بازیگر کار نکند بهتر از این است که آبروی خودش را با کارهای ضعیف ببرد/ همه از بازیگر تا تماشاگر به سمت شبکه نمایش خانگی کشیده شده اند/ شبکه نمایش خانگی خطر بزرگی است کدام تجهیزات آمریکایی و اسرائیلی غنیمت‌گرفته شده توسط سپاه پاسداران رونمایی شدند؟ + تصاویر «اس ۳۰۰» را طوری ارتقا دادیم که روس‌ها باور نمی‌کردند/ ماجرای بازدید هیئت نظامی خارجی از ایران ثبت ۳ شکار پهپادی جدید در کارنامه سپاه/ پهپاد «انگلیسی» هم در کلکسیون سپاه است خواهان جنگ نیستیم/ حمله نظامی به ایران یعنی جنگی تمام‌عیار دلیل مشکلات کنونی هپکو چیست/ سازمان خصوصی‌سازی پاسخ می‌دهد مدافعان برزیلی جنگل ها قربانی جنگل زدایی شبکه های جنایتکار می شوند/ خشونت و ارعاب، تعهدات تغییرات آب و هوایی را به خطر می اندازد سردار حاجی‌زاده: جزء پنج کشور برتر دنیا در حوزه پهپاد هستیم عطوان: باج‌گیری از کشور‌های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس‌جمهور آمریکا از ایران می‌ترسد بررسی روند تطهیر متهمان زن؛ از شهلا تا شبنم/ حجاب ریاکارانه از دادگاه‌ها می‌رود؟
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
کد خبر: 60985
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

آسوشیتدپرس: رکود اقتصادی آمریکا ضربه‌ای مهلک به ترامپ وارد می‌کند

خبرگزاری آسوشیتدپرس در مطلبی نوشت: قرار گرفتن رشد اقتصادی آمریکا در مسیر سراشیبی، ضربه‌ای مهلک به رئیس‌جمهور این کشور در مسیر انتخاب مجدد خواهد بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت رئیس جمهور آمریکا درباره بحران اقتصادی در این کشور در صورت شکست وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری هشدار داد و اعلام کرد حتی رای‌دهندگانی که شخصا از او متنفر هستند باید برای رشد اقتصادی کشور و کاهش نرخ بیکاری در پای صندوق‌های رای حاضر شوند و به او رای دهند. این در حالی است که دونالد ترامپ در خفا به شدت نگران اقتصاد کشورش است که در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ چندان رضایت‌بخش به نظر نمی‌رسد.

او این اظهارات را به دنبال آن مطرح کرد که در بازار‌های مالی هفته گذشته نشانه‌های احتمال رکود اقتصادی آمریکا مشهود بود و این امر موجب نگرانی سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان شد. با برنامه‌های دونالد ترامپ برای اعمال تعرفه بر کالا‌های وارداتی از چین و نیز اعلام خبر کاهش رشد اقتصادی انگلیس و آلمان، این نگرانی‌ها به اوج رسیده است.

آسوشیتدپرس افزود: اگرچه رکود اقتصادی آمریکا پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور قطعی نیست، قرار گرفتن رشد اقتصادی آمریکا در مسیر سراشیبی ضربه‌ای مهلک برای رئیس جمهور آمریکا خواهد بود که بهبود رشد اقتصادی آمریکا را محور اصلی مبارزات انتخاباتی خود با هدف پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ قرار داده است.

ترامپ، دیگران به ویژه بانک مرکزی این کشور را مسبب نگرانی‌ها درباره رکود اقتصادی آمریکا می‌داند در حالی که بخش اعظم نگرانی در بازار‌ها ریشه در بالا گرفتن جنگ اقتصادی واشنگتن با پکن و نیز کاهش رشد اقتصادی در کشور‌های بزرگ جهان دارد.

برخی از نزدیکترین مشاوران ترامپ از وی خواسته‌اند که از شدت تنش‌های تجاری با چین بکاهد؛ چراکه نگرانند افزایش تعرفه‌ها تنها به زیان مصرف‌کنندگان آمریکایی تمام شود و موجب بی‌ثباتی هرچه بیشتر در بازار‌ها شود.

دستیاران ترامپ می‌گویند مشخص نیست کاخ سفید چه گام‌هایی را برای متوقف کردن روند کاهش رشد اقتصادی برخواهد داشت و مقامات دولت وی امیدوارند افزایش دستمزد‌ها و هزینه‌های مصرف‌کننده رشد اقتصادی را تا سال ۲۰۲۰ به دنبال داشته باشد، اما ترامپ به خوبی می‌داند که نجات وی به رای‌دهندگانی وابسته است که معتقدند وی به تنهایی می‌تواند توسعه اقتصادی کشور را یک دهه دیگر در دست داشته باشد.

ترامپ روز پنجشنبه در یک گردهمایی در نیوهمپشایر گفت: «شما هیچ چاره‌ای جزء رای دادن به من ندارید؛ زیرا در غیر این صورت با شرایط دشوار اقتصادی مواجه خواهید شد. شما چه مرا دوست داشته باشید چه از من متنفر باشد باید به من رای بدهید.»

در ادامه این گزارش آمده است: اگرچه ترامپ به طور پنهانی درباره اوضاع وال استریت اظهار نگرانی کرده است، به گفته دو منبع جمهوری‌خواه نزدیک به کاخ سفید، رئیس جمهور درباره برخی شاخصه‌های ضعیف اقتصادی تردید دارد و در این فکر است که رسانه‌ها در حال دست کاری اطلاعات با هدف بدنام کردن وی هستند.

در حالی که بازار هفته گذشته روز‌های پرتلاطمی را پشت سر گذاشت، ترامپ در توئیتی در تلاش برای دفاع از عملکرد اقتصادی خود برآمد و از بانک مرکزی آمریکا به خودداری از کاهش هرچه بیشتر نرخ بهره انتقاد کرد. این در حالی است که تمرکز وی بر عملکرد بانک مرکزی می‌تواند غیرسازنده باشد.

بانک مرکزی آمریکا ماه گذشته میلادی برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ نرخ بهره را کاهش داد؛ اقدامی که می‌تواند در رشد اقتصادی آمریکا نقش داشته باشد، اما مصرف‌کنندگان این تصمیم را اقدامی پیشگیرانه در آستانه رکود اقتصادی کشور تفسیر کردند تا تلاشی برای کمک به حفظ روند رشد اقتصادی کشور.

اعتماد مصرف‌کنندگان در آمریکا از ماه ژوئیه شش و چهار دهم درصد کاهش یافته است و چنانچه بانک مرکزی آمریکا تصمیم به کاهش نرخ بهره مطابق با خواست ترامپ بگیرد بدبینی‌ها درباره وضع اقتصادی آمریکا تشدید خواهد شد.

یک کارشناس اقتصادی می‌گوید کاهش هرچه بیشتر نرخ بهره، نگرانی‌های مصرف‌کنندگان را درباره احتمال بروز رکود اقتصادی دوچندان خواهد کرد.

انتهای پیام/

captcha