تصادف عضو کمیسیون بهداشت مجلس در مرز چذابه+جزئیات یارانه‌ مهرماه امشب واریز می‌شود شواهدی از وجود عوامل نفوذی آمدنیوز در کشور/ این تازه شروع ماجراست قهرمان شطرنج ایران رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت نشناخت حضور رئیس قوه قضاییه در راهپیمایی اربعین اردوغان نامه ترامپ را به سطل آشغال انداخت پست جالب باشگاه هامبورگ برای مهدی مهدوی‌کیا +عکس هزینه خانواده 4 نفره در تهران چقدر است؟ قدردانی رئیس دفتر ‌رئیس جمهور از سپاه به خاطر بازداشت «زم»/‌ اقتدار امنیتی ایران را به دنیا نشان دادید استقلال تهران ۳ - فجر سپاسی صفر/ صعود شاگردان استرا به یک چهارم نهایی + حاشیه‌ها و تصاویر
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
کد خبر: 60823
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳

در زمین دشمن بازی نکنیم!

استقلال‌طلبی و ایستادگی انقلاب اسلامی در برابر استکبار و نظام سلطه از یک‌سو و کوتاه شدن دست غرب، به‌ویژه آمریکا از منابع طبیعی و منافع نامشروعشان در ایران از سوی دیگر، سبب شده تا از همان ابتدا این پدیده نوظهور یعنی انقلاب شکوهمند اسلامی در معرض انواع تهدید و تعرض غربی‌ها قرار گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ره‌توشه؛ استقلال‌طلبی و ایستادگی انقلاب اسلامی در برابر استکبار و نظام سلطه از یک‌سو و کوتاه شدن دست غرب، به‌ویژه آمریکا از منابع طبیعی و منافع نامشروعشان در ایران از سوی دیگر، سبب شده تا از همان ابتدا این پدیده نوظهور یعنی انقلاب شکوهمند اسلامی در معرض انواع تهدید و تعرض غربی‌ها قرار گیرد.

البته کشمکش بین ایران و غرب در نهایت به نضج نظام اسلامی و کسب آمادگی بیش از پیش انقلاب برای مقابله با جبهه باطل منجر گردید و دستاوردهای عظیم انقلاب در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و به‌خصوص نظامی نیز، دشمن را برآشفته و چالش‌ها در این زمینه را تشدید نمود.

درست به همین علت، طی چهار دهه گذشته دشمنان نظام اسلامی تمام توان خود معطوف آن نموده‌اند تا از هر ابزار و روشی برای ساقط کردن این حکومت الهی بهره ببرند و یا حداقل مانع از استقلال و خودکفایی ایران اسلامی بشوند، تا بلکه بتوانند از تعمیم این الگوی موفق جهانی جلوگیری نمایند.

الگویی که اثبات کرد می‌توان در مقابل ظالمین ایستاد و آنها را منکوب کرد، الگویی که نشان داد، در رقابت با دیگران همچنان امکان کسب و یا احیاء جایگاه از دست‌رفته کشورها وجود دارد و بدون اتکاء به غرب و شرق هم می‌توان پرچمداری پیشرفت در زمینه‌های مختلف را بر دوش گرفت.

الگویی که باعث شد نقشه از نیل تا فرات رژیم اشغالگر قدس نقش برآب شود و صهیونیست‌ها از اهداف توسعه‌طلبانه خود صرف‌نظر نموده و به ادامه حیات در یک محدوده بسیار کوچک، در حصار دیوارهای بتونی که خودشان ساخته‌اند، اکتفا نمایند.

الگویی که نقشه خاورمیانه بزرگ آمریکایی‌ها را نقش بر آب کرد و موجبات تقویت و توسعه جبهه مقاومت در منطقه و بلکه جهان را فراهم نمود و خود به یکی از تأثیرگذارترین بازیگران مردمی منطقه تبدیل شد.

الگویی که به‌رغم مواجهه با انواع توطئه‌هایی خُرد و کلان مانند؛ تهدید، تخریب، تحریم، ترور و ده‌ها و بلکه صدها توطئه دیگر، همچنان استوار و پایدار برجامانده و با اقتدار و عزت به ایستادگی خود در برابر ظالمین زمانه ادامه می‌دهد.

حال این شرط انصاف نیست که برخی از افراد جامعه لطف و عنایت الهی را به فراموشی بسپارند و خواسته یا ناخواسته با افراد مغرض و خائن و بعضاً افراد جاهل و نادان، همراهی نمایند و در اقدامات خائنانه آنها مانند؛ شایعه پراکنی و دامن زدن به شایعات، بزرگنمایی مشکلات، سیاه‌نمایی اوضاع کشور، گرانفروشی، کم‌فروشی، احتکار، اختلاس، الگوپذیری از شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای و پذیرش سبک زندگی فاسد غربی، مشارکت نمایند.

این رفتار ناصواب از سوی مسئولین نیز می‌تواند اَشکال متفاوتی مانند؛ نشان دادن ضعف و ترس در برابر خواسته‌های نامشروع دشمن و یا سیاسی‌کاری، قانون‌گریزی و اصرار بر اختلاف سلیقه‌های شخصی باشد که قطعاً آثار مخرب‌تری را در پی دارد، لذا نه‌تنها مشاهده چنین رفتارهایی از سوی آنها پذیرفتنی نیست، بلکه بخشودنی نیز نخواهد بود و هرگز از ذهن مردم پاک نخواهد شد.

بی‌شک انجام و یا مشارکت در اجرای این گونه اقدامات، نقشی است که می‌تواند دشمن را در تکمیل قطعات جورچین (پازلی) که برای ناامید ساختن مردم و به زعم خودش در جهت سرنگونی نظام اسلامی طراحی کرده، مساعدت نماید و لذا باید از دامن زدن به آنها اجتناب نمود.

بنابراین؛ اگر می‌خواهیم، به جایگاه واقعی خود در تعاملات جهانی دست یابیم و به‌عنوان یک کشور قدرتمند و مستقل در ابعاد مختلف تبدیل و از رفاه و آسایش و نیز آرامش و آسودگی خاطر دائمی و کامل برخوردار شویم، تنها راه آن در ناامید ساختن دشمن و کار و تلاش مضاعف قابل جستجو است، نه در آنچه که از آن به‌ نام مدارا در تعامل یکسان با جهان (اعم از سلطه‌گر و سلطه‌پذیر و یا ظالم و مظلوم) نام برده می‌شود.

کلام آخر این‌که؛ نباید فراموش کنیم که رمز پیروزی برای رسیدن به وضعیت ایده‌آل و آرمانی، در مقاومت و ایستادگی و همچنین کار و تلاش بی‌وقفه در مسیر خودکفایی و تحقق راهبرد بزرگ اقتصاد مقاومتی نهفته است و طبیعتاً در این رهگذر نباید اسیر تبلیغات مسموم دشمن بشویم و فریب شیطنت‌های او را بخوریم.

احمدرضا هدایتی کارشناس ارشد مدیریت

captcha