کلیپ| کاروان عزای فاطمی در اراک دیدار اعضای ستاد کنگره شهدای استان مرکزی با جانباز محمد رضا ثامنی گزارش تصویری| عزاداری مردم اراک در روز شهادت بانوی دو عالم فاطمه(س) اُسوه و الگوی اهل زمین سیره فاطمی گره گشای مشکلات جامعه است پوستر| فاطميه ياس پرپر مي شود، خون ازاين غم قلب حيدرمي شود عکس نوشت| اصلاح طلبان استان مرکزی دست به دامن محکومان قضایی-امنیتی واکنش انتقادی کاربران به اظهارات اخیر روحانی درباره شورای نگهبان همه آنچه باید درباره معامله قرن بدانید سومین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها)
چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
کد خبر: 62036
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
رئیس اتحادیه کتاب‌فروشان لوازم‌التحریر و لوازم مهندسي اراک:

ضرورت تنوع بخشی به لوازم التحریر داخلی/افزایش قیمت ها توان خرید خانواده ها را کاهش داده است

رئیس اتحادیه کتاب‌فروشان لوازم‌التحریر و لوازم مهندسي اراک با اشاره به استقبال خانواده ها از خرید لوازم‌التحریر ایرانی گفت: به دلیل کمبود تنوع لوازم‌التحریر ایرانی این کالا تحت‌الشعاع اجناس مشابه خارجی قرار گرفته است.

مجيد اميني راد رئیس اتحادیه کتاب‌فروشان لوازم‌التحریر و لوازم مهندسي اراک در آستانه فرارسیدن شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: خرید لوازم‌التحریر یکی از اتفاقات بسیار شیرین دوران تحصیل برای دانش آموزان ایرانی است که با آغاز فصل ‏پاییز اتفاق می‌افتد و هرساله در این ایام شور و اشتیاق خاصی برای دانش آموزان وجود دارد.

اميني راد با بیان اینکه به دلیل افزایش قیمت هایی که در بازار لوازم‌التحریر وجود دارد قدرت خرید مردم را تا حدودی پایین آورده است اظهار کرد: با این حال کالا به اندازه کافی و حتی بیشتر هم در بازار وجود دارد و نگرانی در این خصوص نیست.

وی با اشاره به استقبال خانواده ها از خرید لوازم‌التحریر ایرانی بیان کرد: به دلیل کمبود تنوع لوازم‌التحریر ایرانی این کالا تحت‌الشعاع اجناس مشابه خارجی قرار گرفته ولی اگر این اجناس متنوع تر باشند قطعاً اقبال بیشتری در خرید مردم وجود دارد.

اميني راد با اشاره به کمبود کاغذ و میزان تأثیر آن در بازار لوازم‌التحریر اشاره کرد و افزود: این موضوع تأثیر به سزایی بر روی کارخانه‌های دفتر سازی گذاشته چراکه سال گذشته در همین ایام دفتر فانتزی درجه یک قیمت تمام شده آن هفت هزار و دویست تومان بود ولی امسال دو برابر شده است.

رئیس اتحادیه کتاب‌فروشان لوازم‌التحریر و لوازم مهندسي اراک با بیان اینکه یک سری کاغذ دولتی ارائه شد ولی به کارخانه‌های دفتر سازی ها تخصیص داده نشده است، گفت: اگر سهمی به آنها داده‌شده بود قطعاً قیمت‌ها را خیلی تحت تأثیر قرار می‌داد و شاید از سال گذشته هم ارزان‌تر می شد.

وی در این خصوص تصریح کرد: یک سری دفتر دولتی با قیمت یارانه‌ای به آموزش و پرورش تحویل داده شده که به دانش آموزان محروم و مستضعف تعلق می گیرد ولی تاکنون تصمیمی مبنی بر عرضه دفاتر دولتی به بازار برای عموم مردم وجود ندارد.

امینی راد کاهش توان خرید مردم را عمده ترین دلیل استقبال کم در بازار لوازم‌التحریر دانست و خاطر نشان کرد: در این تاریخ طی سال های قبل کتاب های درسی تمام می‌شد ولی امسال هنوز کتاب های درسی در مغازه ها وجود دارند و این نشان دهنده این است که توان خرید پایین بوده که حتی کتاب های درسی هنوز در مغازه ها هستند.

انتهای پیام/

captcha