ناوهای ایران با اقتدار در آب‌های آزاد حضور خواهد داشت راز شکست دشمن، در جهاد و کنار مردم بودن است/قدرت نظامی ایران سبب نسبت دادن دروغ حوادث به ما شده است ظریف: «تیم ب» در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است اینترنت را قطع می‌کنم و بچه‌ها را به باغچه می‌فرستم وقتی ترکشهای انفجار «آرامکو» به بحرین می‌رسد انتقاد روسیه از تهدید دوباره آمریکا به تشدید تحریم‌‌ها علیه ایران آیا انصارالله در آینده نزدیک تولید نفت عربستان را به صفر می‌رساند؟ مهمان آمریکایی افق نو: حرم امام رضا حس ویژه‌ای برایم داشت/ به اسلام علاقه دارم/ بولتون غده سرطانی کاخ سفید بود ابعاد ساختارهای اقتصادیِ قاتل امام(ع): طراحی دستگاه «تمرکز ثروت و توزیع طبقاتی آن»/ ابعاد ساختارهای اقتصادیِ برانداز نظام: حاکمیتِ «تمرکز سرمایه و دائم‌افزایی آن» بر سرنوشت کشور از طریق شبکه «شرکت، بانک، برنامه توسعه» با تقویت سازش از ورود پرونده به دستگاه قضایی خودداری کنیم/ لزوم حمایت از کارگاه‌های تولیدی کوچک
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
کد خبر: 61996
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
نهضت کربلا اوج مظلومیت اهل‌بیت(ع)؛

استان مرکزی غرق در ماتم شهادت سردار کربلا شد/اقامه نماز ظهر عاشورا به یاد سیدالشهدا

مردم مناطق مختلف استان مرکزی در رثای سرور و سالار شهیدان، با مرثیه سرایی، سینه زنی و زنجیر زنی اشک ماتم ریختند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مردم شهرستان‌ها استان مرکزی با حضور در هیئت‌های مذهبی از ساعات اولیه صبح در خیابان‌ها و میادین به سینه‌زنی و عزاداری پرداختند و با سر دادن شور و نوای عاشورایی خود را برای عاشورای حسینی آماده کردند؛ و بار دیگر عشق خود را ساحت مقدس امام حسین(ع) و یاران باوفایش نشان دادند و در عزای جانسوز داغ‌های کربلا به ماتم نشستند.

عزاداران حسینی با پوشیدن لباس سیاه بر تَن با شرکت در این مراسم ها، ضمن بهره گرفتن از سخنان علمای دین و آشنایی با معارف اسلامی، همراه با مرثیه سرایی علما و مداحان بر مصائب اهل بیت(ع) در روز عاشورا و به ویژه مصائب وارد شده بر امام حسین (ع) گریستند.

عاشورائیان و عزاداران حسینی در سراسر این استان همگام و هم‌نوا با مردم سراسر ایران اسلامی و پرشورتر از سالیان گذشته؛ نماز ظهر عاشورا را که نشانه مظلومیت و حقانیت قیام حسینی برپا کردند.

امروز عزاداران حسینی بر مظلومیت اهل بیت(ع) گریستند و به یاد اسارت کاروان کربلا خون گریه کردند. تا ساعاتی دیگر حالا سر مطهر امام حسین علیه السلام پیشاپیش کاروان اسیران به سوی کوفه و شام بلا به حرکت در خواهد آمد، و ندای مظلومیتش و قیامش در تاریخ ماندگار شد.

اراک

فراهان در عاشورا حسینی غرق ماتم و عزاست

همزمان با عاشورای حسینی شهرستان فراهان نیز همچون دیگر شهرهای استان های مرکزی یکپارچه غرق در اندوه و ماتم شد و مردم با حضور در هیئت‌های عزاداری در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری می کنند.

همزمان با عاشورای حسینی شهرستان فراهان نیز همچون دیگر شهرهای استان های مرکزی یکپارچه غرق در اندوه و ماتم شد و مردم با حضور در هیئت‌های عزاداری در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری می کنند.

عزاداران حسینی گوشه گوشه فراهان از ساعات ابتدایی امروز با حضور در هیئت عزاداری خود آماده برپایی مجالس سوگواری می شوند و بر اساس یک رسم چندین ساله هیئت های عزاداری در جوار امامزادگان روستای تبرته و اسفین در قالب گروه های سینه زنی و زنجیر زنی رفتند و به سوگواری پرداختند.

آیین های سنتی تعزیه از جمله آیین هایی است که هرساله در روز عاشورای حسینی توسط عاشقان و دلدادگان امام حسین(ع) و ائمه اطهار برگزار شد.

تجمع بزرگ عاشورایی  در ساوه

عزاداران حسینی در ساوه در روز عاشورا مسیرهای منتهی به میدان انقلاب را با زنجیرزنی و سینه‌زنی طی کردند و روبروی مسجد انقلاب تجمع بزرگ عاشورایی را خلق کردند.

خمین

آشتیان

عزاداری عاشورا در جوار امامزاده محمد(ع) تفرش

captcha