همین مقدار و به همین حقیری این عروسک است.


یکی دیگر از شهروندان اراکی که به همراه کودکش باقدم های سریع خود رابه افراد جلویی می رساند، می گوید: آمدیم تا به آمریکا و فلسطین بگوییم که فلسطین تنها نیست و ما همیشه همراهش هستیم.


وی ادامه می دهد: مردم فلسطین هیچ وقت ناراحت و ناامید نباشند و بدانند و مطمئن باشند که هرکاری که آمریکا و اسرائیل انجام میدهد، هیچ وقت بدون جواب باقی نخواهد ماند. چراکه تا وقتی که اسلام هست اسرائیل هیچ غلطی نمی تواند بکند.


او می گوید: بعضی از کشورها خیال نکنند که با سکوتشان باعث می شوند که دیگران هم سکوت کنند. آنها حتی اگر سکوت بکنند همیشه ملل مسلمان مثل برادر دست در دست همدیگر دارند.


یکی دیگر از روزه داران اراکی می گوید: امیدواریم فلسطین و این بچه های معصوم از دست اسرائیل آزاد شوند. به مردم فلسطین می گویم ما آمدیم اینجا از شما حمایت کنیم و فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل را به گوش جهانیان برسانیم. حمایت از مظلوم در دین ما امری ستوده است. حال هر مظلومی باشد. مسلمان یا غیر مسلمان. برای عمل به دستورات دینم آمدم.
 

ساعت 11:50 - درمیان جمعیت چرخی می زنیم. چهره های غریبه و آشنا در کنار هم قدم بر می دارند.

معصومه نعمتی، مسئول موسسه بینش مطهر اراک نیز که در میان جمعیت حضور دارد، میگوید: مردم فلسطین مقاوم باشند. ادامه بدهند. و بدانند اسرائیلی ها و صهیونیست ها انسانهای قوی و شجاعی نیستند و اگر مقاومت کنند پیروز خواهند شد.

وی ادامه می دهد: این راهپیمایی ها موجب قوت قلب مردم فلسطین خواهد شد و احساس می کنند که پشتیبان دارند این باعث می شود که در تداوم حرکت و مقاومتشان تأثیر بگذارد.

این مسئول فرهنگی می افزاید: البته این کافی نیست. صددرصد باید کمک های نقدی مردم هم به کمک آنهابرود و همانطور که حضرت آقا فرمودند کرانه باختری هم باید مسلح شود و تا مسلح نشوند و حرکت شجاعانه و مسلحانه انجام ندهند صهیونیست ها از پا نمی افتند لذا باید کمک مالی هم صورت گیرد.

دانش آموز دختری می گوید: ما از مردم فلسطین حمایت می کنیم. حامی شان هستیم، با امیدواری راهشان را ادامه بدهند مثل انقلاب خودمان انشالله پیروز خواهند شد.

او ادامه داد: امروز به خاطر کودکان فلسطین آمدم. انشالله که دیگر هیچ بچه ای شهید نشود. اسرائیل دست از این کارشان بردارند.

وی معتقد است: سکوت بعضی از کشورها نشانه نادانی و عدم درک و فهم درستشان از وقایع است. قلبشان سیاه و آلوده است.

در ادامه به سراغ یک بانوی سالخورده اراکی رفتیم. کمی به زحمت راه می رود و نفس نفس می زند. پوستر مرگ بر اسرائیل را در دستانش محکم گرفته است. وی می گوید: آمدم به پشتیبانی از بچه ها انگار بچه های خودم است که دارند می کشند. هیچ فرقی ندارد. با زبان روزه آمدم از فرزندان مسلمانمان در فلسطین حمایت کنم.

وی با اظهار خرسندی از شرکت در این تظاهرات، با لهجه شیرین خود ادامه می دهد: بیچاره و بدبخت آمریکا که همیشه مثل قاشق نشسته خودش را دخالت می دهد. الهی خیر نبیند.

ساعت 12:10 - جمعیت دیگر به مصلی رسیده است. مردم به سرعت در مصلی جای داده می شوند. آنقدر جمعیت زیاد است که حیاط و خیابان های اطراف مصلی هم مملو از جمعیت است. صفوف نماز جماعت توسط خادمان در حال مرتب شدن است.

آیت الله اراکی، دبیر مجمع تقریب مذاهب اسلامی به عنوان سخنران پیش از خطبه پشت تریبون قرار گرفته است. کولرها و پنکه های دیواری در حال خنک کردن جمعیت آفتاب دیده هستند. 

سجاده ها پهن شده و دستان مردم به روی آسمان بلند؛ اللهم عجل لولیک الفرج...


انتهای پیام/ش