ایران در شمار ۱۰ کشور پرمخاطره قرار دارد شورای گفتگو بخش قابل توجهی از مشکلات استان را حل کرده است/ لزوم اعمال معافیت های مالیاتی برای شهرک های صنعتی دولتی تلاش روحانی برای اثبات خود به اصلاح‌طلبان/روحانی در مسیر احیا؟! آدرس استقرار موکب های استان مرکزی در مسیر پیاده‌روی اربعین تقابل گفتمانی در مناسک اربعین حسینی یک موسسه انتشاراتی کتاب فرقه جادوگری صهیونیست را منتشر کرد!/ رپورتاژ خبرگزاری کتاب برای کتاب صهیونیستی/ آیا وزارت فرهنگ بر انتشار کتب نظارت حداقلی هم ندارد؟ حملات شیمیایی ترکیه به سوریه متین ستوده با قرار کفالت آزاد شد ده‌ها پله پائین‌تر از «هیچ»! نظرسنجی مریلند| سردار سلیمانی همچنان در صدر محبوبترین چهره‌های ایرانی
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
کد خبر: 62466
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
رئيس پليس آگاهی فرماندهي انتظامي استان مركزي خبر داد

كلاهبرداري از طریق خرید اجناس در سايت هاي خرید با جعل امضاء

رئيس پليس آگاهی فرماندهي انتظامي استان مركزي گفت: فردی که با سوء‌ استفاده از آگهي هاي درج خرید کالا در یکی از سايت های رایگان و با استفاده از چک های بانکی و جعل امضاء دیگران از شهروندان اراکی کلاهبرداری مي كرد، در تحقيقات کارآگاهان پليس دستگير و روانه زندان شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ سید نورالدین حسینی رئيس پليس آگاهی فرماندهي انتظامي استان مركزي گفت: در پی وصول یک فقره پرونده به این پلیس مبنی بر کلاهبرداری از شهروندی اراکی بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس استان قرار گرفت.

حسینی افزود: فرد مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان پلیس بیان داشت که چندی پیش کالایی را در یکی از سایت های درج آگهی معرفی می کند و فردی با ارائه یک چک بانکی، کالا را از او خرید می کند که بعد از مراجعه به بانک، فرد فروشنده متوجه امضاء جعل شده در این برگه چک می شود.

وی با اشاره به تحقيقات تخصصي پليس در رسیدگی به این پرونده بیان داشت: در مراحل اقدامات تخصصي كارشناسان اين پليس، سرنخ ها و مداركي از دست داشتن فردی که با استفاده از چک های بانکی دیگران و جعل امضاء آنها، به عنوان خریدار از متقاضیان فروش، كلاهبرداري مي كرد، به دست آمد.

حسینی یادآور شد:‌ با تحقیقات گسترده و اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی کارگاهان، فرد مذکور شناسایی و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی در عملیاتی در اراک، دستگیر و چند فقره چک های بانکی متعلق به اشخاص دیگر از  او کشف شد.

رئيس پليس آگاهی فرماندهي انتظامي استان مركزي اظهار داشت: متهم با مشاهده اسناد و مدارك موجود، چاره ای جز اعتراف نداشته و سرانجام به جرم خود و کلاهبرداری از این شهروند اراکی اعتراف كرد.

حسینی با اشاره به ادامه داشتن تحقيقات پليس در اين پرونده بیان داشت: افرادی که با روش فوق از آنان کلاهبرداری صورت گرفته است می توانند جهت پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی استان محل سکونت خود مراجعه كنند.

وي افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از اتمام تحقیقات با تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی، به دستگاه قضائی معرفی و سرانجام با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

رئيس پليس آگاهی فرماندهي انتظامي استان مركزي در پایان با تأکید بر حفظ و مراقبت از مدارک هویتی از سوی شهروندان از آنان خواست تا همواره از انجام معاملات مختلف با افراد ناشناس و دریافت چک های ناشناس از افراد دیگر خودداری کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک نیز مراتب را از طریق سامانه تلفنی 110 به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/

captcha