ناوهای ایران با اقتدار در آب‌های آزاد حضور خواهد داشت راز شکست دشمن، در جهاد و کنار مردم بودن است/قدرت نظامی ایران سبب نسبت دادن دروغ حوادث به ما شده است ظریف: «تیم ب» در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است اینترنت را قطع می‌کنم و بچه‌ها را به باغچه می‌فرستم وقتی ترکشهای انفجار «آرامکو» به بحرین می‌رسد انتقاد روسیه از تهدید دوباره آمریکا به تشدید تحریم‌‌ها علیه ایران آیا انصارالله در آینده نزدیک تولید نفت عربستان را به صفر می‌رساند؟ مهمان آمریکایی افق نو: حرم امام رضا حس ویژه‌ای برایم داشت/ به اسلام علاقه دارم/ بولتون غده سرطانی کاخ سفید بود ابعاد ساختارهای اقتصادیِ قاتل امام(ع): طراحی دستگاه «تمرکز ثروت و توزیع طبقاتی آن»/ ابعاد ساختارهای اقتصادیِ برانداز نظام: حاکمیتِ «تمرکز سرمایه و دائم‌افزایی آن» بر سرنوشت کشور از طریق شبکه «شرکت، بانک، برنامه توسعه» با تقویت سازش از ورود پرونده به دستگاه قضایی خودداری کنیم/ لزوم حمایت از کارگاه‌های تولیدی کوچک
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
کد خبر: 62113
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی مطرح کرد

تبیین شخصیت و سیره امام (ره) یکی از اصلی ترین محور های کنگره شهدای استان مرکزی

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تبیین شخصیت، سیره، راه، روش، منش و اصول خط امام(ره) را یکی از محور های اصلی کنگره برشمرد و عنوان کرد: تبیین دفاع مقدس و عملکرد مردم استان مرکزی در دوران جنگ تحمیلی و تبیین فرهنگ شهید و شهادت از جمله اهداف این کنگره بزرگ است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امروز در جلسه شورای اداری استان که در راستای برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان برگزار شد گفت: استان مرکزی امسال در شرف برگزاری یک رویداد مهم فرهنگی به نام کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی است.

کریمی افزود: این کنگره با اهداف مهمی کار خود را از سال ها قبل شروع کرده تا زمینه های لازم را برای برگزاری کنگره فراهم سازد.

وی تبیین شخصیت، سیره، راه، روش، منش و اصول خط امام را یکی از محور های اصلی کنگره برشمرد و عنوان کرد: تبیین دفاع مقدس و عملکرد مردم استان مرکزی در دوران جنگ تحمیلی و تبیین فرهنگ شهید و شهادت از جمله اهداف این کنگره بزرگ است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه تاکیدات مقام معظم رهبری بر روی توجه به پدران و مادران شهدا بسیار زیاد است امروز این مهم باید برای ما قابل اهمیت باشد و بنابر تدابیر مقام معظم رهبری این کارها را دنبال می کنیم.

وی ضمن بیان اینکه از سال ۹۳ ستاد کنگره برای فراهم کردن زیرساخت ها و پایه ریزی اصول تشکیل شده است اظهار کرد: نقش فرماندهی امام در دفاع مقدس، جوان گرایی، شبهه زدایی از سایر مسائل مربوط به دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، استفاده از پژوهشگران و هنرمندان و بهره گیری از ظرفیت های استان در سایر حوزه ها مدنظر این کنگره بوده که در طول این مدت انجام شده است.

کریمی ادامه داد: برای اینکه این مسائل عملیاتی شوند کارگروه هایی تشکیل دادیم که کارگروه اجرایی،کارگروه عملیات،کارگروه تبلیغات و هنری، کارگروه بانوان، کارگروه انقلاب اسلامی، کارگروه تاریخ شفاهی کارگروه آمار و اطلاعات، کارگروه فرهنگ نامه شهدا، کارگروه اطلاعات و عملیات، کارگروه سنگر سازان بی سنگر، کارگروه مهندسی رزم، کارگروه موسسه تحقیقات و خودکفایی، کارگروه تعاون و ایثارگران، کارگروه ستاد پشتیبانی و آماد و کارگروه ارتش از جمله این کارگروه ها هستند.

وی عنوان کرد: تاکنون ۷ اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر،کارگری، مدافعان حرم، فرهنگیان و دانش آموزان، شهدای گمنام، پیشکسوتان جهاد و شهادت و طلاب برگزار شده اند که اجلاسیه های ورزشکاران، بانوان، ارتش، بهداری و رزم، دانشگاهیان، امر به معروف در سیره شهدا، امام خمینی(ره) و اجلاسیه اصلی باقی مانده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: اقدامات ویژه ای در راستای تبیین شخصیت امام انجام شده است که راه اندازی قرارگاه حضرت روح الله، اجرای اردوهای هفت اقلیم، همایش دو روزه علمی در خمین با فراخوان مقالات کشوری، تدوین ده عنوان کتاب با محوریت امام خمینی(ره)، تولید فیلم های کوتاه و کلیپ با محوریت امام خمینی(ره) مجموعه ای از این فعالیت هاست.

وی افزود: اقدامات دیگری نیز در دست اقدام است که می توان در این حوزه از راه اندازی موزه امام شناسی در مرکز استان، برنامه ریزی برای تولید سریال زندگی و سیره امام و راه اندازی کانون بین المللی قرآنی به نام کربلایی کاظم ساروقی در زادگاه ایشان نام برد.

کریمی به اقدامات زیر ساختی در ذیل کنگره پرداخت و تصریح کرد: تکمیل موزه دفاع مقدس، خرید و فعال سازی دهکده مقاومت بسیج، تربیت ۳۰ نویسنده جوان و واگذاری کار به آنها، بازسازی قبور شهدا، آماده سازی ۶۲۰ جهیزیه برای نیازمندان، ساخت ۶۲۰ واحد مسکونی برای نیازمندان، اعزام ۳۸ خانواده جانبازان نخاعی به مشهد مقدس، دیدار با ۶۰۰۰ هزار خانواده شهدا و اعزام ۶۲۰ نفر سفر اولی به عتبات عالیات مجموعه ای از این اقدامات هستند.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص اقدامات ستادی در ذیل کنگره، ۱۶۰ جلسه رسمی و ۳۰۰ جلسه غیر رسمی، ۱۵ جلسه شورای سیاست گذاری، صدها همایش فرهنگی در راستای تقویت فرهنگ جهاد و شهادت و نشست های تبیینی با اصحاب رسانه، سمن ها، روابط عمومی ها و اقشار مختلف در این راستا برگزار شده است.

انتهای پیام/

captcha