کلیپ| ناجا، یادآور امنیت و اقتدار کشور تحریم ناجا تحریم امنیت ملت ایران است/ نیروی انتظامی همواره از آزمون های مختلف سربلند بیرون آمده است تقدیر از حافظان نظم و امنیت در اراک آیا عرضه سهام عدالت در بورس از تصدی گری دولت می کاهد؟ عکس/ دشت دیدنی شقایق در دیلمان بخش مهم و خطرناک قدرت ما پنهان است/ شاهد جهش قدرت دریایی ایران هستیم الحاق ۱۱۲ فروند شناور موشک‌انداز به ناوگان مدافعان امنیت خلیج فارس / افزایش قدرت تهاجمی سپاه با شناورهای ذوالفقار، میعاد و حیدر + تصاویر ضرب‌المثل ژاپنی ریش‌سفید مجلس/ ‌دیده بوسی در شرایط کرونایی! «رومینا اشرفی» نتیجه رسوخ کردن تفکر غرب در کشور است سلیمی به‌عنوان عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی انتخاب شد
پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
کد خبر: 60783
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

خاطرات ناگفته پیشکسوتان جامعه پزشکی در دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود/ کار کنگره شهدا تبیینی است نه تبلیغی/ وجهه مردمی برنامه های کنگره حفظ شود

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: آن چیزی که امروز نیاز است خاطرات ناگفته پیشکسوتان جامعه پزشکی است که باید برای نسل جدید بازگو شود ولی اینکار نیاز به ایجاد انگیزه در بین پزشکان دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در 150 امین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی در خصوص اجلاسیه جامعه پزشکی و بهیاری ها گفت: ظرفیت ها و داشته های استان مرکزی در حوزه پیشکسوتان جامعه پزشکی بسیار ارزشمند است که هم از جهت ایده پردازی و هم از جهت بهره برداری از تجربه هاو اطلاعات آنها باید مورد توجه باشد.

کریمی افزود: متاسفانه گردهمایی های پیشکسوتان جامعه پزشکی تاکنون خیلی کمرنگ بوده است و نیاز است چندین پیش اجلاسیه برای جامعه پزشکی برگزار شود و می توان از این برنامه ها نکات خوبی برداشت کرد.

وی عنوان کرد: برخی از پزشکان سوابق بسیار مناسبی در عملیات های دفاع مقدس از استان مرکزی داشته اند که نیاز است از آنها به درستی بهره برد و به طور مثال از کتاب هایی مانند کتاب پرواز که توسط پزشکان در حوزه دفاع مقدس تهیه شده است، استفاده کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: آن چیزی که امروز نیاز است خاطرات ناگفته پیشکسوتان جامعه پزشکی است که باید برای نسل جدید بازگو شود ولی اینکار نیاز به ایجاد انگیزه در بین پزشکان دارد.

وی بیان کرد: بعد از اجلاسیه جامعه پزشکی کار نباید تمام شود بلکه باید استمرار داشته باشد و همانند سایر اجلاسیه ها روزی مشخص شود که هر ساله این دوره های اقشار اجلاسیه ها برگزار گردد.

کریمی تصریح کرد: ما نیاز به کارهای ماندگار در اجلاسیه ها داریم و تنها نمی خواهیم یک مراسم نمادین برگزار کنیم و این موضوع باید قابل توجه باشد.

وی ضمن بیان اینکه یکی از اولویت ها فضاسازی است و باید روش مناسبی برای آن برنامه ریزی شود عنوان کرد: امروز تولید محتوا در فضای مجازی یک امر ضروری است که باید به آن پرداخته شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه کلیه برنامه ها باید به شکل مردمی انجام شود تا بتوان اثرگذاری های خوبی را به همراه داشت اظهار کرد: اقدامات خوبی در خصوص کنگره در فضای مجازی خصوصا خبرگزاری ها،سایت ها و گروههای فضای مجازی در حال انجام است ولی نیاز است تولید محتوای مناسب تری تهیه شود که این موضوع توسط کمیته ها در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه کمیته های علمی در اجلاسیه ها بسیار مهم هستند عنوان کرد: این کمیته ها در راستای کار تبیینی باید فعال تر شوند چراکه کار ما در کنگره شهدا تبیینی است و نمی خواهیم کار تبلیغی انجام دهیم.

کریمی تشریح کرد: ۲۲ جلد کتاب از آمار و اطلاعات دقیق شهدا جمع آوری شده است که کلیه اطلاعات به طور دقیق در آنها گردآوری شده و در صورت نیاز در اختیار اجلاسیه ها و دست اندرکاران قرار می گیرد.

وی در خصوص انتخاب شهید شاخص در جامعه پزشکی گفت: مشخص شدن شهید شاخص دستورالعمل هایی دارد که باید بر طبق آن عمل کرد و کمیته اجلاسیه جامعه پزشکی باید بررسی های لازم را نسبت به معرفی شهید شاخص داشته باشند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: هزینه ی کنگره شهدای استان مرکزی کاملا مردمی است و هرکس با هر توانی که دارد پای کار آمده است و به همین دلیل باید وجهه مردمی برنامه ها حفظ شوند.

وی اظهار کرد: نیاز است نشست های تخصصی برای دانشجویان در خصوص تبیین نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس برگزار شود و دانشگاه ها متناسب با محتوای کارکردی و مخاطبی که دارند وظایف خود را انجام دهند،به طور مثال دانشگاه صنعتی در خصوص نقش دانشگاه در صنعت دفاع مقدس قرار است محتوا تولید کند و این موضوع باید در دستور کار سایر دانشگاه ها نیز قرار گیرد.

کریمی افزود: محتوایی که در خصوص کنگره شهدا تولید می شود باید کاملا بومی باشد و به طور مثال اگر از شهدای ترور سخن می گوییم خود این استان شهدای ترور دارد و باید به آنها بپردازیم.

وی با تاکید براینکه کمیته علمی اجلاسیه شهدای جامعه پزشکی باید ارتباط موثری با سایر پزشکان داشته باشد اضافه کرد: باید همه جمعیت پزشکی را در اجرای این اجلاسیه پای کار بیاوریم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عنوان کرد: در فضاسازی کنگره، جبهه مردمی استان باید ورود پیدا کند و از ظرفیت عظیمی که دارد در این جهت استفاده کند چراکه کنگره شهدا کاملا مردمی است و متعلق به نهاد خاصی نیست و همه کارها به شکل مردمی پیش می روند.

وی ادامه داد: برای فضاسازی نیاز به یک کار انقلابی و جهادی داریم چراکه کار کنگره بسیار وسیع است و باید همه پای کار بیایند و اینها اگر مردمی باشند ماندگار خواهند بود.

کریمی تاکید کنگره شهدا را بر استفاده از ظرفیت جوانان‌،استفاده از ظرفیت های بومی و جلوگیری از اسراف و هرگونه ریخت و پاش برشمرد و خاطر نشان کرد: یکی از خدمات برتر کنگره شهدا که اقدام خوبی در این راستا انجام شده، شفاف سازی آمار شهدای استان مرکزی است که دستاوردهای خوبی داشته است.

انتهای پیام/‌

captcha