ناوهای ایران با اقتدار در آب‌های آزاد حضور خواهد داشت راز شکست دشمن، در جهاد و کنار مردم بودن است/قدرت نظامی ایران سبب نسبت دادن دروغ حوادث به ما شده است ظریف: «تیم ب» در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است اینترنت را قطع می‌کنم و بچه‌ها را به باغچه می‌فرستم وقتی ترکشهای انفجار «آرامکو» به بحرین می‌رسد انتقاد روسیه از تهدید دوباره آمریکا به تشدید تحریم‌‌ها علیه ایران آیا انصارالله در آینده نزدیک تولید نفت عربستان را به صفر می‌رساند؟ مهمان آمریکایی افق نو: حرم امام رضا حس ویژه‌ای برایم داشت/ به اسلام علاقه دارم/ بولتون غده سرطانی کاخ سفید بود ابعاد ساختارهای اقتصادیِ قاتل امام(ع): طراحی دستگاه «تمرکز ثروت و توزیع طبقاتی آن»/ ابعاد ساختارهای اقتصادیِ برانداز نظام: حاکمیتِ «تمرکز سرمایه و دائم‌افزایی آن» بر سرنوشت کشور از طریق شبکه «شرکت، بانک، برنامه توسعه» با تقویت سازش از ورود پرونده به دستگاه قضایی خودداری کنیم/ لزوم حمایت از کارگاه‌های تولیدی کوچک
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۳
کد خبر: 62059
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
در آستانه روز سینما؛

تعطیلی قدیمی‌ترین سینمای اراک به دلیل مشکلات فنی/ بازگشایی مجدد سینما دو سال بعد

مدیر سینما فرهنگ اراک گفت: پیش بینی می شود برای ساخت چند سالن نمایش، تعویض صندلی ها و استفاده از سیستم های به روز پخش سینمایی، به حداقل دو سال زمان نیاز باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛خرداد ماه بود که خبر پلمپ سینما فرهنگ، قدیمی ترین سینمای اراک خبرساز شد. سینمایی که سال های سال محلی برای دیدن فیلم های روز سینمای ایران بود، به علت وضعیت غیر بهداشتی سرویس‌ها، راهروها، کف سالن و صندلی‌های فرسوده با دستور قضایی پلمپ شد.

پس از آن بود که اعلام شد ورثه سینما که در خارج از کشور زندگی می کنند، تمایلی به بازسازی سینما ندارند و خواهان فروش زمین آن هستند. اما کمی بعد حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی عنوان کرد که تغییر کاربری این سینما خلاف قانون بوده و در تلاش برای راه اندازی مجدد آن هستیم.

بیست و یکم شهریور ماه که به نام روز سینما نامگذاری شده، بهانه ای شد تا دیارآفتاب پیگیر روند بازسازی قدیمی‌ترین سینمای اراک شود.

مدیر سینما فرهنگ اراک:

ورثه سینما فرهنگ حاضر به بازسازی شدند

احسان بیات مدیر سینما فرهنگ اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به پلمپ بودن ۳ماهه این مکان فرهنگی، به روند بازسازی این سینما اشاره کرد و گفت: بنده تنها مدیر این سینما هستم و برای بازسازی و راه اندازی دوباره این مکان فرهنگی باید ورثه آن تصمیم بگیرند.

بیات اظهار کرد: البته پس از صحبت هایی که با آن ها شد، راضی به بازسازی این سینما شدند و قرار است یکی از وارثین در سفری که حدود سه هفته دیگر به ایران دارد، نسبت به چگونگی بازسازی و بستن قرارداد با پیمانکار تصمیماتی بگیرد تا از اواخر مهر ماه یا اوایل آبان ماه کار بازسازی آن شروع شود.

بازسازی سینما حداقل دو سال زمان می برد

وی زمان مورد نیاز برای بازسازی این سینما و تبدیل شدنش به پردیس سینمایی را حداقل دو سال دانست و افزود: پیش بینی می شود برای ساخت چند سالن نمایش، تعویض صندلی ها و استفاده از سیستم های به روز پخش سینمایی، به حداقل دو سال زمان نیاز باشد.

بیات در جواب این سوال که مسئولین استانی چه کمک هایی برای بازسازی این مکان فرهنگی داشته اند، گفت: کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی پس از بازدیدی که از سینما داشت، طی تماسی که با شفیعی شهردار اراک داشت، قول مساعدت شهرداری جهت صدور آسان تر مجوز بازسازی سینما را داد.

مدیر سینما فرهنگ در مورد مساعدت وزارت ارشاد نیز گفت: خوشبختانه این وزارتخانه نیز قول همکاری را به ما داده است و سابقه نشان داده که بیشتر از دیگر مسئولین شهری و استانی به قولشان عمل می کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته در این چند ماه گذشته مسئولین تنها به قول های شفاهی بسنده کرده اند و عملکردی را از آن ها شاهد نبودیم و ورثه هم خواهان کمک هایی در این خصوص هستند.

انتهای پیام/

captcha