پویش جهانی شکستن محاصره تبلیغاتی اربعین با #حب_الحسین_یجمعنا ایران در شمار ۱۰ کشور پرمخاطره قرار دارد شورای گفتگو بخش قابل توجهی از مشکلات استان را حل کرده است/ لزوم اعمال معافیت های مالیاتی برای شهرک های صنعتی دولتی تلاش روحانی برای اثبات خود به اصلاح‌طلبان/روحانی در مسیر احیا؟! آدرس استقرار موکب های استان مرکزی در مسیر پیاده‌روی اربعین تقابل گفتمانی در مناسک اربعین حسینی یک موسسه انتشاراتی کتاب فرقه جادوگری صهیونیست را منتشر کرد!/ رپورتاژ خبرگزاری کتاب برای کتاب صهیونیستی/ آیا وزارت فرهنگ بر انتشار کتب نظارت حداقلی هم ندارد؟ حملات شیمیایی ترکیه به سوریه متین ستوده با قرار کفالت آزاد شد ده‌ها پله پائین‌تر از «هیچ»!
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
کد خبر: 62363
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
وزیر بهداشت

مشکل نبود سیستم ارجاع با مراجعات بی رویه به مراکز درمانی/ مافیای دارو را شناسایی کرده‌ایم

نمکی گفت: نبود سیستم ارجاع باعث افزایش بی رویه مراجعه مردم به بیمارستان ها و مراکز درمانی می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعید نمکی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار کرد: داشبورد مدیریتی برای رسیدگی به شکایات مردم فراهم شده است تا در همه استان‌ها با یک شیوه مناسب به شکایت مردم در حوزه سلامت رسیدگی و موضوعات مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

او ادامه داد: مراجعات بی‌رویه مردم به مراکز درمانی به دلیل نبود سیستم ارجاع و پزشک خانواده است و این مسئله نظام سلامت را به هم می‌ریزد اما خوشبختانه امروز با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم پرونده الکترونیک سلامت در کشور ارجاع شده است و معتقدم که با اجرای کامل سیستم ارجاع و پزشک خانواده مراجعات بی‌رویه را از بین می‌برد.

نمکی تأکید کرد: از طریق سامانه‌ای داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج به دست بیماران می‌رسد و این پروژه باعث می‌شود تا از سردرگمی مردم جلوگیری شود.

طرح پایلوت تحویل داروی بیماران خاص

وزیر بهداشت اضافه کرد: سامانه تحویل داروی بیماران خاص و صعب‌العلاج در درب منزل به صورت پایلوت در شهر تهران و در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی به خوبی و با موفقیت انجام شده است و به زودی این طرح در سراسر کشور اجرا می‌شود.


بیشتر بخوانید: تا تابستان ۹۸ پرونده الکترونیک سلامت اجرایی می‌شود


او گفت: امروزه توزیع تخت‌های بیمارستانی در سراسر کشور ناعادلانه است زیرا در برخی از مناطق  ضریب اشغال تخت زیر ۱۰ درصد و در مناطق دیگر بیماران در تخت‌های اورژانس بستری شده‌اند که یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت این است که توزیع تخت‌های بیمارستانی را در سراسر کشور و به صورت عادلانه انجام دهد.

انتهای پیام/

captcha