شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 12497 نفر رسید/شناسایی 191 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته مرحله نهایی دومین رویداد تولیدمحتوای دیجیتال بسیج دوم و سوم مهرماه برگزار می‌شود آیین تجلیل از خادمان هیئت های حسینی اراک ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از شاخصه های مهم دفاع مقدس است/ اجرای 183 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک هدایت نذورات هیئت های به سمت سلامت و بهداشت جامعه یک ضرورت است/ با الگوی دهه اول محرم به استقبال اربعین خواهیم رفت عزت و کرامت ملت ایران برگرفته از نهضت امام حسین(ع) است شکست خانگی شهروند در لیگ برتر مشکل صدور کارت بازیکنان تیم شهروند حل شده است/ بدهی های زیادی داریم الگوپذیری از دفاع مقدس در گام دوم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد سادگی فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس سرلوحه رفتار مدیران باشد/ پرداختن به نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس یک ضرورت است
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
کد خبر: 61567
تاریخ انتشار: ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
به مناسبت کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی؛

رزمایش جهادگران عاشورایی با 300 گروه جهادی در استان مرکزی برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی از برگزاری رزمایش جهادگران عاشورایی با 300 گروه جهادی در استان مرکزی خبر داد.

امید محترمی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره برگزاری رزمایش جهادگران عاشورایی گفت: این رزمایش به مناسبت کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی از ۲۴ الی ۲۹ شهریور ماه در نقاط مختلف استان مرکزی برگزار خواهد شد.

وی افزود: ۳۰۰ گروه جهادی در ۲۰۰ نقطه شهری و روستایی در این رزمایش جهت ارائه خدمات عمرانى ، آموزشى ، فرهنگى ، پزشکى ، بهداشتى، دامپزشکى و ... مشغول خواهند شد.

محترمی اظهار کرد: کلیه کسانی که تمایل به شرکت در این رزمایش را دارند می توانند با مراجعه به حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج در سایر نقاط استان مرکزی ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه اردوهای جهادی زمینه موثری در خودسازی برای افراد و به خصوص جوانان ایجاد می کند گفت: آنچیزی که در اردوهای جهادی توسط جوانان دنبال می شود ابتدا خودسازی برای ایجاد تحولات و به نوعی فتح خرمشهرها و در مرحله دوم دگر سازی که اطرافیان خود را با فرهنگ جهادی تحت تأثیر قرار می دهند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی، آموزش کار تشکیلاتی را از دیگر اهداف اردوهای جهادی دانست و گفت: امروز آنچیزی که برای نسل جدید کشور نیاز است آموزش مدیریتی به نسل جوان است چراکه این نسل در آینده می خواهد ارکان مدیریتی در کشور را به دست بگیرد و باید بداند چگونه تعامل با مسئولین داشته باشد و بتواند برای مردم خدمت رسانی کند.

وی با تأکید بر اینکه اردوهای جهادی خدمت بی منت به مناطق روستاهای محروم را افتخاری برای خود می دانند افزود: امروز که دشمن با همه توان برای نا امیدی مردم پای کار آمده وظیفه بسیج پر کردن خلأ ها در کشور است و همانگونه که بسیجیان در طول این چهل سال انقلاب اسلامی همیشه در میدان های نبرد پیشتاز بودند امروز جهادگران بسیجی سفیران کار و تلاش هستند و در خدمت رسانی پیشتاز می باشند.

محترمی با تأکید بر اینکه اردوهای جهادی همواره مورد عنایات مقام معظم رهبری بوده اند گفت: عناوینی همچون سفیران کار و تلاش و مجریان آینده کشور که ایشان برای جهادگران به کار می برند بسیار قابل توجه است و امروز باید حاکم شدن فرهنگ جهادی در کشور به یک اولویت مهم تبدیل شود.

وی خاطر نشان کرد: امروز چشم امید همه مردم به جوانان و به خصوص گروه های جهادی که جوان محور هستند است و بدین جهت ما نسل جوان این کشور با همه توان از هیچ فرصتی برای خدمت رسانی به مردم دریغ نکنیم و لحظه به لحظه را برای خدمت رسانی قدر بدانیم.

captcha