تبیین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی یک ضرورت است برخورد سلیقه ای در مسئله حجاب باعث وضعیت فعلی شده/ اقدامات فرهنگی نیازمند آگاهی بخشی است دستگیری اعضای باند سارقان منزل در اراک/ كشف 20 ميليارد ريال اموال سرقت شده از سارقان وضعیت کرونا در استان مرکزی نارنجی شد خسارت سهمگین اختصاص ارز4200 برای واردات کمباین برنج و ارز آزاد برای مواد اولیه/کمباین سازی ایران توان تأمین کمباین برنج موردنیاز کشور را دارد مراسم عروسی بلای جان مادر داماد اراکی جریمه در انتظار رانندگانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند/ افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در اراک خلاف قانون است تن‌دادن ستاره‌های سینما به آبمیوه‌فروشی! کشف حجاب، یک طرح استعماری بود/ مسأله حجاب مربوط به حقوق عامه است «انفجار»؛ اسم رمز ضدانقلاب برای شایعات۹۹
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
کد خبر: 62059
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
در آستانه روز سینما؛

تعطیلی قدیمی‌ترین سینمای اراک به دلیل مشکلات فنی/ بازگشایی مجدد سینما دو سال بعد

مدیر سینما فرهنگ اراک گفت: پیش بینی می شود برای ساخت چند سالن نمایش، تعویض صندلی ها و استفاده از سیستم های به روز پخش سینمایی، به حداقل دو سال زمان نیاز باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛خرداد ماه بود که خبر پلمپ سینما فرهنگ، قدیمی ترین سینمای اراک خبرساز شد. سینمایی که سال های سال محلی برای دیدن فیلم های روز سینمای ایران بود، به علت وضعیت غیر بهداشتی سرویس‌ها، راهروها، کف سالن و صندلی‌های فرسوده با دستور قضایی پلمپ شد.

پس از آن بود که اعلام شد ورثه سینما که در خارج از کشور زندگی می کنند، تمایلی به بازسازی سینما ندارند و خواهان فروش زمین آن هستند. اما کمی بعد حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی عنوان کرد که تغییر کاربری این سینما خلاف قانون بوده و در تلاش برای راه اندازی مجدد آن هستیم.

بیست و یکم شهریور ماه که به نام روز سینما نامگذاری شده، بهانه ای شد تا دیارآفتاب پیگیر روند بازسازی قدیمی‌ترین سینمای اراک شود.

مدیر سینما فرهنگ اراک:

ورثه سینما فرهنگ حاضر به بازسازی شدند

احسان بیات مدیر سینما فرهنگ اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به پلمپ بودن ۳ماهه این مکان فرهنگی، به روند بازسازی این سینما اشاره کرد و گفت: بنده تنها مدیر این سینما هستم و برای بازسازی و راه اندازی دوباره این مکان فرهنگی باید ورثه آن تصمیم بگیرند.

بیات اظهار کرد: البته پس از صحبت هایی که با آن ها شد، راضی به بازسازی این سینما شدند و قرار است یکی از وارثین در سفری که حدود سه هفته دیگر به ایران دارد، نسبت به چگونگی بازسازی و بستن قرارداد با پیمانکار تصمیماتی بگیرد تا از اواخر مهر ماه یا اوایل آبان ماه کار بازسازی آن شروع شود.

بازسازی سینما حداقل دو سال زمان می برد

وی زمان مورد نیاز برای بازسازی این سینما و تبدیل شدنش به پردیس سینمایی را حداقل دو سال دانست و افزود: پیش بینی می شود برای ساخت چند سالن نمایش، تعویض صندلی ها و استفاده از سیستم های به روز پخش سینمایی، به حداقل دو سال زمان نیاز باشد.

بیات در جواب این سوال که مسئولین استانی چه کمک هایی برای بازسازی این مکان فرهنگی داشته اند، گفت: کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی پس از بازدیدی که از سینما داشت، طی تماسی که با شفیعی شهردار اراک داشت، قول مساعدت شهرداری جهت صدور آسان تر مجوز بازسازی سینما را داد.

مدیر سینما فرهنگ در مورد مساعدت وزارت ارشاد نیز گفت: خوشبختانه این وزارتخانه نیز قول همکاری را به ما داده است و سابقه نشان داده که بیشتر از دیگر مسئولین شهری و استانی به قولشان عمل می کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته در این چند ماه گذشته مسئولین تنها به قول های شفاهی بسنده کرده اند و عملکردی را از آن ها شاهد نبودیم و ورثه هم خواهان کمک هایی در این خصوص هستند.

انتهای پیام/

captcha