ادارات اراک روز پنج شنبه تعطیل شد  بشقابتان را سالم کنید طرح شهید رهنمون در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) اراک سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی منصوب شد رصد و شناسایی ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در فضای مجازی شکست هیمنه رسانه ای دشمنان مهمترین رسالت جوانان و نوجوانان انقلابی است آغاز اولین رویداد تولید محتوای فعالان فضای مجازی بسیج استان مرکزی در اراک عکس نوشته| نباید از کسی پذیرفت که شورای نگهبان را قبول نداریم چه شد که کار برجام به تهدید متقابل رسید؟/ اروپا دست به ماشه شد؛ ظریف پای NPT را وسط کشید نگرانی شیخ سلمان از انصراف تیم‌های ایرانی حاضر لیگ قهرمانان آسیا/ علی دایی سرمربی تیم ملی شد
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
کد خبر: 61996
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
نهضت کربلا اوج مظلومیت اهل‌بیت(ع)؛

استان مرکزی غرق در ماتم شهادت سردار کربلا شد/اقامه نماز ظهر عاشورا به یاد سیدالشهدا

مردم مناطق مختلف استان مرکزی در رثای سرور و سالار شهیدان، با مرثیه سرایی، سینه زنی و زنجیر زنی اشک ماتم ریختند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مردم شهرستان‌ها استان مرکزی با حضور در هیئت‌های مذهبی از ساعات اولیه صبح در خیابان‌ها و میادین به سینه‌زنی و عزاداری پرداختند و با سر دادن شور و نوای عاشورایی خود را برای عاشورای حسینی آماده کردند؛ و بار دیگر عشق خود را ساحت مقدس امام حسین(ع) و یاران باوفایش نشان دادند و در عزای جانسوز داغ‌های کربلا به ماتم نشستند.

عزاداران حسینی با پوشیدن لباس سیاه بر تَن با شرکت در این مراسم ها، ضمن بهره گرفتن از سخنان علمای دین و آشنایی با معارف اسلامی، همراه با مرثیه سرایی علما و مداحان بر مصائب اهل بیت(ع) در روز عاشورا و به ویژه مصائب وارد شده بر امام حسین (ع) گریستند.

عاشورائیان و عزاداران حسینی در سراسر این استان همگام و هم‌نوا با مردم سراسر ایران اسلامی و پرشورتر از سالیان گذشته؛ نماز ظهر عاشورا را که نشانه مظلومیت و حقانیت قیام حسینی برپا کردند.

امروز عزاداران حسینی بر مظلومیت اهل بیت(ع) گریستند و به یاد اسارت کاروان کربلا خون گریه کردند. تا ساعاتی دیگر حالا سر مطهر امام حسین علیه السلام پیشاپیش کاروان اسیران به سوی کوفه و شام بلا به حرکت در خواهد آمد، و ندای مظلومیتش و قیامش در تاریخ ماندگار شد.

اراک

فراهان در عاشورا حسینی غرق ماتم و عزاست

همزمان با عاشورای حسینی شهرستان فراهان نیز همچون دیگر شهرهای استان های مرکزی یکپارچه غرق در اندوه و ماتم شد و مردم با حضور در هیئت‌های عزاداری در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری می کنند.

همزمان با عاشورای حسینی شهرستان فراهان نیز همچون دیگر شهرهای استان های مرکزی یکپارچه غرق در اندوه و ماتم شد و مردم با حضور در هیئت‌های عزاداری در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری می کنند.

عزاداران حسینی گوشه گوشه فراهان از ساعات ابتدایی امروز با حضور در هیئت عزاداری خود آماده برپایی مجالس سوگواری می شوند و بر اساس یک رسم چندین ساله هیئت های عزاداری در جوار امامزادگان روستای تبرته و اسفین در قالب گروه های سینه زنی و زنجیر زنی رفتند و به سوگواری پرداختند.

آیین های سنتی تعزیه از جمله آیین هایی است که هرساله در روز عاشورای حسینی توسط عاشقان و دلدادگان امام حسین(ع) و ائمه اطهار برگزار شد.

تجمع بزرگ عاشورایی  در ساوه

عزاداران حسینی در ساوه در روز عاشورا مسیرهای منتهی به میدان انقلاب را با زنجیرزنی و سینه‌زنی طی کردند و روبروی مسجد انقلاب تجمع بزرگ عاشورایی را خلق کردند.

خمین

آشتیان

عزاداری عاشورا در جوار امامزاده محمد(ع) تفرش

captcha