نماز جمعه امروز اراک برگزار نمی‌شود ادامه تعطیلی مدارس و کاهش ساعات کار ادارات استان مرکزی تا ۱۲ اسفندماه  نماز جمعه فردا در هشت شهر استان مرکزی برگزار نخواهد شد مسافران استان مرکزی در ورودی شهرها علیه کرونا کنترل می‌شوند ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه آینده «کرونا» بهانه است «اصل نظام» نشانه است/صداقت و پاکدستی شاخص جریان اصلاح‌طلبی است تصاویر/خط تولید مواد ضدعفونی کننده عیدی بازنشستگان نیروهای مسلح امروز واریز می‌شود دومین پرونده فساد اقتصادی پس از بابک زنجانی روی میز قاضی صلواتی «کرونا» چگونه رسانه ملی را احیا کرد/ اعتراف جیرانی و یک حسرت!
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
کد خبر: 61809
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
استاندار مرکزی:

کنگره ملی شهدای استان مرکزی یک اتفاق بزرگ و تاریخی است

استاندار مرکزی گفت: کنگره ملی شهدای استان مرکزی یک اتفاق بزرگ و تاریخی است که می تواند تاثیرات زیادی را در روند رفتار و زندگی مردم داشته باشد و نسل جوان می تواند با این نسخه به پیشرفت‌های زیادی دست پیدا کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقا زاده استاندار مرکزی امروز در پنجمین جلسه ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره)در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) گفت: به برکت خون امام حسین(ع) شهدای ما دارای مقام و منزلت والا  و قابل احترام در نزد مردم هستند و امروز بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال از حادثه کربلا مقام شهید در نزد ملت های اسلامی و ایران بسیار جایگاه مهمی دارد.

آقازاده اظهار کرد: کنگره ملی استان مرکزی یک اتفاق بزرگ و تاریخی است که می تواند تاثیرات زیادی را در روند رفتار و زندگی مردم داشته باشد و نسل جوان می تواند با این نسخه به پیشرفت‌های زیادی دست پیدا کند.

وی ادامه داد: جوانان باید در رأس برنامه های فرهنگی باشند چراکه اینها آینده انقلاب را می خواهند ادامه دهند و پیام شهدا و امام شهدا باید برای اینها به خوبی تبیین شود و این رسالت مهم و اساسی است که باید در کنگره مورد توجه باشد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه همه موظف هستیم پای کار بیاییم تا برنامه کنگره شهدا به بهترین شکل ممکن انجام شوند افزود: فضا و جوی که برای برگزاری کنگره مورد نیازمان است امروز در حال شکل گرفتن است.

آقازاده اضافه کرد: باتوجه به اینکه در ایام خاصی قرار داریم فرصت ماه محرم و هیهات مذهبی بسیار ارزشمند هستند که باید برای بهره برداری از این ظرفیت مناسب تلاش کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از دستگاهها نقش خوبی در برگزاری کنگره تاکنون ایفا نکرده اند ولی در این چند هفته باقی مانده باید جبران مافات کنند و ماموریت های خود را انجام دهند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه تکمیل موزه دفاع مقدس پس از ۱۲ سال که در ذیل کنگره انجام می شود اقدامی ارزشمند است گفت:  با همه توان در حال پیشرفت است و امیدواریم تا برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره بخشی از آن به بهره برداری برسد.

آقازاده بیان کرد: در هفته دولت سرکشی هایی از خانواده های شهدا داشتیم همه به یاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان انجام شد و ضمن ارائه هدیه، از آنها برای کنگره دعوت به عمل آوردیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش تلاش های خوبی در راستای کنگره داشته افزود: ولی به جهت اهمیت تقویت فرهنگ ایثار و شهادت باید بیشتر نقش آفرینی کند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: تمام مراکز اقامتی برای پذیرایی و ارائه خدمات به ۵۰۰ مهمان خارج از استان باید آمادگی کامل را داشته باشند و در ایام کنگره باید خدمات مناسبی به خانواده های معظم شهدا که از خارج استان هستند داشته باشند.

وی اضافه کرد: نباید مشکل کمبود جا برای مهمانان داشته باشیم و لذا کارگروه اجرایی کنگره نیاز است با حساسیت ویژه ای برنامه ریزی های لازم را داشته باشد.

آقازاده خاطرنشان کرد: رسانه هایی که در میدان کنگره نیستند و به آن نمی پردازند باید برای این رویداد ملی تلاش بیشتری داشته باشند چراکه کنگره متعلق به همه مردم استان است و آبروی استان مطرح است.

انتهای پیام/

captcha