خواهان جنگ نیستیم/ حمله نظامی به ایران یعنی جنگی تمام‌عیار دلیل مشکلات کنونی هپکو چیست/ سازمان خصوصی‌سازی پاسخ می‌دهد مدافعان برزیلی جنگل ها قربانی جنگل زدایی شبکه های جنایتکار می شوند/ خشونت و ارعاب، تعهدات تغییرات آب و هوایی را به خطر می اندازد سردار حاجی‌زاده: جزء پنج کشور برتر دنیا در حوزه پهپاد هستیم عطوان: باج‌گیری از کشور‌های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس‌جمهور آمریکا از ایران می‌ترسد بررسی روند تطهیر متهمان زن؛ از شهلا تا شبنم/ حجاب ریاکارانه از دادگاه‌ها می‌رود؟ روحانی دوشنبه به نیویورک می‌رود پشت‌پرده اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران از زبان دبیرکل کمیسیون ملی «یونسکو» سناتور ایالتی: هیچ مدرکی درباره دخالت ایران در حمله به عربستان وجود ندارد سید‌جلال حسینی: استقلال را دست‌کم نمی‌گیریم/ پرسپولیسی‌ها قهرمانی می‌خواهند ورزشگاه را پر کنند
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
کد خبر: 60973
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
استاندار مرکزی عنوان کرد

آزادگان، اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه رفتار آزادگان بسیار عبرت‌آمیز برای دنیا بود، گفت: اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی آزادگان ایران اسلامی بودند که رفتار آن‌ها مورد تحسین سایر ملت ها در دنیا قرار گرفته بود.

به گزارش دیار آفتاب؛سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در همايش الماس هاي درخشان و آيين تجليل از آزادگان استان مركزي گفت: امسال سالروز ورود قهرمانانه آزادگان به کشور بین دو عید بزرگ قرار گرفته که بسیار ارزشمند است.

آقازاده با اشاره به اینکه آزادگان بعد از گذشت ۳۰ سال هنوز افتخار و زینت انقلاب اسلامی هستند اظهار کرد:  کار آنها در حقیقت کمتر از شهادت و جانبازی نیست.

وی با اشاره به اینکه آزادگان به‌عنوان سفیران انقلاب اسلامی در دست رژیم متخاصم صدام بودند ادامه داد: آزادگان در دوران اسارت بیشترین و سخت ترین شکنجه های روحی و جسمی را تحمل کردند و تا امروز هم همچنان ایستاده اند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه رفتار آزادگان بسیار عبرت آمیز برای دنیا بود، گفت: اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی آزادگان ایران اسلامی بودند که رفتار آنها مورد تحسین سایر ملت ها در دنیا قرار گرفته بود.

آقازاده با تاکید بر اینکه هنوز برخی از گفتار و رفتار آزادگان تازگی دارد افزود: اینها یک یادگار ارزشمند و ماندگار هستند که اگر ثواب آزادگان ما بیشتر از شهدا باشد نباید شک کرد چراکه در سخت ترین شرایط سال ها استقامت کردند.

وی اضافه کرد: امروز بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از جنگ تحمیلی گرامیداشت حماسه آفرینی های آنها یک ضرورت است و انتقال آنها به نسل جوان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه ثمره مجاهدت ها و ایثارگری های آزادگان این امنیت پایدار کشور است که باید برای جوانان تبیین شود بیان کرد: باید فرهنگ سازی در کشور ایجاد شود که استمرار مجاهدت ها و فداکاری های آزادگان در تاریخ دنیا ثبت شود.

آقازاده افزود: در جنگ تحمیلی همه قدرت ها علیه ایران اسلامی به میدان آمدند ولی رزمندگان اسلام با همت و شجاعت و پشتکاری که داشتند در دفاع مقدس پیروز شدند و دستاوردهای ارزشمندی چون اقتدار روز افزون نتیجه آن مجاهدت ها است.

وی ادامه داد: رزمندگان اسلام در مکتب اسلام و امام حسین(ع) تربیت شدند و امروز همه موفقیت های ما برگرفته از هوشمندی های مقام معظم رهبری است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه همه دستگاه های استان و ادارات مکلف هستند به درخواست های آزادگان و خانواده های آنها رسیدگی کنند خاطرنشان کرد: مسئولی که به درخواست های آزادگان و خانواده های آنها کم توجهی کند قطعاً جایگاه مسئولیت را اشغال کرده و باید با او برخورد شود.

انتهای پیام/

captcha