نماز جمعه امروز اراک برگزار نمی‌شود ادامه تعطیلی مدارس و کاهش ساعات کار ادارات استان مرکزی تا ۱۲ اسفندماه  نماز جمعه فردا در هشت شهر استان مرکزی برگزار نخواهد شد مسافران استان مرکزی در ورودی شهرها علیه کرونا کنترل می‌شوند ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه آینده «کرونا» بهانه است «اصل نظام» نشانه است/صداقت و پاکدستی شاخص جریان اصلاح‌طلبی است تصاویر/خط تولید مواد ضدعفونی کننده عیدی بازنشستگان نیروهای مسلح امروز واریز می‌شود دومین پرونده فساد اقتصادی پس از بابک زنجانی روی میز قاضی صلواتی «کرونا» چگونه رسانه ملی را احیا کرد/ اعتراف جیرانی و یک حسرت!
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
کد خبر: 61897
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:

دلیل عمده جرایم در استان پایین بودن آستانه تحمل مردم است/ کارگران توجه کنند که دشمنان از تجمعاتشان سوء استفاده نکنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: بسیاری از جرائم در استان مرکزی سابقه امنیتی ندارند و ظاهر ماجرا موضوع انتظامی است و دلیل عمده آن پایین بودن آستانه تحمل مردم است و لذا باید با راهکارهای علمی که عمدتا از طریق کارهای اجتماعی و فرهنگی صورت می گیرد آن را بالا ببریم.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی امروز در نشست خبری خود در خصوص آمار های امنیتی استان در 5 ماهه ابتدای امسال گفت: استان مرکزی در نزاع های دسته جمعی و فردی، در زمینه قتل و گروگان گیری  به ترتیب رتبه ۷، 24 و 20 کشور را داراست.

اکرمی افزود: رتبه استان مرکزی در حوزه خودکشی، کشفیات مواد مخدر و سرقت نیز به ترتیب در کشور ۱۱، 18 و 11 است.

وی عنوان کرد: بر اساس شاخص جمعیت در استان، در زمینه فراوانی و تعداد سرقت رتبه ۱۸ و در زمینه نزاع دسته جمعی و فردی رتبه ۷  کشور را داریم که این موضوع باید جزء اولویت هایمان در استان باشد و روی آن کار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ضمن بیان اینکه با توجه به شاخص جمعیتی استان در زمینه خودکشی رتبه استان در کشور ۱۸ است، تصریح کرد: در زمینه کشفیات مواد مخدر در رتبه ۲۰ و در زمینه آدم ربائی در رتبه ۱۹ کشور قرار داریم.

وی اضافه کرد: بسیاری از جرائم در استان مرکزی سابقه امنیتی ندارند و ظاهر ماجرا موضوع انتظامی است و دلیل عمده آن پایین بودن آستانه تحمل مردم است و لذا باید با راهکارهای علمی که عمدتا از طریق کارهای اجتماعی و فرهنگی صورت می گیرد آن را بالا ببریم.

اکرمی اظهار کرد: راهکارهای اجتماعی و فرهنگی می تواند امنیت جامعه را افزایش دهد و مجموع این راهکارها در کارگروهی در استان در حال بررسی است که به زودی به مرحله عملیاتی خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه باید فعالیت ها به گونه ای باشد که گفتگوهای درون جامعه ای و درون قشری افزایش پیدا کند عنوان کرد: رسانه ها به عنوان نمایندگان اقشار مختلف مردم می توانند کمک های خوبی به امنیت جامعه داشته باشند و لذا ایجاد احساس امنیت مردم در جامعه وظیفه مهم رسانه ها است که باید با فعالیت های خود آستانه تحمل مردم را بالا ببرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: اگر تصویری مناسب از جامعه همراه با امید و امنیت آفرین در کشور طنین انداز شود مردم بهتر می توانند مطالبات خود را به مرحله ظهور برسانند.

وی اظهار کرد: بیشترین مباحث شورای تامین استان مرکزی پیگیری مسائل کارگری است و هیچ کدام از بنگاه های اقتصادی استان رها شده نیستند و همه مشکلات در حال پیگیری هستند.

اکرمی ادامه داد: کارگران باید توجه کنند مصاحبه با شبکه های معاند و ضد انقلاب غیر  قابل قبول است و در این صورت ما آنها را کارگر فرض نمی کنیم چراکه موضوع اخلال در امنیت عمومی جامعه می شود. در تجمعات کارگری کارگران باید توجه کنند دشمنان از آنها سوء استفاده نکنند و در تجمعات آنها نفوذ نکنند چراکه اصل موضوع با این نفوذ دشمن به حاشیه می رود.

وی عنوان کرد: پیگیری هایی برای اعلام مکان تجمعات قانونی در کشور در حال انجام است که در صورت تصویب تجمعات با کسب مجوز بلامانع می باشد ولی این موضوع در وزارت کشور در حال بررسی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: مجوز برای هرگونه تجمع باید بررسی شود و تاکنون تجمعات کارگران در استان مجوزی نداشته و همه آنها به صورت غیرقانونی بوده اند و لذا باید بیشتر مراقب بود تا با این تجمعات خللی در امنیت و آرامش جامعه به وجود نیاید.

وی خاطر نشان کرد: باید سعی کنیم تصویری از استان به عموم جامعه نشان دهیم که مردم احساس نا امنی نکنند و لذا همه باید کمک کنند که فضا آرام و امید بخش باشد.

انتهای پیام/

captcha