مراسم زیارت اربعین از منازل در سراسر کشور برگزار می‌شود ارزش اقتصادی هفت کیلوگرم گل خشک، معادل یک بشکه نفت است/ چگونه محلات به هلند ایران تبدیل شد آماده میزبانی از وزیران خارجه آذربایجان و ارمنستان هستیم گروسی: سال گذشته بیش از ۴۰۰ بازرسی در ایران داشتیم مجیدی به نیمکت استقلال نزدیک شد/ خوشبختی یحیی با دبل عیسی/ مستر پیتر! هرگز یک ایرانی را تحقیر نکن نسل کشی غیررسمی در آمریکا/ پیشتازی تورم مسکن از تسهیلات ۴۰۰ میلیونی/ ورود مقامات قضائی به ماجرای مصادره‌ها امیر جدید کویت کیست؟/ تداوم نقش میانجی‌گرایانه در دوره «شیخ نواف» قیمت روز گوشی موبایل در ۱۰ مهر دشمن در جنگ نظامی هماورد ایران نیست/ نبرد فعلی، فرهنگی و اقتصادی است خضریان از خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا پایان آبان ماه خبر داد
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۷
کد خبر: 61540
تاریخ انتشار: ۰۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

جزئیات عملیات در استان جیزان عربستان برای تامین امنیت مهم‌ترین پایگاه «انصارالله» / شکست دوباره مزدوران آل سعود در شمال استان حجه + نقشه میدانی و عکس

نیروهای یمنی در جریان عملیات در جنوب شرق استان جیزان عربستان و شمال استان حجه خسارت‌های سنگینی به مزدوران سعودی وارد آوردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، گروهی مشترک از رزمندگان یمنی عملیات گسترده و غافلگیرانه ای را از مناطق تحت سیطره در جنوب شرق استان جیزان عربستان علیه نیروهای مزدور رژیم سعودی انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی مواضع مزدوران سعودی را در حومه منطقه «الدائر» هدف قرار دادند و در همان گام نخست موفق شدند خطوط دفاعی آنان را در این محور در هم بشکنند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی پس از چند ساعت درگیری سنگین توانستند تعدادی از مقرهای نیروهای مزدور رژیم سعودی را به کنترل دربیاورند و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند.

اعلام الحربی

در جریان عملیات در این محور خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی مزدوران سعودی وارد آمد؛ نیروهای یمنی درصدد هستند با نفوذ بیشتر در عمق جنوب شرق استان جیزان، امنیت را در شمال غرب استان صعده تامین کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای مزدور رژیم سعودی در هفته های گذشته حملات متعدد و سنگینی را از جنوب شرق استان جیزان برای پیشروی در شمال غرب استان صعده یمن ترتیب دادند اما ناکام ماندند.

با واکنش قاطع رزمندگان یمنی در این محور، مزدوران سعودی متحمل خسارت های سنگینی شدند و در نهایت با تلفات زیاد عقب نشینی کردند و تلاش آنان برای نفوذ بیشتر در شمال غرب استان صعده به نتیجه ای نرسید.

استان جیزان در جنوب غرب عربستان واقع شده و هم مرز با استان های صعده و حجه یمن است؛ نیروهای یمنی در سال های گذشته بخش هایی از این استان را به کنترل درآوردند و تلاش مزدوران سعودی برای سیطره دوباره بر مناطق از دست رفته نتیجه نداده است.

از بخش «حرض» در شمال استان حجه یمن خبر می رسد، رزمندگان یمنی با حملات ناگهانی در محور غربی کوه النار موفق شدند یک مقر نظامی را از اشغال نیروهای مزدور رژیم سعودی خارج و تعدادی از آنان را به هلاکت برسانند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یگان تک تیرانداز نیز در جریان عملیات در محور غربی کوه النار و شرق مثلث «عاهم» در بخش «حرض» موفق شدند شماری از نیروهای مزدور رژیم سعودی را کشته و زخمی کنند.

اعلام الحربی

خبرها از محورهای شرق و غرب بخش «حیران» در شمال استان حجه حاکیست، رزمندگان یمنی در جریان دو عملیات توانستند خسارت های سنگینی به مزدوران سعودی آورند و تعدادی از آنان را از پای درآورند.

در حال حاضر، بخش وسیعی از مناطق مرکزی و غربی بخش «حیران» در اشغال است و نیروهای مزدور رژیم سعودی در ماه های گذشته تلاش زیادی کردند تا مناطق شرقی را هم به تصرف دربیاورند که با مقاومت رزمندگان یمنی ناکام ماندند.

به گزارش مشرق، بخش حیران از محور شمالی با بخش حرض و از غرب با بخش میدی و از جنوب با بخش عبس و از شرق با بخش مستباء هم مرز است و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

captcha