نزاجا با نسل جدید سربازان آهنی به جنگ تهدیدات و تروریست‌ها می‌رود/ حالا آتش خودروهای انتحاری با ربات‌های مسلح خاموش می‌شود +عکس وزارت امور خارجه هنوز وارد جنگ اقتصادی نشده است سکوت مجلس دربرابر انحراف ۶۷ درصدی دولت از اجرای بودجه سال ۹۶ استفاده از بنزین برای خودروهای هیبریدی وارداتی!/ خروج ارز به بهانه واردات خودروی پاک؛ به نام محیط زیست به کام واردکننده بشار اسد در خط مقدم جنگ : نبرد اصلی ما پایان دادن به تروریسم در تمام مناطق سوریه است بنزین را گران کن! وسوسه لیلاز کنار گوش روحانی سناریوی وارداتچی‌هاکلیدخورد/ واردات گندم در سال رونق تولید فرزندم! دعوا و خشونت کار بدی است ایجاد 237 هزار شغل روستایی با منابع صندوق توسعه/ ترامپ پیغام داده بود کار ملت ایران تمام است اختلاف اصلاح‌طلبان و عارف بالا گرفت
چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۰
کد خبر: 62360
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷

دنبال مالک جدید توانا و دارای اهلیت برای هپکو هستیم/ تغییر مالکیت هفته آینده

معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت:‌ برای حل مشکلات هپکو دنبال مالک جدید دارای اهلیت و توانایی هستیم.

به گزارش دیار آفتاب؛​ داوود خانی معاون سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با شبکه خبر اعلام کرد: متقاضیانی برای به دست گرفتن مالکیت شرکت واگذار شده هپکو که اخیراً مشکلات کارگری پیدا کرده است، هستند.

وی افزود: ما در صددیم که متقاضی جدید جایگزین سهامدار عمده کنونی شود و سپس تجهیز منابع  با همکاری استانداری و نمایندگان مردم اراک در مجلس صورت گیرد تا به وسیله آن مطالبات کارگران پرداخت شود.

به گفته معاون سازمان خصوصی‌سازی، قرار شد با کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز منابع بانک ملی منابعی برای هپکو فراهم شود و مدیریت جدید که سکان هدایت شرکت هپکو را برعهده گیرد و تغییر مالکیت مدنظر است که مدیریت جدید با برنامه مناسب و دارای اهلیت مناسب باشد.

وی افزود: در حال حاضر مشکلاتی برای جاگزینی مالکیت داریم که شرکت هپکو در بورس حضور دارد و همچنین مقام قضایی دستوراتی برای این شرکت داده است که ما می‌خواهیم با تغییر مالکیت و مدیریت مشکلات این شرکت را حل کنیم.

به گفته خانی، هفته آینده جلساتی برگزار می‌شود و تغییرات مالکیت هپکو انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه آیا هپکو به یکی از ارگان‌ها و یا دولت به صورت موقت واگذار می‌شود، گفت: شرکتی که از سوی دولت خصوصی‌سازی شده دیگر به دولت برنمی‌گردد و دولت چنین اعتقادی برای برگشت شرکت خصوصی‌سازی شده ندارد، اما در عین حال کسانی وجود دارند که اهلیت و برنامه مناسبی برای مدیریت هپکو دارند.

به گزارش فارس، اخیراً کارگران هپکو در اعتراض به عدم دریافت حقوق خود اعتراضاتی داشتند و آنها معتقدند باید سهامدار عمده هپکو تغییر پیدا کند تا مشکلات این شرکت حل شود.

برخی مخاطبان «فارس من» هم با ثبت موضوع « هپکوی مظلوم را یاری کنید» خواهان پیگیری این مشکل از مسئولان مربوطه شدند.

انتهای پیام/

captcha