ناوهای ایران با اقتدار در آب‌های آزاد حضور خواهد داشت راز شکست دشمن، در جهاد و کنار مردم بودن است/قدرت نظامی ایران سبب نسبت دادن دروغ حوادث به ما شده است ظریف: «تیم ب» در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است اینترنت را قطع می‌کنم و بچه‌ها را به باغچه می‌فرستم وقتی ترکشهای انفجار «آرامکو» به بحرین می‌رسد انتقاد روسیه از تهدید دوباره آمریکا به تشدید تحریم‌‌ها علیه ایران آیا انصارالله در آینده نزدیک تولید نفت عربستان را به صفر می‌رساند؟ مهمان آمریکایی افق نو: حرم امام رضا حس ویژه‌ای برایم داشت/ به اسلام علاقه دارم/ بولتون غده سرطانی کاخ سفید بود ابعاد ساختارهای اقتصادیِ قاتل امام(ع): طراحی دستگاه «تمرکز ثروت و توزیع طبقاتی آن»/ ابعاد ساختارهای اقتصادیِ برانداز نظام: حاکمیتِ «تمرکز سرمایه و دائم‌افزایی آن» بر سرنوشت کشور از طریق شبکه «شرکت، بانک، برنامه توسعه» با تقویت سازش از ورود پرونده به دستگاه قضایی خودداری کنیم/ لزوم حمایت از کارگاه‌های تولیدی کوچک
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۸
کد خبر: 61968
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
در تاسوعای حسینی؛

استان مرکزی در سالروز شهادت سقای کربلا غرق ماتم و عزا شد

همزمان با سالروز تاسوعای حسینی مردم شهرها و روستاهای استان مرکزی با عزاداری برای شهدای دشت کربلا اشک ماتم ریخته و نوای لبیک یا ابوالفضل (ع)در نقاط مختلف استان طنین انداز شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ اقشار مختلف مردم استان مرکزی همزمان با تاسوعای حسینی فریاد یا «حسین»(ع) و یا «ابوالفضل العباس» سر داده و با زینب کبری (س) خواهر بزرگوار امام حسین (ع) همراهی کرده و در سوگ سرور و سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.

از اولین دقایق روز دوشنبه همزمان با ۹ محرم سالروز تاسوعای حسینی مردم، مسئولان، پیر و جوان و زن و مرد با حضور در خیابان‌ها، مساجد و حسینه ها استان مرکزی ضمن تشکیل دسته‌های سینه زنی و عزاداری در سوگ شهدای کربلا به خصوص حضرت ابوالفضل العباس عزاداری کردند.

عزاداران حسینی در شهرها و روستاهای استان همچنین با برگزاری آیین‌های مختلف از جمله تعزیه خوانی با موضوع امان نامه عشق و ارادت خود را به سقای دشت کربلا ابراز داشتند.

امسال، جمعیت مشتاق و عاشقان اباعبدالله الحسین در مسیر عبور دسته‌های موج می زد، نوای یا حسین (ع) و یا عباس (ع) فضای شهرها را پر کرد، گروه‌های کثیری از مردم به نیت برآورده شدن حاجاتشان در میان دسته‌های و مردم عزادار، مواد غذایی، چای، شربت و شیر توزیع می کردند، علم و کتل های رنگارنگ در میان دسته‌های به حرکت درآمده و تعداد زیادی از مردم به واسطه نذری که دارند انواع پارچه، روسری به این علم‌ها نصب کردند.

در اراک هیئت‌های عزاداری شهرستان از میدان شهدا به سمت مصلی بیت‌المقدس حرکت کردند و در مصلی به اقامه عزاداری، سوگواری و نماز پرداختند.

عزاداری فراهانی ها در روز تاسوعای حسینی

فراهانی ها در روز تاسوعای حسینی با برپایی دسته جات عزاداری به یاد حضرت ابوالفضل عباس (ع) عزاداری کردند.

 مردم فراهان در شهر‌ها و روستا‌های فراهان در روز تاسوعای حسینی با برپایی دسته جات عزاداری به یاد امام حسین (ع) به ویژه حضرت ابوالفضل عباس (ع) و شهدای واقعه کربلا عزاداری کردند.

در این روز علاوه بر مراسم سینه زنی و زنجیر زنی در تکایای ذکر مصیبت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش برپا بود.

حضور جوانان با شور حسینی در دسته جات عزاداری جلوه‌ای زیبا از عشق فراهانی ها به خاندان اهل بیت (ع) است.

تجمع عاشورائیان در تلخاب

همزمان با نهم ماه محرم تجمع بزرگ عاشورائیان در بلوار امیرکبیر تلخاب فراهان برگزار شد.

تجمع عاشورائیان در امامزاده ابوالحسن (ع) روستای دیزآباد شهرستان خنداب

انتهای پیام/

captcha